Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Այս տարածաշրջանում կա միայն մեկ պրոքսի ուժ․ Իրանի գերագույն առաջնորդը սպառնացել է 1 զոհ, 1 վիրավոր. ողբերգական ավտովթար՝ Երևան-Մեղրի ճանապարհին Արման Եղոյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպրոսի դեսպանին Պատերազմի ժամանակն ավարտվել է. Վահագն Խաչատուրյան Շարունակվելու են արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հարցով ակցիաները Հայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասին (տեսանյութ) 2023-24թթ. հայ երեխաներին սկսել են ավելի քիչ որդեգրել արտերկրից. նախարար Թրամփը և Սթարմերը պայմանավորվել են շարունակել ճնշում գործադրել Պուտինի վրա (տեսանյութ) ԱԺ-ում անհետ կորած զինծառայողների հարազատների և պատգամավորների միջև վեճ է տեղի ունեցել (տեսանյութ) Ի պատիվ Գերմանիայի նախագահի՝ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել է պաշտոնական ճաշ Ինչ է նշանակում ՔՊ-ի կրած ջախջախիչ պարտությունը (տեսանյութ)
«Տագանսկայա» հանցախմբի պարագլուխը մեղավոր է ճանաչվել՝ Դեդ Հասանի սպանության հանցակցության մեջ
Մոսկվայի քաղաքային դատարանի երդվյալ ատենակալները մեղադրական դատավճիռ են կայացրել Իգոր Ժիրնոկլեևի գլխավորած «Տագանսկայա» կազմակերպված հանցավոր խմբավորման 10 նախկին անդամների նկատմամբ։ Կազմակերպված հանցախմբի ենթադրյալ առաջնորդը մեղավոր է ճանաչվել նաև քրեական հեղինակություն Դեդ Հասանի (Ասլան Ուսոյան) սպանությանը օժանդակելու մեջ, գրում է «Коммерсантъ»-ը։
Բացի Ժիրնոկլեևից, գործին առնչվում են նաև Օլեգ Ռուսանովը, Բորիս Տրետյակը, Դմիտրի Յուխնևիչը, Իգոր Բալաշովը, Գենադի Լուկյանովը, Սերգեյ Շչերբակովը, Գերման Գրիշինը, Սերգեյ Շչուկարյովը, Մարատ Յանբուխտինը և Գրիգորի Ռաբինովիչը (նա մահացել է 2024-ի հունիսին, սակայն նրա հարազատները դեմ են եղել գործին փակելուն):
Կախված կազմակերպված հանցավոր խմբում իրենց դերից՝ նրանք մեղավոր են ճանաչվում զինված խմբավորման և հանցավոր համայնքի ստեղծման և մասնակցության, սպանության, առևանգման, գողության, կողոպուտի, շորթման և զենքի ապօրինի շրջանառության մեջ (ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 209-րդ հոդվածի 2-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 210-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «գ.» ենթակետ, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 105-րդ հոդվածի «ա» ենթակետ, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 126-րդ հոդվածի 3-րդ մասի «ա», «բ» ենթակետեր, 163-րդ հոդվածի 3-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասի «ա, բ» ենթակետեր, 16-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ա» ենթակետեր, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 159.2-րդ հոդվածի 4-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 222-րդ հոդվածի 3-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 222.1-րդ հոդվածի 3-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 223-րդ հոդվածի 3-րդ մաս:
Ըստ քննիչների՝ կազմակերպված հանցավոր խումբը ստեղծվել է 90-ականների սկզբին և գործել է հիմնականում Մոսկվայի տարածաշրջանում։ Ենթադրվում է, որ Ժիրնոկլեևի և Ռաբինովիչի ղեկավարությամբ մի քանի սպանություններ են կատարվել, ներառյալ՝ «Ռոսպիշեպրոմ» ԲԲԸ տնօրեն Վալերի Ժուրավլևի և «Մոսկվա» հանրախանութի փաստաբան Անդրեյ Բրալյուկի սպանությունը։ Ամենաաղմկահարույց հանցագործությունը, որին մեղադրել են Տագանսկին, 2017 թվականին փաստաբան Նատալյա Վավիլինայի սպանությունն էր։