Հայաստանը ցանկանում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Եվրամիություն. Խաչատուրյան Հայաստանն ԱՊՀ երկրների շարքում առաջատարն է ապրանքների արտաքին առևտրաշրջանառության արժեքի աճով Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու, քաղաքի վաղվա օրվա մասին մտածելու համար․ Շիրակի մարզպետ 2 օր ջուր չի լինելու. զգուշացում «Վատ հետևանքներ կլինեն»․ Վաշինգտոնը սպառնացել է Իրանին Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալ Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ»
Մարգարյանը չի ընդունել իրեն առաջադրված մեղադրանքը, դատախազի պնդումը իրականությանը չի համապատասխանում․ փաստաբան
Փաստաբան Բենիկ Գալստյանը գրում է. «Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովում ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից կատարված մի շարք հայտարարությունների մասով հարկ եմ համարում անել մի քանի արձանագրում.
Նախևառաջ պետք է հստակ ֆիքսել, որ 2018 թվականին հարուցված և 2022 թվականից դատարանում քննվող քրեական գործով թե նախաքննության և թե դատաքննության ընթացքում պարոն Մարգարյանը երբեք չի ընդունել իրեն ներկայացված մեղադրանքը, հստակ նշել է, որ իրեն մեղավոր չի ճանաչում այն պարզ պատճառաբանությամբ, որ երբևէ որևէ հակաօրինական, առավել ևս հանցավոր արարք չի կատարել։
Ինչ վերաբերվում է դատարանում քննվող գործի շրջանակներում վաղեմության ժամկետն անցած լինելու հիմքով Տ. Մարգարյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումը դադարեցնելուն, ապա այդ կապակցությամբ պարոն Մարգարյանը երբևէ չի ընդունել առաջադրված մեղադրանքը, այլ նշել է, որ չի առարկում, որ քրեական հետապնդումը դադարեցվի կատարված ենթադրյալ հանցավոր արարքի համար քրեական պատասխանատվության վաղեմության ժամկետներն անցած լինելու հիմքով՝ կրկին շեշտելով, որ առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի ճանաչում, քանի որ երբևէ որևէ հանցավոր արարք չի կատարել։
Հետևաբար, գլխավոր դատախազի պնդումն առ այն, որ Տարոն Մարգարյանին առաջադրված մեղադրանքի վերաբերյալ վերջինիս կողմից դիրքորոշում չի հայտնվել, իրականությանը չի համապատասխանում։
Վերը նշված հանգամանքը դժվար չէ ստուգել. դատաքննությունը եղել է հրապարակային, իսկ դատական նիստի ընթացքը ոչ միայն արձանագրվել է թղթային եղանակով, այլև ձայնագրվել։
Շարունակելի…»։
Լույս չի լինի Երևանի և որոշ մարզերի մի շարք հասցեներում Հայաստանը ցանկանում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Եվրամիություն. Խաչատուրյան Շուտով Microsoft-ը կդադարի աջակցել և թարմացնել Windows 10 օպերացիոն համակարգը Հայաստանն ԱՊՀ երկրների շարքում առաջատարն է ապրանքների արտաքին առևտրաշրջանառության արժեքի աճով Էշն ինչ գիտի՝ նուշն ինչ է. Գեղամ Մանուկյան Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու, քաղաքի վաղվա օրվա մասին մտածելու համար․ Շիրակի մարզպետ Թրամփը վերջնագիր է ներկայացրել Ռուսաստանին2 օր ջուր չի լինելու. զգուշացում«Վատ հետևանքներ կլինեն»․ Վաշինգտոնը սպառնացել է ԻրանինՄոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Ռոզի Ավետիսովան՝ համարձակ կերպարում (լուսանկարներ)Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է. Արշակ Սարգսյան (տեսանյութ) Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալՀայաստանն աստիճանաբար մտնում է գլխավոր համապետական ​​նախընտրական քարոզարշավ. Մարկեդոնով Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ»ԱՆ գլխավոր քարտուղարը Թուրքմենստանում մասնակցել է «Միջազգային գործակցության զարգացում հանուն երեխաների» համաժողովին Ադրբեջանցիները շարունակում են ահաբեկել Սյունիքի գյուղերի բնակիչներին․ Le Figaro–ի փոխտնօրեն Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Չեռնոբիլի ատոմակայանի գոտում մուտանտներ են հայտնաբերվելԿիպրոսի դեսպանը ԱԺ-ում ներկայացրել է Հայաստանի և Կիպրոսի առաջ ծառացած մարտահրավերները Հայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ի ֆիլմը (տեսանյութ)ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններԱրտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու «Volvo» բեռնատարը ՌԴ-ն պատրաստվում է նոր ռազմավարական համագործակցություն սկսել Թուրքիայի հետ 14 զոհ․ ողբերգական ավտովթար՝ ԻրանումՓարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա Արարատի մարզում բախվել են Mercedes-ն ու Opel-ը․ վերջինը կոտրել է բետոնե էլեկտրասյունը Վոլոչկովան ուղեղի վնասվածք է ստացելՀայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է Զվարթնոց օդանավակայան Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող ընկերությունը (տեսանյութ) Աննա Հակոբյանը լուսանկարներ է հրապարակել Գերմանիայի առաջին տիկնոջ հետ հանդիպումից Սիրուշոն բացատրել է սոցցանցերում իր պասիվության պատճառը․ երգչուհին Հայաստանում չէ (լուսանկար)Ինտերից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Թրամփը խոստացել է կտրել 200-ամյա մագնոլիան Սպիտակ տան մոտԻնքնաթիռի ուղևորն ինքնաբավարարմամբ է զբաղվել և կանգնել դատարանի առաջ Իրականացվում են գետերի հուների մաքրման հակահեղեղային միջոցառումներ. Դավիթ Խուդաթյան Կոտայքի մարզի ԴԱՀԿ պետ Մհեր Խուրշուդյանը հայտնել է պաշտոնը լքելու մասին ՌԴ–ում արձագանքել են Երևանի՝ ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից հրաժարարվելու որոշմանըՀունաստանում ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Ցեղասպանագիտության դասավանդման քաղաքականությունը խորագրով պանելային քննարկմանըԱննա Հակոբյանը կայցելի Արմավիր․ այցի նպատակը հայտնի է Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան ԱբրահամյանՈղբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեինՇատերն օր առաջ ասում են՝ բա ու՞ր է մեր երեխան, բայց այդ հարցերի պատասխանը չի խնդիրը․ Անդրանիկ ՔոչարյանՀՀ ՊՆ–ն հայտարարություն է տարածելՎեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