Ունեցել ենք 39 վթարային, 29 պլանային անջատում․ ՀԷՑ (տեսանյութ) Ջրագծերի վթարների քանակը՝ 150, կոյուղագծերի վթարների քանակը՝ 520․ «Վեոլիա ջուր» (տեսանյութ) Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ բնակավայրի ուղղությամբ․ բնակելի տուն է վնասվել ՈւՂԻՂ․ Ավինյանը վարում է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական նիստը Աստղագուշակ մարտի 31-ի համար Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը Ժողովուրդը փաստացի մերժում է ՔՊ-ին․ Ռուբեն Մելիքյան Քչերն են հիշում 2016-ի հոկտեմբերին Գյումրիում կայացած ՏԻՄ ընտրությունները․ Սարգսյան Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Պետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել մի քանի միլիարդ դրամը գերազանցող գույքերի նկատմամբ Գյումրիում և Փարաքարում քվեարկության արդյունքները ցույց տվեցին հայ ժողովրդի իրական վերաբերմունքը. Թաթոյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահը
Ուսումնարանների միաձուլման արդյունքում կստեղծվի Երևանի արհեստի պետական քոլեջ
Կառավարությունը որոշել է Երևանի հ. 8 և հ. 9 արհեստագործական պետական ուսումնարանները միաձուլման ձևով վերակազմակերպել` ստեղծելով Երևանի արհեստի պետական քոլեջ:
Ըստ հիմնավորման՝ Երևան քաղաքում գործում են թվով 6 պետական ուսումնական հաստատություն և 7 պետական ուսումնական հաստատությունում իրականացվում է արհեստագործական կրթական ծրագիր: Երևանի հ. 8 արհեստագործական պետական ուսումնարանում ներկա պահին սովորում է շուրջ 349 ուսանող՝ 7 մասնագիտություններով: Համար 9 արհեստագործական պետական ուսումնարանում սովորում է շուրջ 248 ուսանող՝ 10 մասնագիտություններով: Երկու ուսումնական հաստատություններում առկա է 5 մասնագիտությունների իրականացման համընկնում և ունեն ուսումնական գործընթացի կազմակերպման համար մի քանի անգամ շատ տարածք, որը չի օգտագործվում և լրացուցիչ ֆինանսական միջոցներ են տրամադրվում պահպանման նպատակով: Երևանի հ. 8 ուսումնարանի մասնաշենքում ներկա պահին իրականացվում է հիմնանորոգման աշխատանքներ, որի ավարտը նախատեսված է 2025 թ.:
Վերանորոգումից հետո նախատեսված է նաև հաստատությանը տրամադրել անհրաժեշտ նյութատեխնիկական բազա՝ բոլոր ուսուցանվող մասնագիտությունների համար: Որոշման ընդունման արդյունքում՝ կբարձրանա ուսումնական հաստատության կառավարման արդյունավետությունը, կբարելավվեն շենքային պայմանները, կպահպանվեն ուսուցանվող մասնագիտությունները և կներդրվեն արդի աշխատաշուկայի պահանջներից ելնելով նոր մասնագիտություններ:
Ունեցել ենք 39 վթարային, 29 պլանային անջատում․ ՀԷՑ (տեսանյութ)Ջրագծերի վթարների քանակը՝ 150, կոյուղագծերի վթարների քանակը՝ 520․ «Վեոլիա ջուր» (տեսանյութ)Իրանում հայտարարել են հրթիռներ արձակելու պատրաստակամության մասին՝ ի պատասխան ԱՄՆ-ի սպառնալիքներիԱդրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ բնակավայրի ուղղությամբ․ բնակելի տուն է վնասվել Թրամփը պատրաստվում է իր առաջին արտասահմանյան այցինՈւՂԻՂ․ Ավինյանը վարում է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական նիստըԱստղագուշակ մարտի 31-ի համար Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը Ժողովուրդը փաստացի մերժում է ՔՊ-ին․ Ռուբեն ՄելիքյանՔչերն են հիշում 2016-ի հոկտեմբերին Գյումրիում կայացած ՏԻՄ ընտրությունները․ Սարգսյան Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Պետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել մի քանի միլիարդ դրամը գերազանցող գույքերի նկատմամբ Գյումրիում և Փարաքարում քվեարկության արդյունքները ցույց տվեցին հայ ժողովրդի իրական վերաբերմունքը. Թաթոյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահը«ՀայաՔվե»-ն հրապարակել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի ձայների հաշվարկի արդյունքում ստացված պատկերը Ադրբեջանը մեր ՊՆ-ին մեղադրում է ԱԹՍ-ների ակտիվության հարցում. Տիգրան Աբրահամյան Թրամփը սպառնացել է ռմբակոծել ԻրանըՏարադրամի փոխարժեքները մարտի 31-ին Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Ջուր չի լինի Աշտարակ-Թալին կառուցվող ճանապարհի՝ երթևեկության համար բաց հատվածները կահավորվել են անվտանգության համապատասխան տարրերով Շնորհավորում եմ Քաղաքացու վստահությանը արժանացած, ընտրություններում հաղթած բոլոր քաղաքական ուժերին եւ թեկնածուներին. ՓաշինյանՀՀ դեսպանը ներկա է գտնվել Հունաստանի Հայոց թեմի Առաջնորդի եպիսկոպոսական ձեռնադրությանը Լույս չի լինի«Մայր Հայաստան» դաշինքը պատրաստ է միանալ Գյումրիում ամենաշատ ձայներ հավաքած ընդդիմադիր ուժինՊատրաստ եմ սատարելու Վարդան Ղուկասյանին. Ռուբեն ՄխիթարյանԿարծես նորից Հայկը հաղթել է Բելին, հայը՝ թուրքին. Նաիրա ԶոհրաբյանՌեկորդային օր` Մասիս համայնքում. 9-ամյա Դավիթ Պետրոսյանը սահմանեց հերթական ռեկորդներըԳյումրու «Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու թեկնածու Անահիտ Խալաթյանին տեղափոխել են ՁՊՎ․ փաստաբանՀրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքներըՀրապարակվել է Գյումրու 82 ընտրական տեղամասերից 73-ի նախնական արդյունքները Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավԳյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ ՀամբարյանՀայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր ՇտայնմայերըԱմփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ) Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ) Ժողովուրդ, որտեղ հաշվարկը չեք ավարտել, քվեաթերթիկներից հեռու չգնաք. Գոհար Մելոյանն ահազանգում է (տեսանյութ) Euromedia24-ի լրագրողը ֆիքսել է հարբած վիճակում անկարգություններ հրահրող ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանին (տեսանյութ) Քիչ առաջ հոսանքազրկվել է ամբողջ Գյումրին. Վահե ՍարգսյանԳյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին Փարաքարում հաղթել է «Միասնություն» դաշինքի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանը (տեսանյութ) Գյումրու 31/08 ընտրատեղամասի արդյունքներըԳյումրու 31/79 ընտրատեղամասում հաշվարկն ավարտվել է. ընդդիմությունն առաջատար է