Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ) Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ) Ավինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ) Կարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումը Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսը Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Կեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ) Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման
Բացահայտվել է Կադաստրի կոմիտեի պաշտոնյայի կողմից խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք
ՀՀ կադաստրի կոմիտեի նախկին պաշտոնյայի և այլ անձանց կողմից համայնքային և պետական սեփականություն հանդիսացող հողատարածքների հափշտակության դեպքերի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կոմիտեի օպերատիվ-հետախուզական վարչության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված մեծածավալ միջոցառումների և կատարված քննչական գործողությունների արդյունքում բացահատվել են կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների նոր դրվագներ, այդ թվում` ՀՀ կադաստրի կոմիտեի պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու դեպք:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնում են, որ մասնավորապես, նախաքննության ընթացքում ձեռք են բերվել հանցանքի կատարումը վկայող փաստեր այն մասին, որ ՀՀ կադաստրի կոմիտեի նախկին պաշտոնյաներ Գ. Մ.-ն և Դ. Մ.-ն, իրենց մտերիմ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, Կադաստրի կոմիտեի անշարժ գույքի գրանցման միասնական ստորաբաժանման արխիվի բաժնի պետի պաշտոնակատար Հ. Ա.-ի և այլ պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու և պաշտոնեական կեղծիքներ կատարելու հետևանքով խարդախությամբ հափշտակել են Երևան քաղաքի Նորք-Մարաշ, Աջափնյակ և Կենտրոն վարչական շրջաններում գտնվող պետական և համայնքային սեփականություն հանդիսացող, ընդհանուր շուրջ 5,6 մլրդ ՀՀ դրամ շուկայական արժեքով 11 հողատարածքներ:
Բացի այդ, Հ. Ա.-ն իր մտերիմ Գ. Մ.-ի և նրա ներկայացրած անձի՝ Ծ. Գ.-ի օգտին գործողություն կատարելուն նպաստելու, մասնավորապես՝ պետական սեփականություն հանդիսացող, Երևան քաղաքի Աջափնյակ թաղամասում գտնվող 209 մլն ՀՀ դրամ շուկայական արժեքով հողամասի վերաբերյալ կազմված կադաստրային գործում առկա կեղծ փաստաթղթերը ՀՀ կադաստրի կոմիտեի էլեկտրոնային համակարգ ապօրինի մուտքագրելու գործընթացը կազմակերպելու համար 2020 թվականին Գ. Մ.-ից ստացել է 2 մլն ՀՀ դրամ կաշառք: Այնուհետև, պայմանավորվածության համաձայն, 2020 թվականի ապրիլի 9-ին վերոհիշյալ կեղծ փաստաթղթերը Հ. Ա.-ի կազմակերպմամբ մուտքագրվել են կադաստրային գործերի էլեկտրոնային համակարգ, որտեղ ներառվել են տեղեկություններ այն մասին, թե իբր հողամասի սեփականատեր է հանդիսանում Ծ. Գ.-ն:
Դրանից բացի, պաշտոնատար անձ Հ. Ա.-ն, տեղեկացված լինելով, որ Գ. Մ.-ն արդեն իսկ անմիջական մասնակցություն է ունեցել խաբեության եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի հողամասերի հափշտակությանը, ինչպես նաև քաջատեղյակ լինելով մի շարք հողամասերի կադաստրային գործերում առկա կեղծ փաստաթղթերի առանձնահատկությունների մասին, Գ. Մ.-ին օգնելու անձնական շահագրգռվածությունից ելնելով, պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելով, 2021 թվականի ընթացքում ՀՀ կադաստրի կոմիտեի էլեկտրոնային համակարգում ապօրինի կերպով որպես նշված հողամասերի սեփականատերեր է մուտքագրել տարբեր անձանց տվյալներ:
Հ. Ա.-ի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու հետևանքով էական վնաս է պատճառվել պետության օրինական շահերին, այն է՝ համայնքային և պետական սեփականություն հանդիսացող, առանձնապես խոշոր չափերի՝ ընդհանուր 2,343,611,164 ՀՀ դրամ արժողությամբ 5 հողամասեր դուրս են բերվել պետության հաշվեկշռից և անցել այլ անձանց տնօրինության տակ:
Հ. Ա.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով և արարքը կատարելու պահին գործող ՀՀ քրեական օրենսգրքի (ուժի մեջ է մտել՝ 01.08.2003 թվականին, ուժը կորցրել է՝ 01.07.2022) 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ընդհանուր առմամբ, հիշյալ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեղադրանք է ներկայացվել 11 անձի: Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ` համայնքային և պետական սեփականություն հանդիսացող հողատարածքների հափշտակության հանցավոր սխեմայում ընդգրկված բոլոր անձանց, այդ թվում` ՀՀ կադաստրի կոմիտեում և Երևանի քաղաքապետարանում պաշտոններ զբաղեցրած, առերևույթ պաշտոնեական դիրքը չարաշահած և պաշտոնեական կեղծիք կատարած անձանց ինքնությունները պարզելու ուղղությամբ:
Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ)Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ)Պուտինը և Լուկաշենկոն քննարկել են ընթացիկ հարցերն ու երկկողմ հարաբերություններըԱվինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ)Ինչպես է Մեդինսկին վախեցրել Զելենսկուն․ ԶԼՄԿարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումըՄահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) Ռուսական ինքնաթիռների պատճառով ԱՄՆ-ն ակտիվացրել է Ալյասկայի օդային պաշտպանությունը ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսըՃապոնիայի վարչապետը հայտարարել է Ռուսաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու իր ցանկության մասինՎախենում եմ, որ ԱՄՆ-ն կարող է հանկարծ լքել ռուս-ուկրաինական խաղաղ բանակցությունները. ՕրբանԹրամփը Իրանին վերջնաժամկետ է տվել ԱՄՆ-ի հետ համաձայնության հասնելու համարԱրշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Ռուսաստանը ուժեղացնում է արևմտյան սահմանների անվտանգությունըՄեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Թրամփը քննարկում է Իրանի վրա սահմանափակ հարված հասցնելու հնարավորությունըԿեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ) Գերմանիան ընդունել է մոտ 1700 վիրավոր ուկրաինացիՎենեսուելայի խորհրդարանը քաղաքական բանտարկյալների համաներման մասին օրենք է ընդունել Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման Իշխանությունը չի ուզում` արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. Պետերի ախորժակը բացվել է (տեսանյութ) IAEA-ն նպաստում է Իրանի և ԱՄՆ-ի հնարավոր համաձայնության ստեղծմանըՈՒՂԻՂ. Փաստաբանը` Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասինԱՄՆ-ն հայտարարել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցություններում «լրջության» նոր մակարդակի մասինԶելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ Դպրոցի նկատմամբ հարուցվել և իրականացվել է վարչական վարույթ․ տնօրենին տրվել է կարգադրագիր Դոնալդ Թրամփը Իրանին տվել է առավելագույնը 15 օր համաձայնության համարԻտալիայի վարչապետ Մելոնին գնահատել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև տարածքային վեճի լուծման հնարավորությունըՌուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Մի շարք երկրներ պատրաստակամություն են հայտնել զորք ուղարկել Գազա՝ աջակցելու նոր կայունացման ծրագրինԻ՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահինՊաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբՌուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի ներկայացուցիչները հանդիպել են «IAEA»-ի ղեկավարի հետ՝ ընդգծելով Իրանի հարցի դիվանագիտական լուծման անհրաժեշտությունը Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեն անդրադարձել է Արմավիրի մարզում իրականացվող խուզարկություններին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու. ՀասցեներԶանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզում. Նոր մանրամասներ Երևանի և մարզերի հարյուրավոր հասցեներում երկար ժամանակ լույս չի լինելուՖրանսիայի նախագահ Մակրոնը կժամանի Հայաստան Այս պահին Արմավիրի մարզում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են. Ի՞նչ է հայտնիՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է1988 թվականի փետրվարի 20-ին ընդունվեց որոշում, որը արտահայտեց արցախցիների ազատ ինքնորոշվելու կամքը. պատգամավորԱնցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվել Մեքենան բախվել է ծառին, վարորդը տեղում մահացել է «Իրավունք». Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արել