Վերադառնում ենք տուն. Նոայի հայտարարությունը Գյումրիում նախընտրական քարոզչության ընթացքում ՔՊ-ի թեկնածուն աջակցություն է ստացել կառավարությունից (տեսանյութ) Ես Մարտուն Գրիգորյանին թշնամու աչքերով չեմ նայում. Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ) Ինչ է լինելու ըստ Գյումրու համայնքի ավագանու նախնական արդյունքների. Գոհար Մելոյան Գյումրիում և Փարաքարում ընտրության արդյունքները նորից ցույց տվեցին՝ ՔՊ-ն անհույս փոքրամասնություն է․ Հայկ Մարության ՀՀ և Գերմանիայի կառավարությունների միջև համաձայնագիր է ստորագրվել Գերմանիայի նախագահը Արցախի մասին գրառում է արել ՈւՂԻՂ․ Աշոտյանի գործով դատական նիստը շարունակվում է Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ջախջախիչ պարտություն է կրել (տեսանյութ) ԱՆ նախարարը հուզված դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների նիստից, սակայն հրաժարվեց մեկնաբանել վիճակը (տեսանյութ) Շնորհավորում եմ Վոլոդյա Գրիգորյանին և իր թիմին. Դավիթ Մինասյան Ինչպիսի եղանակ կլինի առաջիկա օրերին
Տավուշի մարզում կգործի նոր հեռուստաընկերություն և ռադիո
Տավուշի մարզում կգործի թվային հեռուստատեսություն և մարզային FM ռադիոհեռարձակում: Ապրիլի 22-ի ԱԺ նիստի ընթացքում «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի 2018 թվականի գործունեության մասին» հաշվետվության ժամանակ ասաց հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը:
Տավուշի մարզում հեռուստատեսության կարևորության մասին ԼՈՒՐԵՐ.com-ը զրուցել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Ալեքսանյանի հետ:
Անդրադառնալով հեռուստաընկերության և ռադիոյի անհրաժեշտությանը, պատգամավորն ասաց, որ առաջին հերթին կարևոր է, որ սահմանամերձ շրջաններում արտակարգ դեպքերում կարող է լինել մարդկանց շտապ իրազեկելու անհրաժեշտություն: Հեռուստառադիոյի դերը մեծ խթան կհանդիսանա համայնքների միջև կապերի ավելացմանը, կստեղծի համայնքների միջև առողջ մրցակցություն. «Տեսեք՝ սահմանամերձ Բերդավանում մշակութային և սպորտային ոլորտը անհամեմատ բարձր մակարդակի վրա է, ամեն շաբաթ այնտեղ միջոցառումներ են լինում, բայց նույն մարզի, ասենք, Չինչինի կամ Արծվաբերդի բնակիչը դրա մասին երբեք չի իմանում և հակառակը: Իսկապես, համայնքների միջև կապը բացակայում է, իսկ տեղական հեռուստատեսությունը որոշ չափով այդ խնդիրը կմեղմի: Եթե լինի գյուղատնտեսական ոլորտի հաղորդումներ, գյուղացին կարող է օգտակար տեղեկություն ստանալ և բարելավել իր գիտելիքները: Կա տեղեկատվության վակուում, քանի որ Տավուշում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին հասարակությունը տեղեկանում է սոցցանցերից և անհատ լրագրողներից, որը բավարար չէ: Հեռուստատեսությունը կարևոր է նաև Տավուշում գործող գործարարների համար, ովքեր խնդիր ունեն գովազդել իրենց արտադրանքը, երբեմն աշխատատեղերի մասին տեղեկացնելու խնդիր է լինում: Բացի դա, նոր հնարավորություն կստեղծվի տեղի լրագողների համար: Նոր որակավորում ստացած կամ ժամանակին աշխատած լրագրողները, օպերատորները հնարավորություն կունենան իրենց մասնագիտական հմտությունները օգտագործել ի նպաստ մարզի և ստիպված չեն լինի աշխատանք փնտրել Երևանում»,- ասաց նա՝ անչափ կարևորելով հեռուստատեսության դերը:
Մեր հարցին, թե ինչու՞ փակվեցին նախորդ հեռուստաալիքները և արդյո՞ք նույն վտանգը հիմա էլ չի սպառնում, պատգամավորը պատասխանեց. «Նախկին հեռուստաալիքների փակման պատճառը անարդյունավետ կառավարումը և գովազդատուների անբավարարությունն էր: Բացի դա, խնդիր է եղել հեռուստատեսության որակի: Եթերում եղել է լուրերի թողարկում, հիմնական ժամանակը տրամադրվել է աղանդավորական հաղորդումներին, անորակ համերգներին և ոչինչ չասող հեռուստաեթերներին, պետք է ուշադրություն դարձնել նաև որակի վրա: Ինչ վերաբերում է ռադիոյին, այն առաջինն է լինելու մարզում: Այս պարագայում անհրաժեշտ գումարներն անհամեմատ ավելի քիչ են, քան հեռուստատեսության դեպքում: Ռիսկեր, իհարկե կան, բայց կոմերցիոն նոր տեխնոլոգիաներ կիրառելով, կարելի է դրանք նվազեցնել: Օրինակ, կարելի է գովազդի գինը իջեցնել, որպեսզի այն շահավետ լինի բոլոր կողմերի համար»,- նշեց նա:
Պատգամավորի խոսքով՝ արդի ժամանակաշրջանում որակյալ ինֆորմացիայի հասանելիությունը չափազանց կարևոր է, մանավանդ սահմանապահ համայնքներում, որտեղ այն կարելի է համարել նաև ստրատեգիական նշանակություն ունեցող ոլորտ:
«Մայիս-հունիս ամիսներին լինելու է այժմ գործող թվային լիցենզիայից զրկելու գործընթաց, այնուհետև օգոստոսին կլինի նոր մրցույթ»,- եզրափակեց Սարգիս Ալեքսանյանը:
Վերադառնում ենք տուն. Նոայի հայտարարությունը Մեծ Բրիտանիան Ուկրաինային 236,8 մլն ֆունտ ստերլինգ է հատկացրելԳյումրիում նախընտրական քարոզչության ընթացքում ՔՊ-ի թեկնածուն աջակցություն է ստացել կառավարությունից (տեսանյութ) Ես Մարտուն Գրիգորյանին թշնամու աչքերով չեմ նայում. Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ) Բրիտանիայում սխալ են անվանել Պուտինի նախազգուշացումներն անտեսելըԻնչ է լինելու ըստ Գյումրու համայնքի ավագանու նախնական արդյունքների. Գոհար ՄելոյանՄասկը պարզաբանել է Dogecoin-ի և DOGE-ի միջև կապըՄալայզիացի տղամարդը տուն է բերել «աղջկա», որը պարզվել է՝ հիջաբով տղամարդ էԳյումրիում և Փարաքարում ընտրության արդյունքները նորից ցույց տվեցին՝ ՔՊ-ն անհույս փոքրամասնություն է․ Հայկ ՄարությանԿրեմլը մանրամասներ է հայտնել Սև ծովում հրադադարի մասինՀՀ և Գերմանիայի կառավարությունների միջև համաձայնագիր է ստորագրվել Գերմանիայի նախագահը Արցախի մասին գրառում է արել ՈւՂԻՂ․ Աշոտյանի գործով դատական նիստը շարունակվում է Բացահայտվել են Լը Պենի դատավճռի մանրամասներըԻշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ջախջախիչ պարտություն է կրել (տեսանյութ) ԱՆ նախարարը հուզված դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների նիստից, սակայն հրաժարվեց մեկնաբանել վիճակը (տեսանյութ) Շնորհավորում եմ Վոլոդյա Գրիգորյանին և իր թիմին. Դավիթ Մինասյան Մասկն ԱՄՆ-ից պահանջել է դադարեցնել Apple-ի արբանյակային հաղորդակցության առաջխաղացումըԻնչպիսի եղանակ կլինի առաջիկա օրերինԻոաննիսյանը ներկայացրեց Փարաքարում ու Գյումրում արձանագրած խախտումները Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը աշխատում են Ուկրաինայի հետ կապված գաղափարների վրա․ ԿրեմլՆերդրվում է ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների նշանակման նոր ընթացակարգ Հայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասինՀյուսիսային Կորեան դադարեցրել է արտասահմանյան զբոսաշրջությունը․ հայտնի է պատճառըՄեզ համար լավագույն տարբերակը համայնքային բնակեցումն է, իշխանությունը նախընտրում է մեր ցրիվ բնակեցումը. Արտակ Բեգլարյան Կրեմլում մեկնաբանել են Մարին Լը Պենի դատավճիռըԵս ահուսարսափ չեմ, ես Գյումրիի եղբայրն եմ, հարազատն եմ, ԼԳԲՏ-ն չի կարա հայրաքաղաքում շքերթ անի․ Ղուկասյան (տեսանյութ)Կրեմլը հաստատել է Չինաստանի արտգործնախարարի և Պուտինի հանդիպումըՇախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությանը Հայաստանից մասնակցում է 9 շախմատիստ Ուկրաինան երբեք ՆԱՏՕ-ի անդամ չի դառնա․ Թրամփ ( տեսանյութ) Որտեղ է Մարտուն Գրիգորյանը․ նա իր շտաբում չէ (տեսանյութ) ԱՄՆ-ի շահերը ներկայացնող դեսպանին Թրամփի սպառնալիքներից հետո կանչել են Իրանի ԱԳՆՏեխնիկական անճշտությունների պատճառով Գյումրիի որոշ տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ Մարին Լը Պենին ազատազրկում է սպասվումԷմմա Պալյանին քաղաքում ո՞վ է ճանաչում.լավ է՝ Լևոն Բարսեղյանը քիչ տարավ, խայտառակ կլինեինք. Ղուկասյան (տեսանյութ) Թրամփը հերքել Է Պուտինի հետ հարաբերությունների վատթարացման մասին լուրերը (տեսանյութ) Զինվորներին կանչել ասել են զանգեք ձեր ծնողներին. Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ի ճիշտ այս օրը Նիկոլը Գյումրիից ազդարարեց իր աղետալի և կործանարար քայլարշավի սկիզբը. ԱվետիսյանԿարծում եմ՝ հստակ է, որ Հայաստանը հրադադարի խախտման մտադրություն չունի. Անի Բադալյան Գերմանիայում հրաժարվել են զիջումների գնալ ՊուտինինՓաշինյանին չեմ ընդունում, բայց աթոռը կհարգեմ, եթե սխալ վերաբերմունք տեսնեմ, 2-րդ անգամ չեմ բարևի․ Ղուկասյան (տեսանյութ)Թրամփի և Պուտինի հարաբերությունները «սառել են»․ NBC (տեսանյութ) Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպել է Նիկոլա Սարկոզիի հետՉինաստանից Մոսկվա տրանսպորտային նոր երթուղի է գործարկվելԳյումրու ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումների վերաբերյալ նախաձեռնվել է 10 քրեական վարույթ․ ՔԿ Պեսկովը հայտարարել է՝ Ռուսաստանը հազվագյուտ հողային մետաղների վերաբերյալ գործարքներ չի կնքելԵթե ինձ ձերբակալեն, պիտի փոխքաղաքապետը մեզնից լինի, որ ստանձնի այս շրջանում պարտականությունները․ Ղուկասյան (տեսանյութ)Իրանում հայտարարել են հրթիռներ արձակելու պատրաստակամության մասին՝ ի պատասխան ԱՄՆ-ի սպառնալիքների (տեսանյութ) Գերմանիայի նախագահը Երևանին և Բաքվին կոչ է անում շուտափույթ ստորագրել, վավերացնել ու իրագործել խաղաղության պայմանագիրը Ընդդիմադիր չորս խմբակցությունները կգան կոնսենսուսի՝ ՔՊ-ին Գյումրիի իշխանությունից հեռացնելու հարցում․ Սուրենյանց