Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Բագրատ Սրբազանին կտուգանեն
Նվաստացնել Արցախը պարզապես հակաաստվածային գործողություն է․ բոլորն էլ պատիժ են կրելու․ Դավիթ Բաբայան
«Կոչերը շատ լավ գնահատում ենք, բայց կոչերից պետք է անցնենք գործի, կոչերով հնարավոր չէ այս հարցը կարգավորել»,- ԼՈՒՐԵՐ.com-ի հետ զրույցում այս տեսակետը հայտնեց Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանը` անդրադառնալով այն հայտարարությանը, թե ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսն ու սենատոր Ալեքս Պադիլլան պաշտոնական նամակ են հղել ՄԱԿի Անվտանգության խորհրդում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Լինդա Թոմաս-Գրինֆիլդին Լեռնային Ղարաբաղի հարցով․
«Ակնկալում ենք, որ անվտանգության խորհուրդը կնդունի պարտադիր որոշում և դա ոչ թե կլինի հերթական թղթի վրա ինչ-որ մի որոշում, որը Ադրբեջանը, բնականաբար, բանի տեղ չի դնելու։  Նաև հղի կին է մահացել, չեն կարողացել ժամանակին տեղափոխել հիվանդանոց, սա է իրավիճակը, որը իրոք կատաստրոֆիկ է և եթե միջազգային հանրության մոտ ինչ-որ  բարոյականություն և մարդասիրություն մնացել է՝ պետք է իսկապես գործեն, բայց մենք տեսնում ենք, որ Ադրբեջանը դիվանագիտական տարբեր կորպուսների, երկրների ներկայացուցիչներին էլի բերում է Աղդամ, ինչ-որ շոուներ է կազմակերպում։ Եթե այդքան մտահոգ են՝ թող  ասեն մինչև չբացեք ճանապարհը՝ մենք որևէ ձևով նման բաների չենք մասնակցելու»,-ասաց նա։
Բաբայանի խոսքով` Աղդամի ճանապարհը չպետք է որևէ ձևով փոխկապակցեն Բերձորի և Լաչինի ճանապարհի հետ, դրանք տարբեր բաներ են և եթե Աղդամի ճանապարհը փոխարինեն Բերձորի միջանցքով, ապա արցախցիները այլևս որևէ կապ՝ նույնիսկ տեսական, չեն ունենա Հայաստանի և աշխարհի հետ․
«Միայն մի լուծում է, որ մեզ համար անընդունելի է՝ դա Ադրբեջանի կազմում լինելն է, որովհետև դա նշանակում է, որ Արցախ չի լինելու․ սա է խնդիրը, մնացածը՝ ցույց կտա ժամանակը, իսկ լուծումների մասին մենք  բազմաթիվ անգամ խոսել ենք, դա կարող է լինել «Ստատուս քվո»-ի պահպանում, այսինքն՝ հարցը թողնել ապագային, որը Ադրբեջանը և Թուրքիան չեն ուզում ինչպես նաև որոշ այլ երկրներ, որովհետև սա աշխարհաքաղաքական է։ Արցախը այն երկիրը և այն ժողովուրդը չէ, որ կարելի է նման բաներ անել, մեր ներդրումը համաշխարհային ժողովրդավարության մեջ շատ մեծ է, շատ մեծ է Ռուսաստանի զարգացման գործում, անգնահատելի է հայ ժողովրդի պատմության մեջ և նվաստացնել Արցախը՝ պարզապես հակաաստվածային գործողություն է և բոլորն էլ պատիժը կրելու են այս կամ այն ձևով, բայց սա արդեն այլ խնդիր է, կարևորը այն է, որ գենաֆոնդը և երկիրը փրկվի»,- ասաց Դավիթ Բաբայանը և հավելեց` պետք է որոշում կայացնենք ազգովի և պետության միջնորդությամբ միայն․ այստեղ անթույլատրելի է անձնական որևէ նախաձեռնություն։
Զալիբեկյան Լիլիթ
Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Ինչու են ամերիկյան զորքերը մուտք գործելու Էկվադոր․ CNNՓաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ ՀՀ ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը կբարելավվեն․ Օսկանյան Իրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ) Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ Ազարով (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջԽոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններին (տեսանյութ) Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքները (տեսանյութ)Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում (տեսանյութ)Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետը Եվրոպային կոչ է արել «դադարել լինել մակաբույծ»Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տվյալներ չկան Գերմանիայում խոսել են ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման մասին (տեսանյութ)Հայաստանի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների հաղթողները հայտնի են Եվրոպային Ուկրաինայի հարցով նոր ծրագիր են առաջարկել (տեսանյութ)Ուկրաինան պետք է ընտրի դառնալ Ռուսաստանի, թե ԱՄՆ-ի գաղութը. Independent (տեսանյութ)ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններինԱՄՆ-ն հսկայական դրամական պարգև է խոստացել «Հեզբոլլահ»-ի մասին տեղեկատվության համար (տեսանյութ)ԶՈՒ ԳՇ պետը հանդիպել է 25-օրյա վարժական հավաքների մասնակցած պահեստազորայինների հետ Կրթվելը նորաձև է․ հանդիպում Քասախում (տեսանյութ)