Հարցում քաղաքացիներին․ բոլոր կուսակցությունները աշխատում են միայն իրենց օգտի համար (տեսանյութ) Կասեցվել է «Էվրի Դեյ» ՓԲԸ-ին պատկանող խմելու ջրի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը ԱՄՆ-ը Թեհրանին չի խնդրել հրաժարվել ուրանի հարստացումից․ Իրանի ԱԳՆ Շիրակի մարզում կրկին կին է ձերբակալվել. Իրավապաշտպան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու իրավունքը իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Politico. ԱՄՆ-ն կարձագանքի եվրոպական զենքի շուկա մուտք գործելու հնարավոր սահմանափակումներին 35-ամյա ուղևորը իրավախախտումը չարձանագրելու համար փորձել էր կաշառել պարեկներին (տեսանյութ) Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Քաղաքացիներն ահազանգում են, որ դեկտեմբեր և հունվար ամիսներին էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են կրկնակի, եռակի․ Գառնիկ Դանիելյան Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետեւողականությամբ նպատակադրված եւ հաջողությամբ խաբեն. Արմեն Աշոտյան Միայն մեր ղեկավարությունն է, որը առանձնացրել է գերիների ազատ արձակման հարցը խաղաղության գործընթացից. ադրբեջանագետ Կալլասը վստահ է, որ ԵՄ արտաքին գործերի նախարարները փետրվարի 23-ին կհաստատեն 20-րդ պատժամիջոցների փաթեթը
Թշնամին այսպիսի ստոր և վայրագ տեսանյութերով նպատակ է դրել մեզ վերջնականապես ահաբեկելու, մեր դիմադրական ոգին կոտրելու․ իրավագետ
Ադրբեջանը շարունակում է ռազմական հանցագործություններ կատարել հայ զինծառայողների նկատմամբ․ դրա հերթական վկայությունը համացանցում շրջանառվող տեսանյութն է, երբ ադրբեջանցի զինվորները կրակում և դաժանաբար սպանում են հայ ռազմագերիներին։  Ճիշտ է, միջազգային համայնքի որոշ ազդեցիկ դեմքեր դատապարտեցին տեղի ունեցածը, սակայն, մեծ հաշվով, համարժեք իրավական գնահատական այդպես էլ չտրվեց, ինչի պայմաններում է հենց թշնամին գործում իր բարբարոսությունները։
«Մեր հիմնական մոլորությունն այն է, որ մենք միջազգային հանրությունից թեթևամտորեն ակնկալում ենք գործնական քայլեր, այն պարագայում, երբ մենք որևէ ջանք չենք գործադրում մեր դեմ ուղղված վայրագությունները կանխելու»։
Այս մասին ԼՈՒՐԵՐ․com-ի հետ զրույցում ընդգծեց իրավագիտության թեկնածու, «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցության գաղափարական հանձնաժողովի պատասխանատու Վահե Թորոսյանը։ Նա հռետորոկան հարց հղեց՝ իսկ ո՞ր միջազգային ատյանները պատասխանատվության ենթարկեցին Ադրբեջանին պատերազմական հանցագործությունների ժամանակ․
«Ամբողջ 44-օրյա պատերազմի ընթացում անողոքաբար «բռնաբարվեց» միջազգային իրավունքը։ Եվ ի՞նչ։ Մեր դեմ կիրառեցին միջազգային  հումանիտար իրավունքով արգելված զինատեսակներ, ֆոսֆորային ռումբեր, մասնատեցին մեր գերևարված  զավակների մարմինները, նրանց մի մասը այսօր Բաքվում դատապարտվում է ազատազրկման։ Ո՞ւր է միջազգային հանրությունը»։
Թորոսյանի պնդմամբ, խնդիրը մեր մեջ է․
«Մեր զինվորների գնդակահարության և սպանդի ողջ պատասխանատվությունը գործող իշխանության տիրույթում է։ Երկու տարի շարունակ փոխանակ բնագծեր կառուցելու, բանակի մարտունակությունը բարձրացնելու՝ լալահառաչ խոսում էին խաղաղության դարաշրջանի մասին։ Ահա՝սա է հետևանքը»։
Մեր զրուցակիցը հավելեց նաև՝ այն, որ չկա խաղաղություն և թշնամին այսպիսի ստոր և վայրագ տեսանյութերով նպատակ է դրել մեզ վերջնականապես ահաբեկելու, մեր դիմադրական ոգին կոտրելու՝ դա աներկբա իրողություն է։