Ադելիա Պետրոսյանին Օլիմպիական խաղերում ելույթից հետո կանչել են դոպինգ-ստուգման Իշխանությունը չի ուզում` արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. Պետերի ախորժակը բացվել է (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Փաստաբանը` Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասին Զելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ Դպրոցի նկատմամբ հարուցվել և իրականացվել է վարչական վարույթ․ տնօրենին տրվել է կարգադրագիր Ռուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահին Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբ Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ)
Քրիստինե Գրիգորյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավորների պատվիրակությանը
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանն ընդունել է Անն-Լորանս Պետելի գլխավորությամբ՝ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավորների պատվիրակությանը։ Գրիգորյանը ներկայացրել է Պաշտպանի հաստատության մանդատն ու գործունեության երաշխիքները։
Պաշտպանի խոսքով՝ հաստատությունը ՄԱԿ-ի կողմից հավատարմագրված է որպես անկախ հաստատություն և ունի հանրային վստահության բարձր մակարդակ։
Գրիգորյանը ֆրանսիացի պատգամավորներին է ներկայացրել ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի (սեպտեմբերի 13-15) արդյունքում ստեղծված իրավիճակը, հետևանքները, զրուցակիցներին է ներկայացրել արձանագրված փաստերի հիման վրա ՄԻՊ-ի արտահերթ զեկույցները:
Խոսել է վերադարձած հայ ռազմագերիների, Ադրբեջանի հայատյաց քաղաքականության, ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հայ կին զինծառայողներին թիրախավորելու, խոշտանգելու և այլ անմարդկային վերաբերմունքի դեպքերից, Ադրբեջանում համատարած արմենոֆոբիայի մասին. «Մենք գնում ենք յուրաքանչյուր փաստի հետևից, դրանք ներկայացվում ենք միջազգային իրավասու կազմակերպություններին և դիվանագիտական ներկայացուցիչներին»,- նշել է Քրիստիննե Գրիգորյանը։ Պաշտպանը նաև կարևորել է քաղաքական մարմինների կողմից, ինչպիսին Ֆրանսիայի խորհրդարանն է կամ Եվրոպական պառլամենտը, նման հանցագործություններին հստակ քաղաքական գնահատական տալը։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը, ով իր խոսքում կարևորել է տարբեր հարթակներում հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը։
Պատվիրակության անդամները տեղեկացրել են, որ Պաշտպանի կողմից ներկայացված հարցերի վերաբերյալ Ֆրանսիական խորհրդարանի կողմից բանաձև է պատրաստվում առաջիկայում ընդունման համար։
Հանդիպման ավարտին Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի ԱԺ պատվիրակության անդամներին, պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին, ապա փոխանցել Պաշտպանի հրապարակած արտահերթ զեկույցները։