Կենտրոնական բանկի նախագահը հանդիպել է ԵԶԲ նախագահի տեղակալին
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն այսօր հանդիպել է Եվրասիական զարգացման բանկի նախագահի տեղակալ Մարատ Ջաուկենովի և նրա գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ ԿԲ նախագահը նշել է, որ Հայաստանում Եվրասիական Զարգացման Բանկն իր գործունեության առաջին իսկ օրերից նշանակալի դեր է ունեցել երկրի տնտեսության զարգացման գործում: Բանկը հիմնականում մեծ ուշադրություն է դարձնում փոքր և միջին բիզնեսում ներդրումների իրականացմանը, որը Հայաստանի տնտեսության կարևոր հատվածներից մեկն է:
Արթուր Ջավադյանն ասել է, որ հայկական կողմը բարձր է գնահատում Հայաստանում բանկի ֆինանսական գործունեության առաջնահերթ ուղղությունները և կարևորում տրանսպորտային ենթակառուցվածքի, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, ֆինանսական շուկաների զարգացումը: Նա ընդգծել է, որ հիշյալ ոլորտները Հայաստանի տնտեսության ամենահեռանկարային ներդրումային նախագծերի թվում են:
Կողմերը քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր և Հայաստանում Եվրասիական Զարգացման Բանկի գործունեության ու ՀՀ ԿԲ հետ համագործակցության հեռանկարները: