Որքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվել ՔՊ վարչության նիստում ամփոփվել են Գյումրու և Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքները Անձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Երիտասարդները գյուղի գերեզմանատնից և այլ վայրերից գողություններ են արել. տղամարդիկ ձերբակալվել են Հնարավոր է՝ վերջում պարզվի, որ ինչի համար այսօր այդքան քննադատում են Մարտուն Գրիգորյանին, վաղը դրա համար շնորհակալություն հայտնեն նրան․ քաղաքագետ Բաքվի հայերի ջարդերը, 1905թ․ «Deutsche Welle»-ի՝ Արցախյան հակամարտության մասին պատմող ֆիլմը մեծ աղմուկ է բարձրացրել Ադրբեջանում Շուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ Channel 14 Փաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել
1 օրում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 19 պատահար
ստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ մարտի 27-ից 28-ը ՆԳՆ ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 106 դեպք, որոնցից 6-ը՝ նախկինում կատարված:
Մասնավորապես՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու` 28, թմրանյութի հայտնաբերման՝ 23, խարդախության՝ 9, մարմնական վնասվածք պատճառելու` 5, ֆիզիկական ներգործության ու հոգեկան ներգործության՝ 4-ական, անձնական ունեցվածքի գողության և գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու՝ 3-ական, խուլիգանության, զենք-զինամթերքի առգրավման, սառը զենքի հայտնաբերման, փաստաթղթի կեղծիքի ու ինքնիրավչության՝ 2-ական, ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, ատելություն, խտրականություն, անհանդուրժողականություն կամ թշնամանք հրահրելուն կամ քարոզելուն ուղղված հրապարակային խոսքի, ինչպես նաև այդ նպատակով նյութեր կամ առարկաներ տարածելու, հավաք անցկացնելուն կամ դրան մասնակցելուն խոչընդոտելու կամ հարկադրելու, թմրամիջոցի մաքսանենգության, անհետաձգելի միջամտության որոշումը չկատարելու, գույքի պահպանության պարտականություններն անբարեխիղճ կատարելու, անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող հումքերի կամ ապրանքների շրջանառության, աշխատանքների կատարման կամ ծառայությունների մատուցման, ընդերքի պահպանման կամ օգտագործման պահանջները խախտելու և կանխամտածված սնանկության՝ 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 5, մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 1 դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 4-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերք կամավոր հանձնելու 12 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է մարմնական վնասվածքներով ճանապարհատրանսպորտային 19 պատահար․ 24 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։
Որքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թրամփը մտադիր է պարզեցնել ամերիկյան զենքի արտահանման կանոնները. ReutersԹբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվելՔՊ վարչության նիստում ամփոփվել են Գյումրու և Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներըԱնձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Երիտասարդները գյուղի գերեզմանատնից և այլ վայրերից գողություններ են արել. տղամարդիկ ձերբակալվել են «Թե վիրավորել եմ՝ թող ներեն»․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կինը գրառում է կատարել Հնարավոր է՝ վերջում պարզվի, որ ինչի համար այսօր այդքան քննադատում են Մարտուն Գրիգորյանին, վաղը դրա համար շնորհակալություն հայտնեն նրան․ քաղաքագետԱՄՆ-ն կարող է լրացուցիչ պատժամիջոցներ սահմանել ռուսական նավթ տեղափոխող նավերի դեմԲաքվի հայերի ջարդերը, 1905թ․ Ջիգարխանյանի նախկին կինը լույս աշխարհ է բերել իր առաջնեկին«Deutsche Welle»-ի՝ Արցախյան հակամարտության մասին պատմող ֆիլմը մեծ աղմուկ է բարձրացրել Ադրբեջանում Երկու շաբաթում քվեարկել է գրեթե 10000 մարդ․ ամփոփվել է «Չեմ վստահում» նախաձեռնության աշխատանքը (տեսանյութ)Մինչև հիմա չեն պարզել Տիգրան Ուլուբաբյանին խոշտանգման ենթարկած ոստիկանների ինքնությունը. փաստաբան Մոսկվան անտեղի է համարում Թեհրանին ուղղված ամերիկյան սպառնալիքներըՎանգայի՝ 2025 թվականի համար սարսափելի կանխատեսումն իրականություն է դարձել․ DailyMailԹաիլանդի հարավում ռուս զբոսաշրջիկներին տեղափոխող մոտորանավակ է պայթելՇուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ Channel 14Տղամարդը երեք անգամ ապահովագրել է մոր կյանքը, ապա սպանել նրան փողի համարՓաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել Գերմանիայի նախագահը Բաքվում էՀունաստանում ջրհեղեղներ են․ փակվել են դպրոցները Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել «Դժբախտ են». Լևոն Մկրտչյանի սիրելին` իրեն բացասական մեկնաբանություններ գրողների մասին Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Սերբիան և Հունգարիան ռազմական դաշինք կստեղծեն Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահինԵՄ-ն Թրամփի մաքսատուրքերին պատասխանելու «ուժեղ ծրագիր» ունի. Ֆոն դեր Լայեն Արմեն Քոլոյանը, եթե չի կիսում կնոջ մտքերը, պարտավոր է նրա փոխարեն ներողություն խնդրել արցախցիներից․ Ժաննա ԱլեքսանյանԾովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցերԹրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տունԵրևանի քաղաքապետն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի 2-րդ գործով ևս վերջնականապես պարտվեց. փաստաբանՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը Նիկոլն ընկավ իշու կաշկին․ Ռուբեն Մխիթարյան «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Կինն իր խորթ որդուն 20 տարի շարունակ փակի տակ է պահելԱրամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի պաշտոնյա է սպանվել«Տատիկների գործով» ներկայացվեց մեղադրանք․ Ռուբեն ՄելիքյանՆիկոլիզմի ավերիչ ձեռքն արդեն տևական ժամանակ փորձում է քանդել նաև լրագրողական աշխարհի կուռ միասնությունը․ Մարգարիտ ԵսայանԼիտվայում հայտնաբերվել է ամերիկացի չորրորդ զինծառայողի դին Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա տուժածՓաշինյանը պարտվեց Գյումրիում և Փարաքարում. ՔՊ-ում կսկսվեն «նավը լքելու» տրամադրությունները (տեսանյութ)Դենիս Գրիգորյուկի «Դոնբասը՝ ականատեսի հայացքով» ցուցահանդեսին․ Շարմազանով (լուսանկարներ)