Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավ Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ Համբարյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը Ամփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ) Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)
Կան հարցեր, որոնք լուծում են պահանջում․ Զախարովան՝ ՌԴ–ՀՀ հարաբերությունների մասին
Ռուսաստանը և Հայաստանը շարունակում են բազմակողմ քաղաքական երկխոսությունը, երկու երկրների ղեկավարները մշտական ​​կապի մեջ են, և Հայաստանի վարչապետն ընդունել է Հաղթանակի 80-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին Մոսկվա այցելելու հրավերը։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Զախարովայի խոսքով՝ կառուցողական բանակցություններ են տեղի ունեցել նաև Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարների միջև․ «Օրերս խորհրդակցություններ են անցկացվել երկու երկրների փոխարտգործնախարարների միջև. գործում են միջկառավարական և միջխորհրդարանական մեխանիզմներ, ակտիվ միջգերատեսչական համագործակցություն, ագրոարդյունաբերական համալիրի հիմնախնդիրների շուրջ տեղի է ունեցել կլոր սեղան։
Նախաձեռնություններ կան մշակութային, կրթական, հումանիտար ոլորտներում։ Նախատեսվում է, որ հաջորդ ամիս հայկական պատվիրակությունը կայցելի «Սիրիուս» կրթական կենտրոն՝ արագացնելու Ջերմուկում շնորհալի երեխաների համար ռուսական կրթական կենտրոնի բացումը»։
Բացի այդ, ըստ դիվանագետի, զարգանում են նաև երկու երկրների միջև տնտեսական կապերը. «Անցյալ տարի մեր ապրանքաշրջանառությունը բացարձակ ռեկորդ է սահմանել՝ մոտ 12 մլրդ դոլար։ Կարծում եմ, որ Երևանում զգում են ԵԱՏՄ-ին մասնակցության այս գործնական օգուտը և հասկանում են դրա կարևորությունը երկրի սոցիալ-տնտեսական կայունության և անվտանգության համար»։
Զախարովան նշել է, որ Ռուսաստանը և Հայաստանը համագործակցում են նաև այլ միջազգային հարթակներում, մասնավորապես՝ ՄԱԿ-ում. «Մեր մոտեցումները համաշխարհային օրակարգի վերաբերյալ համընկնում են կամ մոտ են: Երևանն ավանդաբար աջակցում և համահեղինակ է ռուսական բանաձևերի մեծամասնությանը: Բայց կան հարցեր, որոնք դեռ լուծված չեն կամ լուծում են պահանջում, որպեսզի չվնասեն երկկողմ հարաբերություններին»: