Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում․ ԱՄՆ դեսպանատուն Գյումրիում չգրանցված զինվորին բերել են, որ քվեարկի. Հայաքվեի արձանագրած հերթական խախտումը (տեսանյութ) Ի վերջո կվերադառնա՞ք բիզնես ոլորտ, թե քաղաքականության մեջ կամրացնեք ձեր դիրքերը․ հարց՝ Սիմոնյանին (տեսանյութ) Մտավախություն ունեմ, որ իշխանությունները շրջիկ խմբերով կփորձեն քվեարկության արդյունքները խեղաթյուրել. Կարեն Սիմոնյան Գյումրիում մեզ անվտանգ չենք զգում. քաղաքացին` Սարիկ Մինասյանի պաշտոնավարության շրջանի մասին (տեսանյութ) Սարիկ Մինասյանը մի սուտ ասեց, չկարացավ դրա պատասխանը տա. Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը եկել է ընտրատեղամաս՝ քվեարկելու (տեսանյութ) Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Շատ մտահոգիչ ահազանգ ունենք․ Գոհար Մելոյանը՝ ընտրախախտումների մասին (տեսանյութ) Ես հարցեր ունեմ Ռոբերտ Քոչարյանին տալու. Վարդան Ղուկասյան Հանձնաժողովը թույլատրել է, որ մայրը քվեարկի անգործունակ ճանաչված որդու փոխարեն․ ահազանգում են դիտորդները Լևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ)
«Վթարային տների բնակիչները տեղափոխվել են Երևան»․ երկրաշարժից հետո նոր մանրամասներ
Երեկվա երկրաշարժը բավականին ուժեղ էր, դրանից հետո եղավ 4 հետցնցում։ Այս մասին ԼՈՒՐԵՐ․com-ի հետ զրույցում ասաց  Շողակաթ համայնքի ղեկավարը՝ Սուլիկո Շուշանյանը։
Վերջինս նշեց, որ երեկվա երկրաշարժը այնքան ուժգին էր, որ մի շարք փլուզումներ է առաջացրել, բնակելի տները դարձրել վթարային, անգամ, համայնքում հոսանքն էր գնացել․ «Ժողովրդին տարհանել էինք դուրս, սպասել էինք մինչև այդ ցնցումները անցնեին ու հոսանքը տային, ու արդեն 1-ի կողմերը բոլորը մտել էին իրենց տները։ Հոսանքը կարճ ժամանակ անց  շատ օպերատիվ կերպով վերականգնեցին, 15 րոպե էր անջատված մնացել»,- ասաց համայնքի ղեկավարը։
Նա հայտնեց, որ այս պահին համայնքում ԱԻՆ աշխատակիցներն են աշխատում, նաև մարզպետարանի, համայնքապետերանի համատեղ հանձնաժողովը, որը ներկա պահին վնասներն է ճշտում․ «Շատ փլուզումներ կան, բնակելի տներն են շատ վնասներ կրել։ Գիշերը չէր երևում բնակելի տների վիճակը, սակայն առավոտյան, ճաքեր նկատեցինք, տների միջնորմներն էին շարժվել ու ծածկերը, այդ տները դարձել են վթարային և այնտեղ բնակվել, պարզապես, անթույլատրելի է »,- նշեց Սուլիկո Շուշանյան։
Մեր այն հարցին, թե բնակչության շրջանում խուճապ կա՞ր, թե ոչ, համայնքի ղեկավարը պատասխանեց․ «Քանի որ այստեղի բնակչությունը հիմնականում պատերազմ տեսած է, խուճապի մեջ չէր հայտնվել, միայն, երբ հոսանքն էր գնացել խառնվել էին իրար, բայց հետո լարվածության ալիքը հանդարտվեց»,- ասաց նա։
Իսկ, թե որտեղ են գիշերել այն ընտանիքները, որոնց բնակարանները դարձել են վթարային, համայնքի ղեկավարը պատասխանեց․ «Վթարային տների բնակիչները տեղափոխվել են Երևան, ոմանք ունեին իրենց տները այնտեղ, ոմանք էլ գնացել են բարեկամների տանը ապրելու, մինչև տեսնենք՝ պետությունը ինչ կանի»,- նշեց նա։
Նշենք նաև, որ այսօր առավոտյան ևս հետցնցում է եղել, որը, ինչպես ասաց Շողակաթ համայանքի ղեկավարը, շատ թույլ էր։
Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում․ ԱՄՆ դեսպանատուն «Դուրս արի՛ ստեղից»․ ընտրատեղամասի մոտ գտնվող՝ Սարիկ Մինասյանի շտաբից վռնդեցին լրագրողներին (տեսանյութ)Գյումրիում չգրանցված զինվորին բերել են, որ քվեարկի. Հայաքվեի արձանագրած հերթական խախտումը (տեսանյութ) «Անկախ դիտորդի» դիտորդին հեռացրել են Գյումրիի 31/37 տեղամասից․ հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացնենք․ Դանիել ԻոաննիսյանԻ վերջո կվերադառնա՞ք բիզնես ոլորտ, թե քաղաքականության մեջ կամրացնեք ձեր դիրքերը․ հարց՝ Սիմոնյանին (տեսանյութ) Մտավախություն ունեմ, որ իշխանությունները շրջիկ խմբերով կփորձեն քվեարկության արդյունքները խեղաթյուրել. Կարեն Սիմոնյան Գյումրիում մեզ անվտանգ չենք զգում. քաղաքացին` Սարիկ Մինասյանի պաշտոնավարության շրջանի մասին (տեսանյութ)Սարիկ Մինասյանը մի սուտ ասեց, չկարացավ դրա պատասխանը տա. Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) Արgախgի կանայք և երեխաները ակցիա են անում կառավարական ամառանոցի դիմաց (տեսանյութ) Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը եկել է ընտրատեղամաս՝ քվեարկելու (տեսանյութ) Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Շատ մտահոգիչ ահազանգ ունենք․ Գոհար Մելոյանը՝ ընտրախախտումների մասին (տեսանյութ)Ես հարցեր ունեմ Ռոբերտ Քոչարյանին տալու. Վարդան ՂուկասյանՀանձնաժողովը թույլատրել է, որ մայրը քվեարկի անգործունակ ճանաչված որդու փոխարեն․ ահազանգում են դիտորդներըԼևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ)ՄԻՊ աշխատակազմն իրավական խորհրդատվություն է տրամադրում և ուսումնասիրում ԶԼՄ-ների հրապարակումները՝ Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապվածՎախի մթնոլորտ չկա Փարաքարում. Լյուդվիգ Գյուլնազարյան (տեսանյութ)Եթե ասեք՝ Ղուկասյանի շունը բռնաբարել է հարևանի շանը, այ էդ ժամանակ մեղքս կընդունեմ. Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ)Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆԹեժ իրավիճակ Մերձավանի ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Քանի մարդ է մասնակցել Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրություններին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբՓարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ)Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար ՂազարյանԱխուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համար (տեսանյութ)Ինձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) Որևէ աթոռ, պաշտոն ինձ կյանքում չի փոխի․ Սարիկ Մինասյան (տեսանյութ) «Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունը ընտրությունների հետ եք կապու՞մ», «Հորս արև, հա´» (տեսանյութ)ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե»Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում. Անկախ դիտորդՔաղաքապետ դառնալու դեպքում՝ ինչպե՞ս եք պատկերացնում Փաշինյանի հետ աշխատանքը․ հարց՝ Մխիթարյանին (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ)