Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ) Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ) Ավինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ) Կարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումը Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսը Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Կեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ) Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման
Արուսյակ Ալեքսանյանը մեղադրվում է պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու, իսկ էրիկ Ալեքսանյանը՝ դրան օժանդակելու մեջ. News.am
Դատավոր Արուսյակ Ալեքսանյանին մեղադրանք է առաջադրվել պաշտոնեական լիազորությունները անցնելու հիմքով, իսկ փաստաբան էրիկ Ալեքսանյանին օժանդակություն կատարելու համար: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Ալեքսանյանի փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաեւը։
«Էրիկ Ալեքսանյանին մեղադրանք է առաջադրվել գրավի միջնորդություն հարուցելու համար։ Այսինքն՝ բովանդակային առումով Էրիկ Ալեքսանյանը գրավի միջնորդություն է ներկայացրել դատարան, որը դատարանը բավարարել է, իսկ ԱԱԾ-ի վարկածով դա ակնհայտ անարդար դատական ակտ է կայացվել Արուսյակ Ալեքսանյանի կողմից, իսկ Էրիկ Ալեքսանյանը օժանդակել է հանցանքի կատարմանը՝ միջնորդություն հարուցելով»,- նշեց Ալեքսանդր Կոչուբաեւը։
Ըստ փաստաբանի՝  մեղադրանքն առնվազն ծիծաղելի է. «Սրա մեջ որեւէ տրամաբանություն չկա։ Սա Էրիկին լռեցնելու փորձ է»։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Աջափնյակի նստավայրից այսօր բերման են ենթարկել  փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանին։ Հանրային հնչեղություն ունեցող քրեական վարույթներով պաշտպան հանդիսացող փաստաբանը մեղադրվում է պաշտոնատար անձի կողմից իշխանական ազդեցությունը չարաշահելու կամ լիազորություններն անցնելու մեջ։ Վարույթով անցնում է նաեւ Աջափնյակի նստավայրի դատավոր Արուսյակ Ալեքսանյանը։ Դատավոր Ալեքսանյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդություն է ներկայացվել Բարձրագույն դատական խորհուրդ։