Հայաստանը ցանկանում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Եվրամիություն. Խաչատուրյան Հայաստանն ԱՊՀ երկրների շարքում առաջատարն է ապրանքների արտաքին առևտրաշրջանառության արժեքի աճով Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու, քաղաքի վաղվա օրվա մասին մտածելու համար․ Շիրակի մարզպետ 2 օր ջուր չի լինելու. զգուշացում «Վատ հետևանքներ կլինեն»․ Վաշինգտոնը սպառնացել է Իրանին Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Պեսկով Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Հայաստանում աճել են սեռական բնույթի հանցագործությունները, թրաֆիքինգը և առողջությանը վնաս հասցնելու դեպքերը Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patriot համակարգի սարքավորումների մատակարարման վերաբերյալ Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է համագործակցության հեռանկարը Մարտուն Գրիգորյանն իր որոշումը կայացրել է․ նա վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ․ «Հրապարակ»
Շուկայական արժեքներով օտարված այդ հողամասերի համար վճարված գումարները մուտքագրվել են Երևանի բյուջե և օգտագործվել քաղաքի կարիքների համար․ Բենիկ Գալստյան
Փաստաբան Բենիկ Գալստյանը գրում է․
«Եզրափակելով նշեմ, որ հիշյալ հողամասերի օտարումը որևէ բացասական ազդեցություն չի ունեցել և չէր էլ կարող ունենալ դպրոցների ու մանկապարտեզի բնականոն գործունեության վրա, դրանք երբևէ չեն օգտագործվել այդ հաստատությունների կողմից, որպիսի հանգամանքը հաստատված է նաև քրեական գործով։
Այս փաստը ևս դժվար չէ ստուգել, պարզապես կարելի է այցելել համապատասխան հասցեներով և տեսնել դա։
Մյուս կողմից անհերքելի փաստ է, որ շուկայական արժեքներով օտարված այդ հողամասերի համար վճարված գումարները մուտքագրվել են Երևանի բյուջե և օգտագործվել քաղաքի կարիքների համար։
Ամեն դեպքում ես համոզված եմ, որ գլխավոր դատախազը, լինելով պրոֆեսիոնալ իրավաբան, լիովին և ամբողջությամբ հասկանում է, որ Տարոն Մարգարյանի նկատմամբ դեռևս 2021 թվականից իրականացվող և ներկայումս որոշակի «կոսմետիկ» միջամտությունների ենթարկված քրեական հետապնդումը իրավաբանության տեսանկյունից մեղմ ասած խնդրահարույց է։
Համոզված եմ նաև, որ թե գլխավոր դատախազի և թե քաղաքական իշխանությունների համար ակնհայտ է, որ պարոն Մարգարյանը որպես տղամարդ, որպես պետական-քաղաքական գործիչ երբևէ չի խուսափել իր գործողությունների, իր կայացրած որոշումների համար պատասխանատվություն ստանձնելուց և այս քրեական հետապնդումը որևէ ազդեցություն չի կարող գործել նրա վրա։ Միաժամանակ վստահ եմ, որ սույն դեպքում ևս հաստատվելու է, որ պարոն Մարգարյանը գործել է բացառապես ի շահ Երևան քաղաքի և որևէ հակաօրինական արարք չի կատարել»։