Իրականացվում են գետերի հուների մաքրման հակահեղեղային միջոցառումներ. Դավիթ Խուդաթյան Կոտայքի մարզի ԴԱՀԿ պետ Մհեր Խուրշուդյանը հայտնել է պաշտոնը լքելու մասին ՌԴ–ում արձագանքել են Երևանի՝ ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից հրաժարարվելու որոշմանը Հունաստանում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Ցեղասպանագիտության դասավանդման քաղաքականությունը խորագրով պանելային քննարկմանը Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան Աբրահամյան Ողբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեին Շատերն օր առաջ ասում են՝ բա ու՞ր է մեր երեխան, բայց այդ հարցերի պատասխանը չի խնդիրը․ Անդրանիկ Քոչարյան ՀՀ ՊՆ–ն հայտարարություն է տարածել Վեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ում փակ հանդիպումից հետո (տեսանյութ) Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առթիվ
ՆԳՆ-ն հորդորում է Փարաքարի և Գյումրու ընտրողներին կայքում ճշտել ընտրացուցակների իրենց տվյալները
Արմավիրի մարզի Փարաքար և Շիրակի մարզի Գյումրի համայնքներում մարտի 30-ին տեղի են ունենալու ավագանու արտահերթ ընտրություններ։ Այս կապակցությամբ ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը ընտրողներին հորդորում է ՆԳՆ պաշտոնական կայքի ընտրացուցակներում (https://elections.mia.gov.am/) ստուգել իրենց տվյալները և ճշտել տեղամասային կենտրոնն ու հասցեն։
«Եթե Ձեր տվյալները չեք գտնի ընտրողների ցուցակում, ապա քվեարկության օրվան նախորդող 5 օրվա ընթացքում, ինչպես նաև քվեարկության օրը՝ մինչև քվեարկության ավարտը՝ 20։00-ն, անհրաժեշտ է դիմել Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության տարածքային բաժին՝ քվեարկության օրը կազմվող ընտրողների լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկվելու համար։
Լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկելու մասին դիմում ՄՔԾ տարածքային բաժին ներկայացնելու իրավունք ունեն այն անձինք, որոնք.
• հաշվառված են համապատասխան ընտրական տեղամասի նկարագրում ընդգրկված հասցեում, սակայն, դուրս են մնացել այդ ընտրական տեղամասի ընտրողների ցուցակից,
• ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետներում ՄՔԾ տարածքային բաժին ներկայացրել են համապատասխան ընտրական տեղամասի ցուցակում ժամանակավորապես ընդգրկվելու մասին դիմում, դիմումը չի մերժվել, սակայն նրանք չեն ընդգրկվել համապատասխան ցուցակում,
• հաշվառված են համապատասխան ընտրական տեղամասի նկարագրում ընդգրկված հասցեում, սակայն քվեարկության օրվան նախորդող վեց ամսվա ընթացքում անձը հաստատող վավեր փաստաթուղթ չունենալու հիմքով չեն ընդգրկվել այդ ընտրական տեղամասի ընտրողների ցուցակում»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Թրամփը խոստացել է կտրել 200-ամյա մագնոլիան Սպիտակ տան մոտԻնքնաթիռի ուղևորն ինքնաբավարարմամբ է զբաղվել և կանգնել դատարանի առաջ (տեսանյութ)Իրականացվում են գետերի հուների մաքրման հակահեղեղային միջոցառումներ. Դավիթ Խուդաթյան Կոտայքի մարզի ԴԱՀԿ պետ Մհեր Խուրշուդյանը հայտնել է պաշտոնը լքելու մասին ՌԴ–ում արձագանքել են Երևանի՝ ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից հրաժարարվելու որոշմանըՀունաստանում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Ցեղասպանագիտության դասավանդման քաղաքականությունը խորագրով պանելային քննարկմանըԱննա Հակոբյանը կայցելի Արմավիր․ այցի նպատակը հայտնի է Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան ԱբրահամյանՈղբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեինՇատերն օր առաջ ասում