Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են․ Արման Աբովյան Բաքվում դատում են ոչ միայն Ռուբենին, այլև ողջ հայ ժողովրդին․ Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունն՝ ընդդեմ սահմանադրական կարգի․ Սուրեն Սուրենյանց Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է լուծել Սաուդյան Արաբիայի և ԱՄԷ-ի միջև առկա տարաձայնությունները Վարդապետյանի հրամանով` դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Spiegel. Ուկրաինացի զինվորականները մարտական ​​փորձը կկիսեն Բունդեսվերի զինվորների հետ ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համար Էլեկտրաէներգիայի ընդհատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում․ հասցեներ ՆԳ նախարարն այցելել է ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն Դե՛, ձեզ տեսնեմ ջահել տղերք, մե՛կ էլ, մե՛կ էլ մի զարկ տվեք. Փետրվարի 16-ին իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանի մահվան տարին էր Երևանում 31-ամյա տղամարդը գողացել է ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ․ նա կալանավորվել է
Ընդլայնվում են արդյունաբերական արտահանելի ուղղությունները
ՀՀ կառավարությունը թույլատրել է «ՎԿՍ Արմենիա» ՍՊԸ ներմուծած ապրանքների նկատմամբ կիրառված «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմի ժամկետը երկարաձգել մինչև 2015 թ. ապրիլի 30-ը։ Ընկերությունը, որը ծառայություններ է իրականացնում մատակարարների' գերմանական «Եվրոդրես» և «Տեքստիլվերեդլունգս GmBH» ձեռնարկությունների տրամադրած հումքով, միայն 2012 թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին արտադրել է ավելի քան 220 հազար հատ արտահագուստ և մանկական հագուստ, մինչ այդ էլ Շիրակի մարզի Ամասիա քաղաքում հիմնել համապատասխան աշխատատեղերով նոր արտադրություն։ Ընդունված որոշումը կնպաստի արդյունաբերական արտահանելի ուղղությունների ընդլայնմանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը։
Կառավարությունը որոշել է «ՀՀ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության աշխատակազմ» պետական կառավարչական հիմնարկին ամրացված նույնականացման քարտ կարդացող սարքերը հատկացնել «Կենսաթոշակային համակարգի իրազեկման կենտրոն» հիմնադրամին։ Սահմանվել է նաև այն շահառուների շրջանակը, ում կարող են տրամադրվել նշված սարքերը։ Այսպիսով, ս.թ. հունվարի 1-ից տնտեսվարող սուբյեկտները հաշվետվությունները ՊԵԿ կներկայացնեն բացառապես էլեկտրոնային եղանակով։
Գործադրի որոշմամբ, ՀՀ կառավարության աշխատակազմին ամրացված երթուղիչ սարքերը հետ են վերցվել և ամրացվել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայությանը, ՀՀ արդարադատության նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալությանն ու դրա մարզային ստորաբաժանումներին։ Նշված սարքերն անհրաժեշտ են առցանց եղանակով տեղեկության փոխանակման և անվտանգության ապահովման նպատակով և հնարավորություն կտան ընդլայնել կառավարության որդեգրած էլեկտրոնային ծառայության մատուցման շրջանակը։