ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ) Ուկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ 2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան Ռուբիո. ԱՄՆ-ը Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չի պարտադրում հակամարտության կողմերին
Շարունակվում է համագործակցությունը ԴԻԱԼՈԳ կազմակերպության և Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի միջև
Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովի հրավերով ԴԻԱԼՈԳ կազմակերպության նախագահ Յուրի Նավոյանը նոյեմբերի 10-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի ներկայության երկրորդ ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
Արդեն երկու տարի է, որ Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախումբը, որը տեղակայվել է 2020 թ. նոյեմբերի 10-ին Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների և Հայաստանի վարչապետի ստորագրած եռակողմ հայտարարության հիման վրա, իրականացնում է Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության պահպանման գործունեություն:
Հակամարտության գոտում ռուսաստանյան խաղաղապահների ներկայությունը ապահովել է իրավիճակի կայունություն և կրակի դադարեցման ռեժիմի պահպանություն, ինչպես նաև պայմաններ է ստեղծել տարածաշրջանում խաղաղ կյանքի վերականգնման համար:
ԴԻԱԼՈԳ կազմակերպությունը աջակցություն է ցուցաբերում Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության և կայունության ապահովմանը, ինչպես նաև Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի հետ միասին իրականացնում է համատեղ հումանիտար ծրագրեր:
2021 թ. դեկտեմբերին Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցաբար ԴԻԱԼՈԳ կազմակերպությունը իրականացրել է «Շնորհակալություն խողաղապահներին և Հայրենիքի պաշտպաններին» սոցիալ-մշակութային ծրագիրը:
Հասարակական լայն արձագանքի է արժանացել 2022 թ. օգոստոսին խաղաղապահների հետ համատեղ Մոսկվայից Ստեփանակերտ ծանրակշիռ քանակությամբ ուսումնական և գեղարվեստական գրականության տեղափոխումը և Լեռնային Ղարաբաղի կրթական համակարգին հանձնումը:
Այդ ժամանակ Ստեփանակերտի Գրիբոյեդովի անվան թիվ 3 դպրոցը ստացել է դասագրքերի ամբողջական փաթեթ` շուրջ 17 հազար օրինակ, իսկ Լեռնային Ղարաբաղի 108 միջնակարգ դպրոցները` ռուսական գեղարվեստական գրականություն` մոտ 7 հազար օրինակ:
Ավելացնենք, որ նոյեմբերի 9-11-ը Ստեփանակերտում գտնվելու ընթացքում ԴԻԱԼՈԳԻ նախագահ Յուրի Նավոյանը նաև մի շարք հանդիպումներ է ունեցել տեղի պաշտոնական դեմքերի, քաղաքական շրջանակների և ռուսական համայնքի հետ, որոնց ընթացքում քննարկվել են համագործակցության հետագա ծրագրերը: