Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալ Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ» ԱՆ գլխավոր քարտուղարը Թուրքմենստանում մասնակցել է «Միջազգային գործակցության զարգացում հանուն երեխաների» համաժողովին Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Կիպրոսի դեսպանը ԱԺ-ում ներկայացրել է Հայաստանի և Կիպրոսի առաջ ծառացած մարտահրավերները ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններ Արտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու «Volvo» բեռնատարը
Չեմ ուզենա, որ ժողովրդի մեջքն ու կամքը կոտրելու երևույթը լինի Գյումրիում, այնպես, ինչպես եղավ Վանաձորում. Մամիկոն Ասլանյան
Ես, որ զգայուն ու ցավալի փորձ ունեմ ընտրություններում հաղթելու ու հաղթանակից հետո ճաղերի հետևում հայտնվելու, կարծում եմ՝ այն ինչ կատարվում է Մարտուն Գրիգորյանի նկատմամբ, ուղղակի միտված է ՏԻՄ-ի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք սերմանելուն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վանաձարի նախկին քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը։
«Այս ամենը միտված է ՏԻՄ ընտրությունների մակարդակը զրոյացնելուն և ՏԻՄ-ին իշխանության, կառավարության կցորդ դաձնելուն։ Եթե հաշվի առնենք այն պարտավորությունները, եվրոպական խարտիաներին մեր ներկայացվածությունն ու ՏԻՄ-ի նկատմամբ իրականացվող այս ռեպրեսիվ երևույթները, ապա դրանք որևէ կերպ համադրելի չեն։
Արդեն տարիներ շարունակ ՏԻՄ-ի նկատմամբ իրականացվում է գավառամտությամբ զուգորդված, ապօրինություններով համեմված ձեռագիր, որը միտված է ՏԻՄ-ի նկատմամբ քաղաքացիների վստահության նվազեցմանը»,-ասաց Մամիկոն Ասլանյանը։
Նա ասաց, թե իշխանությունն այս գործառույթն իրականացնում է ՏԻՄ-երի նկատմամբ, որպեսզի հետագայում համապետական գործընթացների ժամանակ կիրառի այդ սկզբունքը և ցույց տա, որ ժողովրդի քվեն որևէ նշանակություն չունի.
«Ուզում են ցույց տալ, որ մարզերում ժողովուրդն ընդամենը գավառական ժողովուրդ է, որը քաղաքագիտական կանոնների մեջ չի տեղավորվում»։
Մամիկոն Ասլանյանի գնահատմամբ՝ Գյումրիում ընդդիմությունը հավաքական առումով կհաղթի.
«Թե դա ինչքանով կնյութականանա քաղաքի կառավարման մեջ՝ այս պահին չեմ կարող ասել։ Իշխանությունների մոտ նկատում եմ մոլուցք ամեն գնով կառավարման ղեկը խլելու՝ շատ բիրտ, ապօրինի մեթոդներով։ Գուշակել չեմ կարող, թե ինչ կլինի, բայց երբեք չեմ ուզենա Վանաձորի նախադեպը կրկնվի։ Գյումրին ինձ համար հարազատ քաղաք է, չեմ ուզենա, որ ժողովրդի մեջքն ու կամքը կոտրելու երևույթը լինի այստեղ, ինչպես եղավ Վանաձորում»,-ասաց Ասլանյանը։
Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Ռոզի Ավետիսովան՝ համարձակ կերպարում (լուսանկարներ)Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է. Արշակ Սարգսյան (տեսանյութ) Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալՀայաստանն աստիճանաբար մտնում է գլխավոր համապետական ​​նախընտրական քարոզարշավ. Մարկեդոնով Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ»ԱՆ գլխավոր քարտուղարը Թուրքմենստանում մասնակցել է «Միջազգային գործակցության զարգացում հանուն երեխաների» համաժողովին Ադրբեջանցիները շարունակում են ահաբեկել Սյունիքի գյուղերի բնակիչներին․ Le Figaro–ի փոխտնօրեն Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Չեռնոբիլի ատոմակայանի գոտում մուտանտներ են հայտնաբերվելԿիպրոսի դեսպանը ԱԺ-ում ներկայացրել է Հայաստանի և Կիպրոսի առաջ ծառացած մարտահրավերները Հայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ի ֆիլմը (տեսանյութ)ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններԱրտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու «Volvo» բեռնատարը ՌԴ-ն պատրաստվում է նոր ռազմավարական համագործակցություն սկսել Թուրքիայի հետ 14 զոհ․ ողբերգական ավտովթար՝ ԻրանումՓարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա Արարատի մարզում բախվել են Mercedes-ն ու Opel-ը․ վերջինը կոտրել է բետոնե էլեկտրասյունը Վոլոչկովան ուղեղի վնասվածք է ստացելՀայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է Զվարթնոց օդանավակայան Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող ընկերությունը (տեսանյութ) Աննա Հակոբյանը լուսանկարներ է հրապարակել Գերմանիայի առաջին տիկնոջ հետ հանդիպումից Սիրուշոն բացատրել է սոցցանցերում իր պասիվության պատճառը․ երգչուհին Հայաստանում չէ (լուսանկար)Ինտերից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Թրամփը խոստացել է կտրել 200-ամյա մագնոլիան Սպիտակ տան մոտԻնքնաթիռի ուղևորն ինքնաբավարարմամբ է զբաղվել և կանգնել դատարանի առաջ Իրականացվում են գետերի հուների մաքրման հակահեղեղային միջոցառումներ. Դավիթ Խուդաթյան Կոտայքի մարզի ԴԱՀԿ պետ Մհեր Խուրշուդյանը հայտնել է պաշտոնը լքելու մասին ՌԴ–ում արձագանքել են Երևանի՝ ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից հրաժարարվելու որոշմանըՀունաստանում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Ցեղասպանագիտության դասավանդման քաղաքականությունը խորագրով պանելային քննարկմանըԱննա Հակոբյանը կայցելի Արմավիր․ այցի նպատակը հայտնի է Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան ԱբրահամյանՈղբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեինՇատերն օր առաջ ասում են՝ բա ու՞ր է մեր երեխան, բայց այդ հարցերի պատասխանը չի խնդիրը․ Անդրանիկ ՔոչարյանՀՀ ՊՆ–ն հայտարարություն է տարածելՎեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ Ինչ ուտել մազերի աճի համար․ սննդաբանի խորհուրդներըԻնչ է առաջարկել Դանիայի նախկին վարչապետն ԱՄՆ-ին Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ում փակ հանդիպումից հետո (տեսանյութ) Նիկոլական քարոզչությունը Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ֆեյք նյուզ է տարածում․ իրավապաշտպան Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առթիվՀավատացեք` որևէ անակնկալ չի լինելու. Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության մասինՌԴ ԱԳՆ-ում գնահատել են Ուկրաինա խաղաղապահներ ուղարկելու գաղափարըԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հանրային քննարկում է անցկացնում․ մանրամասներ (տեսանյութ) Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