Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալ Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ» ԱՆ գլխավոր քարտուղարը Թուրքմենստանում մասնակցել է «Միջազգային գործակցության զարգացում հանուն երեխաների» համաժողովին Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Կիպրոսի դեսպանը ԱԺ-ում ներկայացրել է Հայաստանի և Կիպրոսի առաջ ծառացած մարտահրավերները ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններ Արտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու «Volvo» բեռնատարը
Ինչո՞ւ Վալոդյա Գրիգորյանի գլխավորած ցուցակի անցողիկ տեղերում փարաքարցիներ չկան
Փարաքարցիների հետ խնդիր չկա, Euromedia24-ի հետ զրույցում հավաստիացրեց Փարաքարի համայնքապետի թեկնածու, «Ապրելու երկիր» և «Հաղթանակ» կուսակցությունների կազմած «Միասնություն» դաշինքի նախընտրական ցուցակը գլխավորող Վալոդյա Գրիգորյանը՝ մեկնաբանելով այն փաստը, որ իր գլխավորած դաշինքի ցուցակում ընդգրկված ավագանու թեկնածուների մեծ մասը Փարաքարի բնակիչներ չեն:
Նշենք, որ մեր տեղեկություններով՝ Փարաքարի ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցող «Միասնություն» դաշինքի նախընտրական ցուցակում մոտ 10-15 հոգի, հատկապես՝ անցողիկ տեղերը զբաղեցնող թեկնածուները, փարաքարցիներ չեն: Դաշինքի ցուցակը գլխավորող Վալոդյա Գրիգորյանը հաստատեց այս տեղեկությունը՝ նշելով, որ Փարաքարի բնակիչ չհանդիսացող թեկնածուները ցուցակում գուցե ավելի շատ լինեն: Իսկ փարաքարցիները, նրա խոսքով, ցուցակում 6-7 հոգի են:
«Ոչ մի խնդիր չկա: Ես մշտապես անհատական շփումներ եմ ունենում Փարաքար համայնքի բնակիչների հետ: Այստեղ ինչ-որ խնդիր չկա: Ցուցակում կան փարաքարցիներ, թաիրովցիներ: Եթե չեմ սխալվում՝ 6-7 հոգի», - պարզաբանեց համայնքապետի թեկնածուն:
Պաշտոնապես հրապարակված տվյալներով՝ «Միասնություն» դաշինքի ցուցակի առաջին երեք հորիզոնականները զբաղեցնում են Վալոդյա Գրիգորյանը,
Օնիկ Ախվերդյանը և Էմմա Թորոսյանը:
Կառավարությունը Արմավիրի մարզի Փարաքար խոշորացված համայնքի ավագանու լիազորությունները դադարեցրել էր 2025 թ. հունվարի 15-ին՝ որոշում ընդունելով ավագանու արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին: Ավելի վաղ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Լյուդվիգ Գյուլնազարյանը հրաժարական էր տվել Փարաքարի համայնքապետի պաշտոնից՝ նոյեմբերին Երևանի Աջափնյակ համայնքում տեղի ունեցած կրակոցների ու սպանության ժամանակ դեպքի վայրում լինելու պատճառով: Լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Գյուլնազարյանը վիճաբանության մասնակիցներից է եղել, նույնիսկ հրազենային վնասվածք է ստացել: Հունվարի 11-13-ը ՔՊ-ի կողմից անցկացված նախնական ընտրությունների՝ փրայմերիզի արդյունքներով Լյուդվիգ Գյուլնազարյանը մարզպետի կողմից նշանակվեց Փարաքարի համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
2022-ին իշխող ուժը մեծ դժվարությամբ էր կարողացել հասնել տեղական իշխանության Փարաքարում: ՔՊ-ն պարտվել էր 2021-ին այս համայնքում տեղի ունեցած ավագանու ընտրություններում: Ամենաշատ ձայները ստացել էր «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը, որին այդպես էլ չհաջողվեց իր թեկնածուին նշանակել համայնքապետ: ՔՊ-ն և «Դավիթ Մինասյան» դաշինքը միացան ու երկարատև պայքարից ու իրավական քաշքշուկից հետո կարողացան իրենց համատեղ թեկնածուին դարձնել համայնքի ղեկավար: ՔՊ-ն ամենաքիչ ձայներն ուներ ավագանիում, բայց քանի որ նպատակ ուներ ամեն գնով պահելու իշխանությունը Փարաքարում, գնաց համագործակցության «Դավիթ Մինասյան» դաշինքի հետ: 2022 թ. հունվարին Փարաքարի համայնքապետ ընտրվեց Դավիթ Մինասյանը, որն էլ, ըստ պայմանավորվածության, երկուսուկես տարի պաշտոնավարելուց հետո այդ պաշտոնը փոխանցեց ՔՊ ներկայացուցիչ Լյուդվիգ Գյուլնազարյանին:
