Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա Արարատի մարզում բախվել են Mercedes-ն ու Opel-ը․ վերջինը կոտրել է բետոնե էլեկտրասյունը Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է Զվարթնոց օդանավակայան Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող ընկերությունը (տեսանյութ) Աննա Հակոբյանը լուսանկարներ է հրապարակել Գերմանիայի առաջին տիկնոջ հետ հանդիպումից Ինտերից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Իրականացվում են գետերի հուների մաքրման հակահեղեղային միջոցառումներ. Դավիթ Խուդաթյան Կոտայքի մարզի ԴԱՀԿ պետ Մհեր Խուրշուդյանը հայտնել է պաշտոնը լքելու մասին ՌԴ–ում արձագանքել են Երևանի՝ ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից հրաժարարվելու որոշմանը Հունաստանում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Ցեղասպանագիտության դասավանդման քաղաքականությունը խորագրով պանելային քննարկմանը Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան Աբրահամյան Ողբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում
Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբի ներկայացուցիչներն ապօրինի են ձերբակալվել, խախտվել է նրանց քաղաքական իրավունքը. Արսեն Բաբայան
Իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանի գնահատմամբ՝ Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբի ներկայացուցիչներն ապօրինի են ձերբակալվել։
«Ձերբակալման այն հիմքը, որ դրել էին 111-րդ հոդվածով, վերաբերում է անձանց կալանքի համար դատարան ներկայացնելուն։  Եթե դու գիտես, որ անձանց կալանքի չես տանելու՝ չես կարող նրանց այլևս  ձերբակալված պահել»,-ասաց Արսեն Բաբայանը՝ նշելով նաև՝ տեղեկություն չունեն, թե երեկվանից որտեղ են պահվում ձերբակալված անձինք։
«Մեր քաղաքը» դաշինքից 4 անձ ձերբակալված է այս պահին, որոնցից մեկը Մարտուն Գրիգորյանի հայրն է, մյուսը՝ որդին։
Արսեն Բաբայանն ասաց նաև, թե երբ քննիչը պահանջում է՝ ձերբակալվածների նկատմամբ կիրառվի վարչական հսկողություն, առաջարկում են, որ այդ քաղաքացիներն ընդհանրապես չշփվեն թեկնածուների հետ, չայցելեն նախընտրական շտաբ.
«Սա քաղաքական իրավունքների խախտում է, որովհետև ձերբակալվածների մեջ կան ավագանու անդամի թեկնածուներ, նախընտրական շտաբի աշխատակիցներ»։