Բաքվում դատում են ոչ միայն Ռուբենին, այլև ողջ հայ ժողովրդին․ Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունն՝ ընդդեմ սահմանադրական կարգի․ Սուրեն Սուրենյանց Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է լուծել Սաուդյան Արաբիայի և ԱՄԷ-ի միջև առկա տարաձայնությունները Վարդապետյանի հրամանով` դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Spiegel. Ուկրաինացի զինվորականները մարտական ​​փորձը կկիսեն Բունդեսվերի զինվորների հետ ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համար Էլեկտրաէներգիայի ընդհատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում․ հասցեներ ՆԳ նախարարն այցելել է ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն Դե՛, ձեզ տեսնեմ ջահել տղերք, մե՛կ էլ, մե՛կ էլ մի զարկ տվեք. Փետրվարի 16-ին իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանի մահվան տարին էր Երևանում 31-ամյա տղամարդը գողացել է ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ․ նա կալանավորվել է Կոտայքում հավաքարարը, 11-ամյա որդուն կողքին նստեցրած, «Jeep»-ից կրակոց է արձակել․ նա ձերբակալվել է
Կայացել են պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդներ
Հունվարի 29-ին տեղի են ունեցել 13, 26 և 39 շաբաթ մարման ժամկետներով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT13304132, AMGT26307130 և AMGT3929A131թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդներ:
Տեղաբաշխման ենթակա AMGT13304132 պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 1 մլրդ 550 մլն դրամ, որից մրցակցային՝ 1 մլրդ 550 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 488 491 773 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.3199 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը՝ 9.4500 տոկոս:
Աճուրդին մասնակցել են 5 դիլեր: Տեղաբաշխման ենթակա 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26307130 թողարկման պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 1 մլրդ 675 մլն դրամ, որից մրցակցային՝ 1 մլրդ 675 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 477 321 612 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.3979 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը՝ 9.5000 տոկոս:
Աճուրդին մասնակցել են 7 դիլեր:
Տեղաբաշխման ենթակա 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT3929A131 թողարկման պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 2 մլրդ 020 մլն դրամ, որից մրցակցային՝ 2 մլրդ 020 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 464 756 004 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 10.0000 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը՝ 10.0000 տոկոս:
Աճուրդին մասնակցել են 8 դիլեր: