Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակվել է գրեթե 300 հարվածային դրոն․ Զելենսկի Ռուսաստանում նախատեսում են նոր հարկեր սահմանել միգրանտների համար Իրանում ուժեղ պայթյուններ են որոտացել (տեսանյութ) Նշվել է Իրանի դեմ ԱՄՆ հնարավոր հարվածի նոր ժամկետ Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան
Ինչպես նշեց Ալիևը՝ մենք խիզախություն ենք դրսևորել հանուն խաղաղության․ Խաչատուրյան
Ինչպես նշեց նախագահ Ալիևը՝ մենք քաղաքական կամք և խիզախություն ենք դրսևորել հանուն խաղաղության։ Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը` Դավոսի տնտեսական գագաթնաժողովի «Եվրասիայի տնտեսական ինքնության սահմանումը» թեմայով պանելային քննարկման ժամանակ.
«Մենք ապրում ենք մի իրավիճակում, որը չենք տեսել ավելի քան 30 տարի։ Երկու տարի կամ նույնիսկ մեկ տարի առաջ անհավատալի էր մտածել, որ մենք կարող ենք հասնել այս իրավիճակին: Հիմա Ադրբեջանից բեռները Վրաստանի տարածքով գնում են Հայաստան, և ես վստահ եմ, որ մի օր մենք կկարողանանք դրանք տեղափոխել անմիջապես մեր տարածքով։ Դա թույլ կտա ուղիղ տրանսպորտային հաղորդակցություն հաստատել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև և հաղթահարել 90-ականների խնդիրները։ Ամենակարևորը՝ մենք առաջ ենք նայում։ Եթե կենտրոնանանք անցյալի վրա և փնտրենք տեղի ունեցածի պատճառները, մենք բաց կթողնենք հնարավորությունները: Մենք գնահատում և գիտակցում ենք դա: Ինչպես նշել է նախագահ Ալիևը, մենք պետք է սովորենք ապրել խաղաղության մեջ, և կարող եմ հավաստիացնել, որ մեզ համար դա նույնպես անսովոր և նոր իրականություն է»,- ասել է Վահագն Խաչատուրյանը՝ նշելով, թե Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարներն արդեն իսկ ցույց են տվել խաղաղության հասնելու քաղաքական կամք և համարձակություն.
«Այժմ Ադրբեջանից բեռները տարանցվում են Վրաստանի տարածքով, սակայն հեռանկարային առումով հնարավոր են ուղղակի մատակարարումներ երկրների միջև։ Ձեռք բերված համաձայնությունները հիմնված են տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության և փոխադարձ հարգանքի սկզբունքների վրաիսկ սահմանների բացումը տրամաբանական քայլ կլինի հարաբերությունների զարգացման համար։ Համագործակցությունը Հարավային Կովկասը կդարձնի քաղաքականապես և տնտեսապես ավելի կայուն և շահավետ տարածաշրջան Եվրոպայի և Ասիայի միջև: Շնորհակալություն եմ հայտնում Ադրբեջանի ղեկավարությանը, անձամբ նախագահ Իլհամ Ալիևին, ինչպես նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին խաղաղությանը հավատարիմ մնալու համար»,- հավելել է նա։