Ջավախահային հարցրին` իրենց բերել են քվեարկելու, ասաց` «մենք հո անթասիբ չենք». Սիմոնյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստան» դաշինքով պատրաստ ենք իշխանազրկել ՔՊ–ին Գյումրիում․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրեցիներ ձեզ տեսնեմ արժանի պատասխանը տվեք արժանին ստացեք. Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Ձեր իշխանության հետևանքն է, որ մարդիկ բռնի տեղահանվեցին․ Տիգրան Աբրահամյան Անցած ընտրությունների համեմատ այս տարի ակտիվությունը շատ բարձր է. ՔՊ վստահված անձ (տեսանյութ) Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում․ ԱՄՆ դեսպանատուն Գյումրիում չգրանցված զինվորին բերել են, որ քվեարկի. Հայաքվեի արձանագրած հերթական խախտումը (տեսանյութ) Ի վերջո կվերադառնա՞ք բիզնես ոլորտ, թե քաղաքականության մեջ կամրացնեք ձեր դիրքերը․ հարց՝ Սիմոնյանին (տեսանյութ) Մտավախություն ունեմ, որ իշխանությունները շրջիկ խմբերով կփորձեն քվեարկության արդյունքները խեղաթյուրել. Կարեն Սիմոնյան Գյումրիում մեզ անվտանգ չենք զգում. քաղաքացին` Սարիկ Մինասյանի պաշտոնավարության շրջանի մասին (տեսանյութ) Սարիկ Մինասյանը մի սուտ ասեց, չկարացավ դրա պատասխանը տա. Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը եկել է ընտրատեղամաս՝ քվեարկելու (տեսանյութ)
Նարկոտի՞կ, ես ձեր հայրը չեմ, անչափահաս աղջիկնե՞ր, ես ձեր հայրը չեմ․ Աղազարյանը՝ որդիների դաստիարակության մասին (տեսանյութ)
Ազգային ժողովն այսօր՝ մարտի 26-ին, քննարկում է պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ 2 դրվագով քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը։ Հարցը խորհրդարանում ներկայացրել է Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը Հովիկ Աղազարյանին հարցեր ուղղեց խմբակցությունում ԵՄ դիմելու հարցի քննարկման, Նիկոլ Փաշինյանի այն մեղադրանքին, որ Աղազարյանի հեռախոսային նամակագրության մեջ ԱԱԾ-ին սպառնացող տվյալներ են եղել։
Աղազարյանը հետևյալ դեպքը հիշեց․ «Երբ իմ տղաների և Հակոբ Ասլանյանի հետ միասին հանդիպում ունեցանք պարոն Ալեն Սիմոնյանի հետ, վերջինս ինձ հարց տվեց, թե հիմա ոնց դուրս գանք էս վիճակից, ես ասացի, որ ԱԱԾ-ի ներկայացուցիչը նստած ա էստեղ, իմ հեռախոսը ձեր մոտ ա, փաստաթղթերը՝ նույնպես, դրեք, հրապարակեք, իմ տղաներին ցույց տվեց 2-3 դրվագ, որ ես ինֆորմացիայի արտահոսք եմ արել խմբակցության նիստերից, ես մանդատս դնեմ, դիմումս գրեմ, հեռանամ, չարվեց։
Հաջորդ խնդրանքս․ ասացի՝ ամենասարսափելի դրվագը, որ կա, իմ և մի տղայի հետ նամակագրությունն ա, դրեք էդ նամակագրությունը թող իմ տղաները կարդան, եթե իրենք կասեն, որ այդ նամակագրության հետևանքով գլուխ կախելու պատճառ կարող են ունենալ, դիմումս գրեմ, տուն էլ չգնամ, գնամ Կիևյան մոստ, ո՛չ էն արվեց, ո՛չ էն»։
Մանուկյանի այն արձագանքին՝ կարող են արձանագրել, որ Նիկոլ Փաշինյանը ստել է, հայտնել, որ Աղազարյանը անվտանգության հետ կապված հարցեր է քննարկել, սակայն որևէ իրավական գործընթաց չի հետևել դրան։
Աղազարյանն ասաց․ «Ես չեմ ասում, որ ստում ա, կարող ա պատահի ինքը սխալ ա ինֆորմացված։ Երբ իմ տղաները դառնում էին չափահաս և մենք ՌԴ-ում էինք, պետք է գնային երեկոյան հանդիպումների, կամ երբ Հայաստանում էինք, ես իրենց առաջ խնդիրներ եմ դրել՝ նարկոտի՞կ, ես ձեր հայրը չեմ, անչափահաս աղջիկնե՞ր, ես ձեր հայրը չեմ, կազինո՞, ես ձեր հայրը չեմ, հայրենիքի հետ կապված որևէ խնդիր, ես ձեր հայրը չեմ, ես չեմ կարող հայրենիքի դեմ որևէ բան անել»
