Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց Մանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը
Արցախում հանցագործությունների դինամիկան զգալիորեն նվազել է. Ոստիկանապետ
Արցախում  ընթացիկ տարում արձանագրված հանցագործությունների դինամիկան 2021 թվականի  համեմատ զգալիորեն նվազել է:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պետ Արտյոմ Հարությունյանը, ով   Ոստիկանության համակարգում  ծառայողի մասնագիտական   օրվա  առթիվ  անդրադարձել է Ոստիկանության կատարած աշխատանքին, խնդիրներին ու անելիքներին:
«Ընդ որում, ըստ բնույթի և հանրության համար վտանգավորության աստիճանի` նվազել է ծանր ու առանձնապես ծանր հանցագործությունների նկարագիրը, ինչն, ըստ էության, Արցախի իրավապահ կառույցների, այդ թվում՝ Ոստիկանության կողմից տարվող ամենօրյա աշխատանքի արդյունք է»,-մանրամասնեց Արցախի ոստիկանապետը:
Ըստ Արտյոմ Հարությունյանի՝ աճ է գրանցվել համակարգչային տեխնիկայի միջամտությամբ կատարված խարդախության, խաբեությամբ գույքի հափշտակության դեպքերով, ինչպես նաև հասարակական կարգի և բնակչության դեմ ուղղված  հանցատեսակների առումով, մասնավորապես, գերակշիռ թիվ են կազմում դիտավորությամբ առողջությանը վնաս պատճառելու դեպքերը:
Նրա խոսքով՝  հետպատերազմյան առաջին տարին՝  2021 թվականը, Ոստիկանության բոլոր ստորաբաժանումների համար գերծանրաբեռնված  էր, սակայն ձեռնարկված օպերատիվ միջոցների  և բարձր պատասխանատվության շնորհիվ Արցախի ոստիկանները կարողացել են հաղթահարել փորձությունը:
«Ընթացիկ տարում էլ, չնայած սահմանային հաճախակի լարվածություններին, պարբերաբար տեղի ունեցող սրացումներին, Ոստիկանությունն ապահովել է բնակչության անվտանգությունը»,-ընդգծեց Հարությունյանը:
Անդրադառնալով հանցագործությունների կանխարգելման և դրանց  ցուցանիշները նվազեցնելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին՝ ոստիկանապետը կարևորեց  օպերատիվ ստորաբաժանումների ծառայողների, ինչպես նաև տարածքային ստորաբաժանումների  դերը, որոնք  հանցագործությունները կանխելու կամ բացահայտելու համար վերջիններս 24-ժամյա ծառայություն են իրականացնում:
Նրա տեղեկատվությամբ՝ հանցագործությունների մի մասն էլ՝  հիմնականում համակարգչային տեխնիկայի կիրառմամբ, բացահայտվել է Հայաստանի Հանրապետության գործընկերների հետ  համագործակցության արդյունքում: Մեծ ծավալի աշխատանք են իրականացնում Ոստիկանության արտաքին ծառայություն իրականացնող ստորաբաժանումները:
Ինչ վերաբերում է զենքի գործադրմամբ հանցագործությունների վիճակագրությանը, Արցախի ոստիկանապետի հավաստմամբ,  բնակչության հետ տարվող մշտական բացատրական աշխատանքները որոշակի արդյունք են տալիս:
«Շատ դեպքում մեր հայրենակիցներն ըմբռնումով են մոտենում Ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջին և ինքնակամ հանձնում են ապօրինի պահվող ռազմամթերքը: Դրանով մենք փորձում ենք նվազեցնել և կամ բացառել զենքի կիրառմամբ կատարվող հանցագործությունները: Սա երկարատև գործընթաց է, որը ենթադրում է հետևողական աշխատանք»,-հավելեց Արտյոմ Հարությունյանը:
Ոստիկանապետի խոսքով՝ հանցագործությունների ցուցանիշների վրա ազդեցություն է ունեցել նաև այն հանգամանքը, որ Ճանապարհային ոստիկանության բնագավառում օրենսդրական փոփոխություններով մի շարք խախտումներ քրեորեն պատժելի են դարձել:
Պատահարների վիճակագրությունը, իհարկե,  լուրջ մտահոգության տեղիք է տալիս: Չնայած մայրաքաղաքում և միջշրջանային բոլոր ճանապարհահատվածներում ճանապարհապարեկային ծառայությունն իրականացվում է բարձր մակարդակով, միևնույնն է, դեպքերն անխուսափելի են: Անսթափ վիճակում մեքենա վարելուց մինչև սահմանված արագության գերազանցում. սա է հիմնական վթարների և դրանց հետևանքով ուղեկցվող դժբախտ դեպքերի պատճառը: «Որքան էլ մենք լուծումներ առաջարկենք, զրկենք վարորդական վկայականից, մեքենա վարելու իրավունքից, միևնույն է մեծ պատասխանատվությունը երթևեկության մասնակցինն է»,-եզրափակեց Արցախի ոստիկանապետը՝ հավելելով, որ հանցավորության դեմ ամենօրյա պայքարում, հասարակական կարգի  ապահովման գործում Արցախի ոստիկանը եղել և կանգնած է  առաջնագծում:
Ըստ Արտյոմ Հարությունյանի՝ հետպատերազմյան ժամանակահատվածում  Արցախում ոստիկանության կայացած օղակներից է դարձել  սահմանամերձ պարեկային ծառայությունը բնակավայրերում:
Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց Ժնևի բանակցությունների օրակարգում ներառված են Ուկրաինայի հիմնական հարցերը, այդ թվում՝ տարածքային խնդիրները. ՊեսկովՄանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Արևմուտքում դժգոհություն են հայտնել Զելենսկու նոր պահանջի վերաբերյալԱՄՆ-ում չեն բացառել, որ Մակրոնը կարող է այցելել ՄոսկվաՄելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալՉկա որևէ ուժ, որը կարող է Բելառուսը պոկել Ռուսաստանից․ ԼուկաշենկոԿաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններՀունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանքՆույն օրը Ժնևում տեղի կունենան և Ուկրաինայի, և Իրանի վերաբերյալ բանակցություններԵթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա ՄանթաշյանՀամաճարակային իրավիճակը ՀայաստանումՄեծ Բրիտանիան խստացնում է անչափահասների ինտերնետային հասանելիությունըՆշվել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնի համար փոխզիջումային թեկնածունԱրցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվներըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց«Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համարՏապալված շահի որդին ԱՄՆ-ին կոչ է արել «մարդասիրական միջամտություն» ԻրանումՌուսաստանում ցանկանում են նվազեցնել դեռևս չսերտիֆիկացված Ил-114-300 ինքնաթիռի արժեքըԵվրոպան պետք է հրաժարվի տրանսատլանտյան հարաբերությունների վերաբերյալ իր պատրանքներից. China DailyՈվքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակումԱնապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարըԺնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել Մոլդովան կարող է կրկնել Ուկրաինայի սցենարը. Մոլդովայի նախկին նախագահՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Երախտագիտությունն եմ հայտնում Լիտվային Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանն աջակցելու համարՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցըՍպասվում է ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում Այս նկարի ո՞ր թվերի մեջ էիք պատկերացնում ձեզ ութ տարի առաջ․ Արմեն ԱշոտյանՌյուտեն Ռուսաստանն անվանել է ՆԱՏՕ-ի համար «երկարաժամկետ սպառնալիք»Ոչ սահմանված տեղում առեւտրի իրականացման մասով, շուրջ 137 արձանագրություն է կազմվել (տեսանյութ)Գերմանիայում հայտարարել են՝ Ուկրաինան երկրորդ պլան է մղվում Եվրոպայի համարՈւկրաինան Ճապոնիայից և Կանադայից ստացել է 690 միլիոն դոլար Իրանն ընդունել է տեխնիկական բանակցություններ IAEA -ի միջուկային գործակալության հետՍուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները․ Գարեգին Բ Հիվանդանոցը պարտավորվել է փոխհատուցում վճարել ուշ հայտնաբերված քաղցկեղի համարՎաղը Բաքվի դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը»Նեթանյահուն պահանջել է, որ Իրանը զրկվի ուրան հարստացնելու ցանկացած հնարավորությունիցԸնտրություններ, Եկեղեցու ճգնաժամ և Ալիևի խաղաղության խաղը (տեսանյութ)Հիմնավոր տեղեկություններ կան. Արթուր Հովհաննիսյանը` Մայր Աթոռը ՀՀ-ից տեղափոխելու հարցի մասին (տեսանյութ) AI‑ի արագ զարգացումն առանց համատեղ միջազգային կարգավորման մեծացնում է դրա հնարավոր ռիսկերը2025թ-ի ընթացքում X քանակի ընկերություններ ռազմական արտադրանք արտահանելու լիցենզիա են ստացել. նախարար (տեսանյութ)Արտառոց դեպք՝ Երևանում, ամուսինը նկատել է, որ կինը ձեռքը դրել է մեկ այլ տղամարդու ուսին, ու փորձել է հանդիպել վերջինի հետՈւկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․ ԶելենսկիԷրդողանը հետաձգել է փետրվարի 16-ին նախատեսված ԱՄԷ այցը՝ Ալ Նահյանի հիվանդության պատճառով CCAF-ը խիստ դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի արշավը Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ․ հայտարարությունԻսրայելի կառավարությունը նոր քայլեր է հաստատել Արևմտյան ափում, պաղեստինցիները խոսում են «փաստացի միացման» մասինՀայտնի է Ժնևում Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների թեմաներից մեկըFT․ Ռյուտտեի դիրքորոշումը ԱՄՆ-ի հարցում տարաձայնություններ է առաջացրել ՆԱՏՕ-ում և ԵՄ-ում