Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ) Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Երախտագիտությունն եմ հայտնում Լիտվային Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանն աջակցելու համար Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը
Աղվան Ավագյան․ Գործադիր տնօրեն, ով հանգստյան գոտին վերածել է ազգային արժեքավոր ակտիվի
Կան առաջնորդներ, ովքեր պարզապես կառավարում են հաջողությունը, և կան նրանք, ովքեր այն ստեղծում են՝ ճանապարհ հարթելով այնտեղ, որտեղ նախկինում ոչինչ չկար։ «Սեվն Վիժնս Ռեզորթ ընդ Փլեյսիզ, Դվին» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Աղվան Ավագյանը, անշուշտ, պատկանում է վերջին խմբին։
Այն ժամանակ, երբ շատերը խոսում էին Հայաստանը համաշխարհային քարտեզի վրա տեսանելի դարձնելու մասին, Ավագյանը գործեց՝ ճշգրտությամբ, քաջությամբ և անդուլ նվիրումով։ Նրա նպատակը պարզապես հինգաստղանի հյուրանոց կառուցելը չէր, այլ՝ հիմնել մի կոմերցիոն և մշակութային կենտրոն, որը կփոխեր Հայաստանի ընկալումը միջազգային հարթակում։ Եվ նա հասավ այդ նպատակին։
Արդյունքն է «Դվին» համալիրը՝ բարձրակարգ ճարտարապետության, դիվանագիտական հեղինակության, մշակութային հագեցած ծրագրերի և համաշխարհային չափանիշներին համապատասխանող հյուրընկալության միջոցառումների միաձուլում։ Նրա բարձր համբավը պատահական չէ։ Ավագյանի առաջնորդության ներքո «Դվին»-ը հյուրընկալել է մի շարք համաշխարհային առաջնորդների, ներառյալ՝ Էմանուել Մակրոնին, Վլադիմիր Պուտինին, Հասան Ռոհանիին, Մոնակոյի արքայազն Ալբեր II-ին, Ջասթին Թրյուդոյին և այլոց՝ Հայաստանը վերածելով միջազգային դիվանագիտության արժանի հարթակի։
Նրա բիզնես մոդելը դուրս է գալիս սովորական հյուրընկալությունից։ Այն հարթակ ստեղծելու մոտեցում է, որի շնորհիվ «Դվին»-ը դարձել է տասնյակ խոշոր համաժողովների և գլոբալ իրադարձությունների ընտրյալ անցկացման վայր։ Դրանց թվում են Միջխորհրդարանական միության գլոբալ համաժողովը, Եվրասիական տնտեսական ֆորումը, ինչպես նաև Նորդիկ-Բալթիկ ութնյակի խորհրդարանական խմբի հանդիպումները, որոնց մասնակիցներն են Սկանդինավյան և Բալթյան երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։
Ավագյանի ղեկավարության արժեքն անգնահատելի է հատկապես երկարաժամկետ արժեք ստեղծելու նրա ունակության շնորհիվ։ Նա ապացուցել է, որ հյուրընկալությունն այսօր պարզապես կացության մասին չէ՝ այն կարող է դառնալ ազգային բրենդավորման, տնտեսական դիվանագիտության և մասնավոր հատվածի զարգացման հզոր գործիք։ Նրա կատարած աշխատանքը ոչ միայն բարձրացրել է Հայաստանի հեղինակությունը, այլև ապահովել ակնառու տնտեսական արդյունքներ։
«Դվին»-ի ռազմավարական գրավչությունը պայմանավորված է նաև նրա ունակությամբ՝ սպասարկել բազմազան շուկաներ։ Համալիրը առաջարկում է հարթակ դիվանագիտական բարձր մակարդակի միջոցառումների, գործարար հանդիպումների և համաժողովների (MICE), շքեղ տուրիզմի և մշակութային իրադարձությունների համար։ Այն դարձել է տնտեսական արժեքի և փափուկ ուժի հզոր շարժիչ՝ իր ծավալով և իրագործմամբ աննախադեպ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում։
Այսօր, երբ «Դվին»-ը նախատեսում է հյուրընկալել ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության հարցերով կողմերի 17-րդ համաժողովը (COP 17) և խորացնել համագործակցությունը Ասիական ենթակառուցվածքների ներդրումային բանկի (AIIB) հետ, Ավագյանի ղեկավարությունն անշեղորեն շարունակում է տանել թե՛ հանգստյան համալիրը, և թե՛ Հայաստանը դեպի կայուն, գլոբալ ազդեցություն ունեցող ներկայություն։