Բարձրագույն ուժերը բարեհաճ կգտնվեն Կենդանակերպի 2 նշանների նկատմամբ Կանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը. ՆԳՆ Ջուր հավաքեք․ ջուր չի լինելու Ռազմական հակամարտությունը կարող է անխուսափելի լինել․ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը զգուշացրել է Իրանին Հայ դատի գործիչները հանդիպումներ են ունենում ԱՄՆ կոնգրեսականների հետ` Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու համար Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի խոշորածավալ հարձակման հավանականությունը երբեք այսքան բարձր չի եղել, քան այժմ․ Արմեն Այվազյան (տեսանյութ) Հայաստանի քաղաքների մթնոլորտային օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Ինչ է կատարվել իրականում․ ՆԳՆ-ից պարզաբանել են աղմուկի պատճառ դարձած տեսանյութի իրադարձությունները Սպասվում է կարճատև անձրև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանն արդարացվեց խարդախության և կաշառք ստանալու գործով․ Aravot.am ՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակները հանրային ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մնում է չլուծված․ Կանադայի ԱԳ նախարար
Ինձանից հեռու մնա, իմ Տերս Աստված է, կպատժվես, մեղք ես․ Վարդան Ղուկասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանին
Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը պատասխանել է մեկ այլ թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանին: Հիշեցնենք, երեկ վերջինս հայտարարել էր, թե, իբր, բացահայտել է, որ իշանությունները ուռճացնում են Վարդան Ղուկասյանին, արհեստական տոկոս են տալիս, և որ, իբր, Վարդան Ղուկասյանի միջոցով իշխանություններն ուզում են քաղաքը տանել: Հետաքրքրական է նաև, որ Մարտուն Գրիգորյանը որևէ փաստ կամ արգումենտ չի բերել, թե կոնկրետ ի՞նչ հիմքերով է անում իր այդ բացահայտումը։ Մարտուն Գրիգորյանը միևնույն ժամանակ հայտարարում է. «Կրելու եմ ու կրելուց հետո էլ, որպես գործող իշխանություններ, հետներդ աշխատելու եմ: Էնպես եմ աշխատելու, որ էրնեկ տաք էս օրվան, որ բարով ենք կալանավորել Մարտունի հորն ու տղուն, ու դրա արդյունքում գյումրեցիները ոտի ելան, Մարտունին ընտրեցին, ու էսպես քաղաքապետ ունեցանք, որ գործող իշխանություններին էլ հետը պարզճակատ էրավ իր ուժեղ քաղաքապետ աշխատելով»:
Վարդան Ղուկասյանն այսօր, ի պատասխան Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության, հանդես է եկել պատասխան-առաջարկով: Նա հայտարարել է, որ ընտրություններից հետո  կմիանա իրեն ընդդիմադիր համարող այն թեկնածուին, որն իրենից շատ ձայներ կստանա: Ընդ որում՝ Վարդան Ղուկասյանը հայտարարել է, որ իր ավագանու անդամները կպաշտպանեն այդ թեկնածուին՝ առանց որևէ պաշտոն ուզելու:  «Եթե ես ձեզանից շատ ձայն ունեցա, որ էդքան մաքուր եք, հլը տեսնեմ դուք ինձ կմիանաք, թե ոչ», - հայտարարել է Վարդան Ղուկասյանը:
Նա ասել է, որ Մարտուն Գրիգորյանին ամենալավն է ցանկանում, բայց նաև խորհուրդ է տալիս հեռու մնալ իրենից. «Մենք սպասում ենք ձեր առողջ բանականությանը, և ես քեզ ցանկանում եմ ամենալավը, ամենաբարին, թեկուզ դու միշտ քարկոծում ես, միշտ թշնամական խոսում ես: Մեկ էլ մի բան ասեմ՝ ինձանից հեռու մնա: Ես ոչ թե քեզ ահաբեկում եմ, իմ Տերս Աստված է, կպատժվես, մեղք ես: Աստծո պատիժը կգա ձեր գլխին, մեղք եք: Դուք տեսաք, մեկին էլ էիք հովանավորում, թևերի տակ բաներ էիք դրել, Աստված ինչ պատիժ տվեց Մոսկվայում, դուք լավ գիտեք: Իմ հետևից ով ընկավ, լավ որ չի ունենա, ես ոչ թե ձեզ անիծում եմ, ոչ թե ձեզ վատ բան եմ ասում, այլ ես կաղոթեմ ձեզ համար, որ ձեզ Աստված իմաստություն դա, որ ինձանից հեռու մնաք, որ չպատժվեք: Իսկ մնացած քաղաքականության առումով կապրենք, կտեսնենք»,- նշել է Ղուկասյանը:
Մարտուն Գրիգորյանն էլ իր հերթին ասել է, որ իշխանության կողմից իրենց համար հակաքարոզչություն է հայտարարելը, թե ինքը, Ռուբեն  Մխիթարյանը, Կարեն Սիմոնյանը և մնացած ընդդիմադիր թեկնածուներն իրենց ձայնը տալու են Վարդան Ղուկասյանին․ «ՔՊ-ի ամբողջ տեղական իշխանություններն իրար հերթ չտալով՝ հարցազրույց են տալիս, թե Մարտուն Գրիգորյանը և մնացած ընդդիմադիր թեկնածուներն իրենց ձայները վերջում տալու են Վարդան Ղուկասյանին։ Այստեղից հետևություն, որ իշխանությունը կոնկրետ թիրախավորել է մեզ։ Այն գյումրեցիները, որոնք պատրաստ են Մարտունին, Ռուբենին, Կարենին ձայն տալ, բայց Վարդան Ղուկասյանին ձայն չտալ, հետևություն են անելու, որ եթե մեզ են ձայն տալու, բայց այդ ձայները գնալու են Վարդանին, ում իրենք չեն ուզում տեսնել քաղաքապետ, նստելու են տանը և չեն գնալու ընտրության»,- նշել է Գրիգորյանը։
