ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ) Ուկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ 2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան Ռուբիո. ԱՄՆ-ը Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չի պարտադրում հակամարտության կողմերին
Ուկրաինան «Նեպտուն» հրթիռով հարվածել է Ռուսաստանին Լոռու մարզում մեկնարկել է ամառային զորակոչը «Աշխարհն անարդար ա». Փամբուխչյանը՝ Շենգավիթի թաղապետին կալանավորելու, իսկ Նոր Նորքի թաղապետին չկալանավորելու մասին Զելենսկին ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովում Թրամփի հետ հանդիպում կունենա Վանաձորի նախկին քաղաքապետի ու նրա եղբոր նկատմամբ տնային կալանք է կիրառվել Նեթանյահուն հաստատել Է Իրանի հետ հրադադարը. Վենսը նշել է՝ որն էր ԱՄՆ-ի առաքելությունը Իրանում (տեսանյութ) Նույնիսկ փաստաբանները տեղյակ չէին, որ իրենց վստահորդին տեղափոխում են ԱԱԾ «պադվալ»․ Վահե Մակարյան Ռուսաստանը Միացյալ Նահանգների «գոյության թշնամին» է․ Զելենսկի Վրաստանի ընդդիմության առաջնորդ Վաշաձեն 7 ամսվա ազատազրկման է դատապարտվել Ակտիվիստը կոռուպցիա է բացահայտում՝ տփում, քրֆում ու ճամփում եք, 2018 թ. ձեր կուտը կերան. Հակոբյան (տեսանյութ) «Քուանշ Նիկոլ, խաղն ավարտվեց, հիմա դու պիտի ընկնես իմ հետևից». Մինասյանը դիմել է ԱԺ խորհրդին (տեսանյութ) Սամվել Կարապետյանին տեղափոխել են «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ Պիկասսոյի կտավը ներկով ցողվել է Լիսաբոնում Թրամփն իր հայտարարությամբ ապշեցրել է պաշտոնյաներին Յանան առաջին հայ կին կադետն է, որն ուսանելու է Վեսթ Փոյնթում. ԱՄՆ դեսպանատուն Գուժ Մանուկյանի հուղարկավորության կազմակերպման հանձնաժողով կստեղծվի ԵՄ-ն կարող է Իսրայելի վրա ճնշումն ուժեղացնել․ Կալլաս ԱՍՀ նախարարը շնորհակալագիր է հանձնել Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող ՊՀԾ ղեկավարին Մերցն ու Մակրոնը Ռուսաստանն անվանել են «Եվրոպայի ամենամեծ սպառնալիքը» Ձերբակալվել է Մարտուն Գրիգորյանի հորեղբոր որդին․ մանրամասներ Գյումրիում հնչած կրակոցներից․ Hraparak.am Անհամբեր սպասում եմ Հայաստան-Ռումինիա գործընկերության հետագա ամրապնդմանը․ Միրզոյան Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանի հարցաքննություններն այսօր ավարտվեցին․ փաստաբան Հունիսի 17–ից սկսած Ագարակի մաքսատանը աշխատում են ֆրանսիացի մասնագետներ․ Կարապետ Պողոսյան Հրդեհ՝ Հերհեր գյուղում Արդյո՞ք ԱՄՆ–ն օգտագործել է Թուրքիայի օդային տարածքը Իրանին հարվածելու համար Զելենսկին հայտարարել է՝ չի լքելու նախագահի աթոռը մինչև Ուկրաինայում հակամարտության ավարտը Yandex Armenia-ն գործարկում է Ultima պրեմիում ծառայությունը. այժմ Yandex Go հավելվածում հասանելի է նաև ուղղաթիռի պատվերը «Շուտով կլսեք քաղաքացիների օրհնանքները». Անի Խաչատրյանը՝ Երևանում երթևեկության փոփոխությունների մասին Կհետևենք, կվերանայենք. փոխքաղաքապետը՝ երթևեկության փոփոխությունների մասին Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով Մեծ Բրիտանիան պահանջ է ներկայացրել Իրանին Մերցը ողջունել է Թրամփի կողմից Իսրայելի և Իրանի միջև հրադադարի մասին հայտարարությունը Իրանը խախտել է հրադադարի ռեժիմը․ Իսրայել Երևանի՝ 2025-2028 թվականների գործողությունների ծրագիրն ընդունվեց Հյուսիսային Օսիայում օդային տագնապ է հայտարարվել Ծիծեռնակաբերդում բացվեց Ռաֆայել Լեմկինի հուշատախտակը՝ նվիրված նրա 125-ամյակին Մահվան ելքով վրաերթ՝ Երևանում Թրամփը նախազգուցացրել է Իրանին և Իսրայելին Ինչ ծրագիր ունի Իսրայելը Իրանի հետ հրադադարից հետո․ Times of Israel Իրաքում ռազմաբազայի մոտ պայթյուն է տեղի ունեցել Իրանում հայտարարել են, որ Իսրայելը հարձակվել է Թեհրանի նահանգի բնակելի թաղամասերի վրա Ինչ է պատրաստել ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովը Ուկրաինայի համար․ Politico Տիգրան Պետրոսյանը նշանակվել է ՍԱՏՄ ղեկավար Իրանի ԶՈւ-ն պատասխանել է Իսրայելի հարձակումներին մինչև վերջին րոպեն․ Արաղչի Դիմակավորված անձինք` «Արմավիր» ՔԿՀ-ում. Սամվել Կարապետյանին տեղափոխո՞ւմ են․ MediaHub Ամառային զորակոչը՝ Ապարան համայնքում (լուսանկարներ) «ՀԷՑ–ի պետականացման պլանը պատրաստ է»․ Փաշինյան ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հաշվարկները սխալ դուրս եկան․ Արմեն Այվազյան ՈՒՂԻՂ. Երևանի ավագանու նիստը Վենսը նշել է՝ որն էր ԱՄՆ-ի առաքելությունը Իրանում