Փարաքարի ավագանու արտահերթ ընտրությունները տեղի կունենան կիրակի օրը՝ մարտի 30-ին: «Միասնություն» դաշինքից բացի՝ այս ընտրություններին հայտ են ներկայացրել  նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Ազգային առաջընթաց» և «Կայունություն» կուսակցությունները: Փարաքարում համայնքապետի ՔՊ թեկնածուն Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն է:
Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Ռոզի Ավետիսովան՝ համարձակ կերպարում (լուսանկարներ)Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է. Արշակ Սարգսյան (տեսանյութ) Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալՀայաստանն աստիճանաբար մտնում է գլխավոր համապետական ​​նախընտրական քարոզարշավ. Մարկեդոնով Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ»ԱՆ գլխավոր քարտուղարը Թուրքմենստանում մասնակցել է «Միջազգային գործակցության զարգացում հանուն երեխաների» համաժողովին Ադրբեջանցիները շարունակում են ահաբեկել Սյունիքի գյուղերի բնակիչներին․ Le Figaro–ի փոխտնօրեն Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Չեռնոբիլի ատոմակայանի գոտում մուտանտներ են հայտնաբերվելԿիպրոսի դեսպանը ԱԺ-ում ներկայացրել է Հայաստանի և Կիպրոսի առաջ ծառացած մարտահրավերները Հայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ի ֆիլմը (տեսանյութ)ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններԱրտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու «Volvo» բեռնատարը ՌԴ-ն պատրաստվում է նոր ռազմավարական համագործակցություն սկսել Թուրքիայի հետ 14 զոհ․ ողբերգական ավտովթար՝ ԻրանումՓարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա Արարատի մարզում բախվել են Mercedes-ն ու Opel-ը․ վերջինը կոտրել է բետոնե էլեկտրասյունը Վոլոչկովան ուղեղի վնասվածք է ստացելՀայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է Զվարթնոց օդանավակայան Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող ընկերությունը (տեսանյութ) Աննա Հակոբյանը լուսանկարներ է հրապարակել Գերմանիայի առաջին տիկնոջ հետ հանդիպումից Սիրուշոն բացատրել է սոցցանցերում իր պասիվության պատճառը․ երգչուհին Հայաստանում չէ (լուսանկար)Ինտերից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Թրամփը խոստացել է կտրել 200-ամյա մագնոլիան Սպիտակ տան մոտԻնքնաթիռի ուղևորն ինքնաբավարարմամբ է զբաղվել և կանգնել դատարանի առաջ Իրականացվում են գետերի հուների մաքրման հակահեղեղային միջոցառումներ. Դավիթ Խուդաթյան Կոտայքի մարզի ԴԱՀԿ պետ Մհեր Խուրշուդյանը հայտնել է պաշտոնը լքելու մասին ՌԴ–ում արձագանքել են Երևանի՝ ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից հրաժարարվելու որոշմանըՀունաստանում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Ցեղասպանագիտության դասավանդման քաղաքականությունը խորագրով պանելային քննարկմանըԱննա Հակոբյանը կայցելի Արմավիր․ այցի նպատակը հայտնի է Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան ԱբրահամյանՈղբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեինՇատերն օր առաջ ասում են՝ բա ու՞ր է մեր երեխան, բայց այդ հարցերի պատասխանը չի խնդիրը․ Անդրանիկ ՔոչարյանՀՀ ՊՆ–ն հայտարարություն է տարածելՎեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ Ինչ ուտել մազերի աճի համար․ սննդաբանի խորհուրդներըԻնչ է առաջարկել Դանիայի նախկին վարչապետն ԱՄՆ-ին Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ում փակ հանդիպումից հետո (տեսանյութ) Նիկոլական քարոզչությունը Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ֆեյք նյուզ է տարածում․ իրավապաշտպան Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առթիվՀավատացեք` որևէ անակնկալ չի լինելու. Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության մասինՌԴ ԱԳՆ-ում գնահատել են Ուկրաինա խաղաղապահներ ուղարկելու գաղափարըԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հանրային քննարկում է անցկացնում․ մանրամասներ (տեսանյութ) Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