ՊԿՊ-ների տեղաբաշխման աճուրդներ
Մարտի 25-ին տեղի են ունեցել 13, 26 և 39 շաբաթ մարման ժամկետներով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT13246135, AMGT26239135 և AMGT3923C133 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդներ:
Տեղաբաշխման ենթակա AMGT13246135 թողարկման պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 1 մլրդ 263 մլն դրամ, որից մրցակցային՝ 1 մլրդ 203 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային՝ 60 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 488 886 745 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.9928 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը՝ 9.0895 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել են 5 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26239135 թողարկման պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 779 մլն 035 հազար դրամ, որից մրցակցային՝ 729 մլն 35 հազար, իսկ ոչ մրցակցային՝ 50 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 477 923 415 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.1370 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը՝ 9.2495 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել են 4 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT3923C133 թողարկման պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 1 մլրդ 400 մլն դրամ, որից մրցակցային՝ 1 մլրդ 350 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային՝ 50 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 467 646 251 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.1232 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը՝ 9.2000 տոկոս:
Աճուրդին մասնակցել են 7 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ»Ազգային փոքրամասնություններից ՔՊ ցուցակում ընդգկրված են նույն մարդիկ. «Հրապարակ»Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ»ՔՊ-ի 50 ընտրյալները՝ նոր քննության առաջ. ներքին պայքարը թեժանում է. «Ժողովուրդ»«ՀայաՔվեն» քաղաքական հայտ է ներկայացնում իշխանափոխության օրակարգով. «Փաստ»Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ»Ռուսաստանում տարօրինակ հանգամանքներում ադրբեջանցի ամուսիններ են մահացել The Times. Մեծ Բրիտանիայում սոցցանցերը 16 տարեկանից փոքրերի համար կարող են արգելվել Իտալիայի հարավում փլուզվել է «Սիրահարների կամարը» Հայտնաբերվել են տարեցների շարժունակության համար վտանգավոր ապրանքներՀայտնի է Ձմեռային Օլիմպիական խաղերում Հարություն Հարությունյանի արդյունքը ԱՄՆ-ը զորավարժությունների ընթացքում խորտակել է սեփական նավը՝ որպես ուժի ցուցադրությունԿենդանակերպի երեք նշաններ, որոնք փետրվարի 16-ից 22-ը կունենան ֆինանսական հաջողություն Էրդողանը հետաձգել է ԱՄԷ այցը՝ Ալ Նահյանի հիվանդության պատճառով Ժնևում նախատեսվող բանակցություններին Շվեյցարիան չի մասնակցի Երկնքում ծնունդ են նշում․ Ազատի կացարանում հրդեհի հետևանքով մահացած Վալոդյան կդառնար 23 տարեկանՁյուն ու ձնախառն անձրև է սպասում․ եղանակն՝ առաջիկա օրերինՆոր մանրամասներ․ կրակոց արձակողը «Hongqi»–ով բախվել է «Nissan»-ին Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Կարինա Ակոպովա – Նիկիտա Ռախմանին զույգը 3–րդ հորիզոնականում էՆԱՏՕ-ի կործանիչները ուսումնական թռիչքներ կիրականացնեն Էստոնիայում Ուժեղ ձնաբքի պատճառով Երևան-Մոսկվա-Երևան չվերթը հետաձգվել է 95 տարեկանում մահացել է դերասան Ռոբերտ ԴյուվալըՈւկրաինայի նախկին էներգետիկայի նախարարին մեղադրանք է առաջադրվել փողերի լվացման գործովՎեհափառի նկատմամբ արգելքը իշխանությունների պառակտիչ ռազմավարության համատեքստում է․ Բեգլարյան «Թեհրան» հեռուստասերիալի պրոդյուսերին մահացած են գտել Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անցԻշխանասար լեռը՝ իր ողջ հմայքով. «Հայաստանի բարձունքների կանչը» (տեսանյութ) Զովունի համայնքում կրակոցներ են հնչելԱՄՆ-ն ոչ մեկին չի ստիպում ստորագրել խաղաղության համաձայնագիր․ Ռուբիո Օհանավանում հայտնաբերվել է միջնադարյան ժայռափոր դամբարան Կապտավանք․ Դարերի վկան (տեսանյութ)Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել ՎատիկանումՌուբիոն․ ԱՄՆ-ը չի վիճարկում Նավալնիի մահվան վերաբերյալ եվրոպական եզրակացություններըՄահացել է դերասան Ռոբերտ ԴյուվալըԱնհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ ՍրբազանԱրևավառ լեռներն ուրիշ սիրտ և ուժ ունեն․ Նազենի Հովհաննիսյան (լուսանկար)Կաթը մթերվում է 150-160 դրամով, իսկ խանութներում վաճառվում է մինչև 900 դրամով․ պատգամավոր Ֆիզիկական պասիվությունը կարող է մեծացնել շաքարային դիաբետի բարդությունների ռիսկը«Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ)Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Մերժում ենք Վահագն Խաչատուրյանի հետ Աթենքում հանդիպումները․ ՀՅԴ Հունաստանի Կենտրոնական կոմիտե Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Իրանն ու ԱՄՆ-ը քննարկում են էներգետիկ և ավիացիոն գործարքներՌուսաստանում առաջարկում են վերանայել ռազմավարական օբյեկտների առգրավման կարգըՀաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) «Խիստ վտանգավոր է»․անհայտ անձը շահարկել է Աննա Հակոբյանի անունըԱՄՆ-ը ERAM հրթիռների ծրագրի համար Ուկրաինային տրամադրել է նախատեսված գումարի միայն մեկ երրորդըՌուսաստանի դեսպանը Կուբայում խոսել է ԱՄՆ-ի հետ լարվածության հնարավորության մասինՄեծ Պահքը ժամանակն է ապաշխարության, ասել է թե՝ մտքի փոփոխության. Հայր Ռուբեն Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am»