են՝ բա ու՞ր է մեր երեխան, բայց այդ հարցերի պատասխանը չի խնդիրը․ Անդրանիկ ՔոչարյանՀՀ ՊՆ–ն հայտարարություն է տարածելՎեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ Ինչ ուտել մազերի աճի համար․ սննդաբանի խորհուրդներըԻնչ է առաջարկել Դանիայի նախկին վարչապետն ԱՄՆ-ին Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ում փակ հանդիպումից հետո (տեսանյութ) Նիկոլական քարոզչությունը Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ֆեյք նյուզ է տարածում․ իրավապաշտպան Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առթիվՀավատացեք` որևէ անակնկալ չի լինելու. Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության մասինՌԴ ԱԳՆ-ում գնահատել են Ուկրաինա խաղաղապահներ ուղարկելու գաղափարըԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հանրային քննարկում է անցկացնում․ մանրամասներ (տեսանյութ) Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Այս տարածաշրջանում կա միայն մեկ պրոքսի ուժ․ Իրանի գերագույն առաջնորդը սպառնացել էԹուրք երգիչը ելույթի ժամանակ կորցրել է գիտակցությունը և մահացելԱՄՆ-ում աճել Է տնտեսական ճգնաժամի վտանգը․ WSJԱյժմ այլևս ոչինչ չի խանգարում, որ խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրվի. Գերմանիայի նախագահԲժիշկը բացատրել է՝ ինչու ենք ամաչելուց կարմրում1 զոհ, 1 վիրավոր. ողբերգական ավտովթար՝ Երևան-Մեղրի ճանապարհին Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերի փոխվարչապետի հետ Արման Եղոյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպրոսի դեսպանին Պատերազմի ժամանակն ավարտվել է. Վահագն Խաչատուրյան Շարունակվելու են արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հարցով ակցիաները ԱՄՆ-ի շահերը ներկայացնող դեսպանին Թրամփի սպառնալիքներից հետո կանչել են Իրանի ԱԳՆՀայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասին (տեսանյութ) 2023-24թթ. հայ երեխաներին սկսել են ավելի քիչ որդեգրել արտերկրից. նախարար Թրամփը և Սթարմերը պայմանավորվել են շարունակել ճնշում գործադրել Պուտինի վրա (տեսանյութ) Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 գրամ ոսկյա զարդերի, 2150 ԱՄՆ դոլարի և 395 հազար դրամի գողությունը ԱԺ-ում անհետ կորած զինծառայողների հարազատների և պատգամավորների միջև վեճ է տեղի ունեցել (տեսանյութ) Հայտնի է առողջության համար բարձր ռիսկեր ունեցող մասնագիտությունըԻ պատիվ Գերմանիայի նախագահի՝ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ Ինչ է նշանակում ՔՊ-ի կրած ջախջախիչ պարտությունը (տեսանյութ) Մանդատով արդարացվա՞ծ է բռնությունը. պատգամավորը հարձակվել է լրագրողի վրա՝ ոստիկանների աչքի առջև (տեսանյութ) ԱՄՆ-ի շահերը ներկայացնող դեսպանին Թրամփի սպառնալիքներից հետո կանչել են Իրանի ԱԳՆ (տեսանյութ) Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ․ Արցախի վերաբերյալ հրապարակումը հեռացվել է Շտայնմայերի էջիցԿուրսկում Ուկրաինայի ԶՈւ-ն մեկ օրում աննախադեպ կորուստներ է ունեցելԲաքուն պետք է մի կողմ դնի Երեւանի հետ համաձայնագրի ստորագրման վերաբերյալ բոլոր կասկածները. Գերմանիայի նախագահ Ակադեմիական քաղաքում կարող են լինել նաև միջազգային բուհերը. ԿԳՄՍ նախարարը՝ DAAD-ի ներկայացուցիչներին Քննչական գործողությունների միջոցով կարող ենք իմանալ՝ որտեղից սկսել փնտրել ողջ կամ մահացած մեր զինվորներին․ Անդրանիկ ՔոչարյանՄենք բոլորս պետք է աշխատենք պահպանել երկիրը և չմտածենք ընտրությունների մասին․ Զալուժին (տեսանյութ) Sky News-ը պարզել է՝ ինչի մասին են խոսում Ռուսաստանի հասցեին հնչեցրած Թրամփի սպառնալիքները (տեսանյութ)