Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ) Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ) Ավինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ) Կարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումը Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսը Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Կեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ) Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման
Իրավապահներն առգրավել են Էրիկ Ալեքսանյանի ավտոմեքենայի և փաստաբանական գրասենյակի բանալիները, անձնական հեռախոսը. Ղարագյոզյան
Փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանի կալանավորման նպատակը նրան լռեցնելն է, խոչընդոտելը՝ մասնագիտական գործունեությանը։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց փաստաբան Ժիրայր Ղարագյոզյանը։
«Էրիկ Ալեքսանյանի կալանքն ապօրինի է, լավ ճանաչելով նրան՝ պետք է հասկանանք, որ չի հաջողվելու նրա օրինական մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտել»,- նշեց Ղարագյոզյանը։
Ներկայացնելով փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանի ձերբակալման հանգամանքները՝ Ղարագյոզյանը նշեց, որ ձերբակալության ժամանակ տեղի է ունեցել նաև քննչական գործողություն՝ անձնական խուզարկություն, որի ընթացքում առգրավվել է նրա ավտոմեքենայի բանալիները, անձնական բջջային հեռախոսը և նրա փաստաբանական գրասենյակի բանալիները, որոնք փաստաբանական գաղտնիք են պարունակում և դրանք անձեռնմխելի են։
«Այս բոլոր առարկաները փաստաբանական գաղտնիք պարունակող աղբյուրներ են։ Փաստաբանի անձնական բջջային հեռախոսը, համակարգիչը, էլեկտրոնային կրիչները և ցանկացած առարկաներ, որոնք պարունակում են փաստաբանական գաղտնիք, անձեռնմխելի են։ Հաշվի չի առնվել իրավապահ մարմնի կողմից, որ կատարվում է մի գործողություն, որ թե՛ հանրային, թե մասնավոր շահի տեսանկյունից շատ խոցելի է դարձնում այն անձանց իրավունքների պաշտպանությունը, որն իրականացրել է թե՛ Էրիկ Ալեքսանյանը, թե՛ ես»,- նշեց Ղարագյոզյանը՝ հավելելով, որ հետայսու առերեսվելու ենք իրականությանը, որ ցանկացած փաստաբան չի ունենալու երաշխիքները, ցանկացած փաստաբանի նկատմամբ կկիրառվեն նման ապօրինություններ։
Ղարագյոզյանն ընդգծեց՝ Էրիկ Ալեքսանյանը շատ լավ համագործակցել է լրագրողների հետ, սուր խոսքով է հանդես եկել ու վեր է հանել այն բոլոր ապօրինի գործողությունները, որոնք բացահայտվել են։
«Էրիկ Ալեքսանյանի կալանքը յուրահատուկ ազդակ է ՝ ուղղված բոլոր փաստաբաններին, որ տեսեք՝ «ձեզանից յուրաքանչյուրը, ով նույն կերպ կիրականացնի իր մանսագիտական գործունեությունը, անվախ կներկայացնի բոլոր այն փուչ քրեական վարույթները, որ գործ ունենք «կարած» քրեական հետապնդման հետ՝ չունեք երաշխիք, որ ձեր հետևից չեն գալու, զգույշ եղեք»։ Այս գործողությունները փաստաբանական համայնքը կազմաքանդելու համար են, բայց դա չի ստացվելու։ Ակնկալում ենք տարբեր ինստիտուտների արձագանքը», - հայտարարեց փաստաբան Ղարագյոզյանը։