Արցախի պահպանողական կուսակցությունը կմասնակցի Արցախի համապետական ընտրություններին . Դավիթ Բաբայան
Արցախի պահպանողական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Թանկագի՛ն հայրենակիցներ,
Արցախի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի եւ իր կանոնադրության համաձայն՝ Արցախի պահպանողական կուսակցությունը կկայացնի որոշում 2020 թվականի համապետական ընտրություններին մասնակցելու կապակցությամբ:
Կհրապարակվի կուսակցության կողմից խորհրդարանական ընտրություններին առաջադրվող պատգամավորության թեկնածուների ցուցակը, ինչպես նաեւ կհանրայնացնի նախագահական ընտրություններին մասնակցելու ձեւաչափի իր որոշումը:
Մենք միշտ բաց ենք հանրության կարծիքը դիտարկելու համար՝ հատկապես նախագահական ընտրությունների ձեւաչափի շուրջ:
Дорогие соотечественники!
Согласно Избирательному кодексу Республики Арцах и своему Уставу, Консервативная партия Арцаха примет решение об участии в общегосударственных выборах 2020 года.
Будет опубликован список кандидатов в депутаты, выдвинутых для участия в предстоящих парламентских выборах, а также мы оповестим общественность о нашем решении по поводу формата участия в президентских выборах.
Мы всегда открыты для обсуждения мнения общественности, в особенности по поводу формата участия в президентских выборах.
Dear compatriots,
In accordance with the Electoral Code of the Artsakh Republic and its Charter, the Conservative Party of Artsakh (CPA) will make a final decision conserving its participation in the 2020 National Elections.
The CPA will publish the list of its candidates for parliamentary elections as well as will make public its decision on the format of participating in the presidential election.
We are always open to public opinion, especially on the format of the presidential election.»: