ՔՈԳՎ ծառայողները հերթական խոշոր բացահայտմամբ այս անգամ հայտնաբերել են 1 կգ 218 գրամ մարիխուանա Ի՞նչ անենք, փակ աչքերով հավատա՞նք մեղադրանքներին, կներեք, բայց չենք հավատում․ պաշտպան (տեսանյութ) Զելենսկին Ճապոնիայից օգնություն է խնդրել ՀՕՊ-ի համար ՀՀ փոխվարչապետն ու Վրաստանի պաշտոնյան անդրադարձել են «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը Լավրովն Արաղչիի հետ քննարկել է Իրանի միջուկային ծրագիրը Արթուր Դավթյանը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթի հենացատկ մարզագործիքի ընտրական փուլին Վիետնամի պատերազմի վետերանները դատական ​​հայց են ներկայացրել Թրամփի դեմ՝ ԱՄՆ-ում կամար կառուցելու ծրագրերի պատճառով Տավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերել Չարձագանքել․ Մասիս համայնքի ղեկավարի անունով WhatsApp-ում բացվել է կեղծ օգտահաշիվ Պեսկովը պատասխանել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների հաջորդ փուլի վերաբերյալ հարցին Բազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի փետրվարի 24-ին Ներգաղթային վիզայի բոլոր դիմորդները պետք է ներկայացնեն դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք
ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայողի մոտ հայտնաբերվել են թմրամիջոց, հեռադիտակ և նռնակ
Shamshyan.com-ը գրում է.
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ հոկտեմբերի 5-ին Գեղարքունիքի մարզում ոստիկանության Սևանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողների կողմից Սևան քաղաքում իրականացվել է ուժեղացված ծառայություն, որը ղեկավարել են ոստիկանության Սևանի բաժնի պետ Սուրիկ Ջանիկյանն ու նույն բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Կարեն Ավետիսյանը։
Ինչպես հայտնում է աղբյուրը, նույն օրը քրեական հետախուզության բաժանմունքում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացել։ Այնուհետև այդ օպերատիվ տվյալներն իրացնելով, ժամը 21։00-ին Սևան քաղաքից դեպի Լճաշեն գյուղի խաչմերուկ տանող հարակից հատվածից ապօրինի թմրամիջոց պահելու և զինամթերք կրելու կասկածանքով Սևանի ոստիկանություն է տեղափոխվել Արարատի մարզի բնակիչ 50-ամյա Վարդգես Գ․-ն։
Անձնական խուզարկությամբ նրա մոտ հայտնաբերվել է 2 հատ ապակյա կաթուցիչ գորշ նստվածքով, որից մեկը մոտ 3․57, մյուսը՝ 2․24 գրամ քաշով։  Հայտնաբերվել է նաև թղթի մեջ լցված կանեփանման զանգված մոտ 3․23 գրամ քաշով, դանակ իր պատյանով, 1 հատ «ԲՌ․Մ-75» գրառմամբ նռնակ իր պայթուցիչով և 1 հատ հեռադիտակ։
Ըստ տեղեկությունների՝ Վարդգես Գ․-ն հայտնել է, որ հայտնաբերված կաթուցիչների և թղթյա փաթեթի մեջ եղած զանգվածները հանդիսանում են մարիխուանա տեսակի թմրամիջոց, որոնք  պատկանում են իրեն։ Իսկ այդ ամենը նա ձեռք է բերել նույն օրը Հայաստանի զորամասերից մեկին հարակից դաշտամիջյան հատվածից։ Իսկ նռնակը ձեռք է բերել 2020 թվականին Արցախյան 44-օրյա պարտերազմի ժամանակ, երբ եղել է Արցախի զորամասերից մեկում։ Իսկ դանակն ու հեռադիտակը գնել է խանութից։
Վարդգես Գ․-ն ոստիկանության Սևանի բաժնից ներկայացվել է Հայաստանի քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Սևանի քննչական բաժին։
Ըստ տեղեկությունների՝ նա ծառայում է ՀՀ ՊՆ զորամասերից մեկում։