Հանցագործություն Գյումրիում. քաղաքացին կտրոնով փախչում է տեղամասից, ոստիկանները` հետևից (տեսանյութ) Գյումրիում ընտրություններին գրեթե կրկնակի շատ մարդ է մասնակցել ընտրություններին՝ համեմատած 2021 թվականի տվյալներիՋավախահային հարցրին` իրենց բերել են քվեարկելու, ասաց` «մենք հո անթասիբ չենք». Սիմոնյան (տեսանյութ)«Մայր Հայաստան» դաշինքով պատրաստ ենք իշխանազրկել ՔՊ–ին Գյումրիում․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրու արտահերթ ընտրություններին, ժամը 14:00-ի դրությամբ, մասնակցել է ընտրողների 22.70%-ը«Պարզ ա, որ հաղթելու ենք»․ ՔՊ–ն արդեն ընտրությունների ելքը գիտի (տեսանյութ)Գյումրեցիներ ձեզ տեսնեմ արժանի պատասխանը տվեք արժանին ստացեք. Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Ձեր իշխանության հետևանքն է, որ մարդիկ բռնի տեղահանվեցին․ Տիգրան ԱբրահամյանԱնցած ընտրությունների համեմատ այս տարի ակտիվությունը շատ բարձր է. ՔՊ վստահված անձ (տեսանյութ) Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում․ ԱՄՆ դեսպանատուն «Դուրս արի՛ ստեղից»․ ընտրատեղամասի մոտ գտնվող՝ Սարիկ Մինասյանի շտաբից վռնդեցին լրագրողներին (տեսանյութ)Գյումրիում չգրանցված զինվորին բերել են, որ քվեարկի. Հայաքվեի արձանագրած հերթական խախտումը (տեսանյութ) «Անկախ դիտորդի» դիտորդին հեռացրել են Գյումրիի 31/37 տեղամասից․ հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացնենք․ Դանիել ԻոաննիսյանԻ վերջո կվերադառնա՞ք բիզնես ոլորտ, թե քաղաքականության մեջ կամրացնեք ձեր դիրքերը․ հարց՝ Սիմոնյանին (տեսանյութ) Մտավախություն ունեմ, որ իշխանությունները շրջիկ խմբերով կփորձեն քվեարկության արդյունքները խեղաթյուրել. Կարեն Սիմոնյան Գյումրիում մեզ անվտանգ չենք զգում. քաղաքացին` Սարիկ Մինասյանի պաշտոնավարության շրջանի մասին (տեսանյութ)Սարիկ Մինասյանը մի սուտ ասեց, չկարացավ դրա պատասխանը տա. Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) Արgախgի կանայք և երեխաները ակցիա են անում կառավարական ամառանոցի դիմաց (տեսանյութ) Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը եկել է ընտրատեղամաս՝ քվեարկելու (տեսանյութ) Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Շատ մտահոգիչ ահազանգ ունենք․ Գոհար Մելոյանը՝ ընտրախախտումների մասին (տեսանյութ)Ես հարցեր ունեմ Ռոբերտ Քոչարյանին տալու. Վարդան ՂուկասյանՀանձնաժողովը թույլատրել է, որ մայրը քվեարկի անգործունակ ճանաչված որդու փոխարեն․ ահազանգում են դիտորդներըԼևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ)ՄԻՊ աշխատակազմն իրավական խորհրդատվություն է տրամադրում և ուսումնասիրում ԶԼՄ-ների հրապարակումները՝ Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապվածՎախի մթնոլորտ չկա Փարաքարում. Լյուդվիգ Գյուլնազարյան (տեսանյութ)Եթե ասեք՝ Ղուկասյանի շունը բռնաբարել է հարևանի շանը, այ էդ ժամանակ մեղքս կընդունեմ. Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ)Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆԹեժ իրավիճակ Մերձավանի ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Քանի մարդ է մասնակցել Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրություններին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբՓարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ)Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար ՂազարյանԱխուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համար (տեսանյութ)Ինձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) Որևէ աթոռ, պաշտոն ինձ կյանքում չի փոխի․ Սարիկ Մինասյան (տեսանյութ) «Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունը ընտրությունների հետ եք կապու՞մ», «Հորս արև, հա´» (տեսանյութ)ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե»Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում. Անկախ դիտորդՔաղաքապետ դառնալու դեպքում՝ ինչպե՞ս եք պատկերացնում Փաշինյանի հետ աշխատանքը․ հարց՝ Մխիթարյանին (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ)