Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Բագրատ Սրբազանին կտուգանեն
Մեր ակնկալիքներն ավելի մեծ էին․ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցություն
«Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունն ԱԺ արտահերթ ընտրությունների ժամանակ սպասում էր ավելի շատ ձայն ստանալ:
Ամփոփելով ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքները, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության մամուլի խոսնակ Հայկ Գրիգորյանը և «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության անդամ Հայկ Փայտյանը սկզբում շնորհավորեցին «Իմ քայլը» դաշինքին՝ հաղթանակի կապակցությամբ:
Անդրադառնալով ընտրություններից իրենց ակնկալիքներին՝ կուսակցության մամուլի խոսնակն ընդգծեց, որ մինչ դեկտեմբերի 9-ն իրենք չեն ասել, թե որքան ակնկալիք ունեն հանրությունից:
«Մարզեր այցելությունների ժամանակ՝ խոսելով ժողովրդի հետ, մենք մոտավոր պատկեր էինք կազմել, թե որքան է մեր ճանաչելիությունն ու մեր հանդեպ համակրանքը՝ այդքան էլ ձայն կստանայինք:  Մեր ակնկալիքներն ավելի մեծ էին: Մենք 4000-ից ավելի ձայն ենք ունեցել և շնորհակալ ենք մեզ հավատացող անձանց»,- նշեց Գրիգորյանը:
Վերջինս ընդգծեց, որ իրենք, որպես արտախորհրդարանական ուժ, շարունակելու են իրենց գործունեությունը, հետևելու են զարգացումներին:
«Մենք քայլեր ունենք, որոնք պետք է իրականացնենք, օրինակ՝ օրենսդրական նախաձեռնությունների առաջարկներ ունենք և, հավանաբար, կփորձենք աշխատել «Իմ քայլը» դաշինքի հետ և իրենց միջոցով ներկայացնել հանրությանը»,- նշեց Հայկ Գրիգորյանը:
«Ազգային առաջընթաց» կուսակցության անդամ Հայկ Փայտյանն էլ շեշտեց, որ ինքը սպասելիքներ ունի «Իմ քայլը» դաշինքից՝ կապված երկրում բարեփոխումների հետ:
«Որպես խորհրդարանից դուրս մնացած ուժ, բացի ծրագրում առկա կետերից, ունենք նաև այլ քայլեր, որոնք պատրաստվում ենք իրականացնել»,- ասաց Փայտյանը:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ստացել է 4,7 տոկոս կամ 59068 ձայն, «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ դեմոկրատական կուսակցությունը` 0,68 տոկոս կամ 8533  ձայն, Հայ հեղափոխական դաշնակցությունը` 3,89 տոկոս կամ 48822 ձայն, «Իմ քայլը» դաշինքը` 70,44 տոկոս կամ 884849 ձայն, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը` 6,37 տոկոս կամ 80049 ձայն, «Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցությունը` 0,51 տոկոս կամ 6460 ձայն, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը` 0,33 տոկոս կամ 4122 ձայն, «Մենք» դաշինքը` 2 տոկոս կամ 25174 ձայն, «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը` 0,99 տոկոս կամ 12390 ձայն, «Սասնա ծռեր» համահայկական կուսակցությունը` 1,82 տոկոս կամ 22868 ձայն, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը` 8,27 տոկոս կամ 103837 ձայն:
Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Ինչու են ամերիկյան զորքերը մուտք գործելու Էկվադոր․ CNNՓաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ ՀՀ ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը կբարելավվեն․ Օսկանյան Իրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ) Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ Ազարով (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջԽոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններին (տեսանյութ) Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքները (տեսանյութ)Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում (տեսանյութ)Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետը Եվրոպային կոչ է արել «դադարել լինել մակաբույծ»Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տվյալներ չկան Գերմանիայում խոսել են ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման մասին (տեսանյութ)Հայաստանի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների հաղթողները հայտնի են Եվրոպային Ուկրաինայի հարցով նոր ծրագիր են առաջարկել (տեսանյութ)Ուկրաինան պետք է ընտրի դառնալ Ռուսաստանի, թե ԱՄՆ-ի գաղութը. Independent (տեսանյութ)ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններինԱՄՆ-ն հսկայական դրամական պարգև է խոստացել «Հեզբոլլահ»-ի մասին տեղեկատվության համար (տեսանյութ)ԶՈՒ ԳՇ պետը հանդիպել է 25-օրյա վարժական հավաքների մասնակցած պահեստազորայինների հետ Կրթվելը նորաձև է․ հանդիպում Քասախում (տեսանյութ)