Բարձրագույն ուժերը բարեհաճ կգտնվեն Կենդանակերպի 2 նշանների նկատմամբ ԱՄՆ-ն ու Իսրայելը ավերիչ հարվածներ են նախապատրաստում Իրանի միջուկային օբյեկտների դեմԻնչու չի կարելի հեռախոս օգտագործել քնելուց առաջԳրոսմայստերներ Էլինա Դանիելյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը գտնվում են առաջատարների շարքում ԱՄՆ-ն ակնկալում Է Իրանում ռազմական գործողություններն ավարտել մինչեւ աշունԿանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը. ՆԳՆ Մյանմայի ափերի մոտ նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցելՋուր հավաքեք․ ջուր չի լինելու Ռազմական հակամարտությունը կարող է անխուսափելի լինել․ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը զգուշացրել է ԻրանինՀայ դատի գործիչները հանդիպումներ են ունենում ԱՄՆ կոնգրեսականների հետ` Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու համար Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Համայի արվարձաններինՔաղաքացիներն ակցիա են իրականացրել՝ ի աջակցություն Վարդան Ղուկասյանի (տեսանյութ)Պուտինի խորհրդականը կարող է այցելել Վաշինգտոն․ Պեսկովը հաստատում է Amazon-ը TikTok-ը գնելու առաջարկ է արելԵթե ձեր թեկնածուն չի հաղթել, և «քյոմագի» կարիք ունեք, ինչո՞ւ ձեզ համարժեք չեք պահում․ Արմեն ԱշոտյանԻրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի խոշորածավալ հարձակման հավանականությունը երբեք այսքան բարձր չի եղել, քան այժմ․ Արմեն Այվազյան (տեսանյութ)Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարձակվել են Դամասկոսի հետազոտական ​​կենտրոնի վրաՀայաստանի քաղաքների մթնոլորտային օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Լը Պենը պատրաստվում է դիմել ՄԻԵԴԻնչ է կատարվել իրականում․ ՆԳՆ-ից պարզաբանել են աղմուկի պատճառ դարձած տեսանյութի իրադարձություններըՍպասվում է կարճատև անձրև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանն արդարացվեց խարդախության և կաշառք ստանալու գործով․ Aravot.am Երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 3000-ըՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակները հանրային ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերումԻրանը փակում է օդային տարածքն ու բանակը բերում մարտական պատրաստության Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մնում է չլուծված․ Կանադայի ԱԳ նախարարԷլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանի ու մարզերի մի շարք հասցեներում Բարձր վտանգավորությամբ թմրանյութերի շրջանառությունն աճել է ՀՀ-ում Աշակերտով տարված ուսուցչուհին 25000 հաղորդագրություն է ուղարկել նրան և բռնաբարելԺան-Կլոդ Վան Դամն անցնում է մարդկանց թրաֆիքինգի քրեական գործով. ԶԼՄ-ներՈստիկանության Գառնիի բաժնի պետը Նոր Հաճնի կամրջի վրա փրկել է ինքնասպանության փորձ կատարող 35-ամյա տղամարդու կյանքը ՊԵԿ-ի տուգանքների դեմ ներկայացված հայցերը մեծամասամբ՝ մոտ 70 տոկոսով բավարարվում են․  «Փաստինֆո» Հայտնի են Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի կիսաեզրափակչի մասնակից բոլոր ակումբները Վտանգն օրհասական է, Թուրքիան ու Ադրբեջանը պատրաստվում են վերացնել մեր պետականությունը․ Վարուժան Գեղամյան Գյումրիի ընտրությունն այլևս քաղաքական շարունակականություն չունի. Վլադիմիր Մարտիրոսյան Պարեկները քաշքշելով հանում են վարորդին մեքենայից և «փռում ասֆալտին» (տեսանյութ) Գյումրիում Եվրադաշինքի անցողիկ շեմը չհաղթահարելը ապացուցեց՝ ՀՀ-ի եվրոպական ապագան մշուշոտ է. Էդմոն Մարուքյան Պաշտոնանկություն՝ վարչապետի աշխատակազմում Արման Հովհաննիսյանն այցելել է Արա Մարտիրոսյանի շիրիմին (տեսանյութ) Պուտինը շնորհավորել է ԼուկաշենկոյինԳիտնականները զգուշացնում են՝ սոցիալական ցանցերը ոչնչացնում են ուղեղըԹրամփը հայտնել է, որ Մասկն առաջիկա շաբաթներին կլքի պաշտոնը․ PoliticoՇախմատի կանանց հավաքականի անդամ Աննա Սարգսյանն այսուհետ հանդես կգա ԱՄՆ դրոշի ներքո Բաքվի «ապտակն» Ուկրաինային․ ինչ որոշում է կայացվելԻսրայելի վարչապետը հայտարարել է Գազայի հատվածում նոր տարածքներ գրավելու մասինԳիտնականները պարզել են Երկրի ու Լուսնի համար վտանգ ներկայացնող աստերոիդի պարամետրերըՀայաստանում խուլիգանության դեպքերն աճել են 17.2 տոկոսով Իտալիայի վարչապետը կոչ է արել խուսափել ԱՄՆ-ի հետ առևտրային պատերազմիցԻնքնաթիռ է կործանվելԲերիո Հայոց թեմի առաջնորդը քննարկել է Քեսապում ստեղծված իրավիճակը