Մոդուլային ատոմակայանն ունի մի շարք առավելություններ, որոնք այն ավելի գրավիչ են դարձնում ՀՀ-ի համար. ՀԾԿՀ նախագահ ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ) Ուկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ 2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան
Ադրբեջանը չի համաձայնի խաղաղության պայմանագրում Ղարաբաղին վերաբերող հարցի ներառումը. Ալիև
Ադրբեջանը չի համաձայնի խաղաղության պայմանագրում Ղարաբաղին վերաբերող հարցի ներառումը։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիեւը՝ Արեւելյան գործընկերության հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Դիրկ Շյուբելի հետ հանդիպմանը։
Ալիեւը ասել է, թե Հայաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ ճանաչում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը ու նաեւ դրա տակ ստորագրել Պրահայում ու Սոչիում։ Միաժամանակ ցանկանում է, որ խաղաղության պայմանագրում ներառվի Լեռնային Ղարաբաղի հարցը։
«Դա չի կարող տեղի ունենալ։ Դա անհնար է։ Մենք չենք համաձայնի դրա հետ»,- հայտարարել է Ալիեւը ու նշել, թե Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ճանաչում ասելով հասկանում են սուվերենության ճանաչումն ամբողջ տարածքում։
Ի դեպ, Ալիեւը նաեւ նշել է, թե պատրաստ են խոսել «Ղարաբաղում ապրող եւ ապրելու ցանկություն ունեցող մարդկանց» հետ։ Պնդել, թե պատրաստ են դրան, գործընթացը սկսել են։ Բայց, ըստ նրա, կան խանգարող երկրներ ու նշել, որ պետք է կոնսենուս Ադրբեջանի, ԵՄ-ի, ԱՄՆ-ի ու Ռուսաստանի միջեւ, այսինքն այն երկրների ու ինստիտուտների, որոնք, Ալիեւի կարծիքով, կարող են այդ աշխատանքներին նպաստել։
Ալիեւը հայտարարել է, որ այդ գործընթացը որեւէ կերպ չի առնչվում Փաշինյանին ու նրա կառավարությանը։
Նրա խոսքով՝ «Բաքվին պետք է Հայաստանի բացարձակ հստակ դիրքորոշում»։
«Ես վերջերս ասել եմ, որ եթե նրանք խաղաղություն ցանկանան, մենք էլ խաղաղություն կցանկանանք։ Եթե նրանք խաղաղություն չեն ցանկանում, ապա դա նրանց ընտրությունն է։ 30 տարի մենք խաղաղություն չենք ունեցել, եւ Հայաստանը չպետք է մոռանա, թե ինչով է դա ավարտվել»,-նշել է նա։