Դիանա Գասպարյանին վերաբերող քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է. «Հետք»
Վաղարշապատ համայնքի նախկին ղեկավար Դիանա Գասպարյանին առաջադրված քրեական վարույթի նախաքննության ավարտ է հայտարարվել, և գործն առաջիկա օրերին կուղարկվի դատարան: «Հետքի» աղբյուրների փոխանցմամբ՝ դատարան է ուղարկվում Դիանա Գասպարյանի, ամուսնու՝ Արամայիս Միրզոյանի, սկեսրայրի՝ Աշոտ Միրզոյանի և Արաքս համայնքի ավագանու անդամ Շահեն Շահինյանի մասը: Դիմել ենք նաև Հակակոռուպցիոն կոմիտե, սակայն  տեղեկություններ դեռ չեն փոխանցել:
Նշենք, որ Դիանա Գասպարյանը մեղադրվում է փողերի լվացման և պաշտոնեական դիրքի չարաշհման մեջ:
Հիշեցնենք, որ քրեական վարույթի հիմքը եղել է «Հետքի» 2023թ. դեկտեմբերի 5-ի հրապարակումը: Գրել էինք, որ Վաղարշապատ համայնքի ղեկավար Դիանա Գասպարյանի ամուսնու ընտանիքն Էջմիածնում առանձնատների կառուցման բիզնես է սկսել: Այդ նպատակով, գործընկերների օգնությամբ, ձեռք է բերվել համայնքային հողատարածք և, չսպասելով թույլտվություններին, հողային և բետոնացման աշխատանքներ են կատարվել:
«Նարե Պլյուս» ՍՊԸ-ին տրվել է շինարարության 20 թույլտվություն՝ բնակելի տներ կառուցելու համար: Հողամասի ընդհանուր մակերեսը կազմում է մոտ 1,2 հեկտար, որը բաժանված է 59 առանձին հողամասերի: «Նարե Պլյուս» ընկերության միակ սեփականատերը համայնքի ղեկավար Դիանա Գասպարյանի սկեսուրն է՝ ավագանու անդամ Արամայիս Միրզոյանի մայրը:
Գրել էինք, որ ընկերությունը ստեղծվել է 2023թ. հուլիսի 17-ին: Ռուզաննա Ասատրյանը «Նարե Պլյուս» ՍՊԸ-ի միակ սեփականատերն ու տնօրենն է:
Վաղարշապատ համայնքի ավագանին 2022թ. հունիսի 24-ին արտահերթ նիստով որոշել է աճուրդային եղանակով վաճառել Վաղարշապատ համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Վ. Տերյան փողոց, 971/8 հասցեում գտնվող 0.9 հա մակերեսով հասարակական կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասը՝ շինություններ կառուցելու համար:
Շարունակությունը՝ սկզբնաղբյուր կայքում։