Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար Ղազարյան Ախուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համար Ինձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե» Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)
Փաշինյանը խոսել է Հայաստանում տեղի ունեցած «չափազանց կարևոր իրադարձության» մասին
Մարգարայի անցակետի բացումը կարևոր իրադարձություն է, բայց աննախադեպ չէ: Ես չէի ուզենայի այդ իրադարձությունը թերագնահատեինք, բայց չէի էլ ցանկանա, որ գերագնահատեինք: Այդ մասին ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հիշեցնելով, որ 2023 թվականի հունվարին նույնպես անցակետը բացվել է, որպեսզի ՀՀ Կառավարության կողմից ուղարկվող հումանիտար օգնությունը հասնի Թուրքիա` երկրաշարժի գոտի:
Նա նաև խոսեց Հայաստանում տեղի ունեցած «չափազանց կարևոր իրադարձության» մասին, որին, ըստ նրա, հանրությունն այնքան էլ մեծ ուշադրություն չի դարձրել։
«2025 թվականի մարտի 1-ի դրությամբ ՀՀ մուտքի և ելքի բոլոր կետերը գտնվում են ՀՀ սահմանապահ զորքերի վերահսկողության ներքո, և սա չափազանց կարևոր իրադարձություն է, որն արժե ընդգծել:
Ես ուզում եմ ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնել ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ զորքերին անկախությունից ի վեր այդ գործառույթը մեր սահմանային անցագրային կետերում իրականացնելու համար, և գոհունակություն հայտնել, որ մենք այլևս ի վիճակի ենք այդ ինքնիշխան գործառույթն իրականացնել»,- նշեց Փաշինյանը
Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար ՂազարյանԱխուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համարԻնձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) Որևէ աթոռ, պաշտոն ինձ կյանքում չի փոխի․ Սարիկ Մինասյան (տեսանյութ) «Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունը ընտրությունների հետ եք կապու՞մ», «Հորս արև, հա´» (տեսանյութ)ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե»Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում. Անկախ դիտորդՔաղաքապետ դառնալու դեպքում՝ ինչպե՞ս եք պատկերացնում Փաշինյանի հետ աշխատանքը․ հարց՝ Մխիթարյանին (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող