Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավ Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ Համբարյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը Ամփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ) Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)
Հետապնդում՝ Արարատի մարզում. հնչած կրակոցներն աղջկա պատճառով են եղել
Մարտի 23-ին դետեկտիվ ժանրի հետապնդում և կրակոցներ են տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 22:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Վեդիի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Նոր Ուղի գյուղի վարչական տարածքում ավտոմեքենաների հետապնդում է տեղի ունեցել, որի ժամանակ հնչել են կրակոցներ:
Տեղում ոստիկանության Վեդիի բաժնի պետ Ֆիլիպպ Ստեփանյանի գլխավորությամբ օպերատիվ խումբը մեկնում է նշված վայր՝ ընթացքում ոստիկանության Վեդիի բաժնից տեղեկությունը փոխանցվում է նաև ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Արարատի մարզային քրեական վարչություն, որտեղից դեպքի վայր են ժամանում վարչության ծառայողները՝ վարչության պետ Սարիբեկ Ռուստամյանի գլխավորությամբ:
Տեղում պարզվում է, որ «Renault» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդն ու նրա ուղևորը Նոր Ուղի գյուղի վարչական տարածքում հետապնդել են Արմավիրի մարզի բնակիչ 21-ամյա Սարգիս Մ.-ի վարած «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենան, որում եղել են նաև Արմավիրի մարզի բնակիչներ 22-ամյա Արման Մկրտչյանն ու 21-ամյա Ալբերտ Ղարիբյանը, որի ժամանակ որսորդական հրացանով կրակոցներ են արձակվել «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ:
Ոստիկանության Վեդիի բաժնի և Արարատի մարզի քրեական ոստիկանների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ հետախուզական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայով հետապնդել են Արարատի մարզի բնակիչ 18-ամյա Արմեն Պ.-ին, ով եղել է «Chevrolet» մակնիշի ավտոմեքենայով, որի ժամանակ էլ վերջինը իր անվամբ հաշվառված «Walther» տեսակի հրացանից վախեցնելու նպատակով կրակոցներ է արձակել Սարգիս Մ.-ի ավտոմեքենայի ուղղությամբ:
Արարատի մարզի քրեական և ոստիկանության Վեդիի բաժնի համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են Արմեն Պ.-ին, Արմեն Գ.-ին, «Chevrolet» և «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Նշված անձինք տեղափոխվել են ոստիկանության Վեդիի բաժին, իսկ ավտոմեքենաները՝ ոստիկանության Վեդիի բաժնի հատուկ պահպանվող տարածք:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Վեդիի բաժնում փաստաթղթեր են ձևակերպվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժին:
Դեպքի փաստով Վեդիի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Հետապնդումը, որի ժամանակ հնչել են կրակոցներ, եղել է աղջկա պատճառով:
Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուրում: