Թրամփը Իրանին տվել է 15 օր.Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են դատախազություն (տեսանյութ) Հարցում քաղաքացիներին․ բոլոր կուսակցությունները աշխատում են միայն իրենց օգտի համար (տեսանյութ) Կասեցվել է «Էվրի Դեյ» ՓԲԸ-ին պատկանող խմելու ջրի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը ԱՄՆ-ը Թեհրանին չի խնդրել հրաժարվել ուրանի հարստացումից․ Իրանի ԱԳՆ Շիրակի մարզում կրկին կին է ձերբակալվել. Իրավապաշտպան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու իրավունքը իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Politico. ԱՄՆ-ն կարձագանքի եվրոպական զենքի շուկա մուտք գործելու հնարավոր սահմանափակումներին 35-ամյա ուղևորը իրավախախտումը չարձանագրելու համար փորձել էր կաշառել պարեկներին (տեսանյութ) Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Քաղաքացիներն ահազանգում են, որ դեկտեմբեր և հունվար ամիսներին էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են կրկնակի, եռակի․ Գառնիկ Դանիելյան Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետեւողականությամբ նպատակադրված եւ հաջողությամբ խաբեն. Արմեն Աշոտյան Միայն մեր ղեկավարությունն է, որը առանձնացրել է գերիների ազատ արձակման հարցը խաղաղության գործընթացից. ադրբեջանագետ
Արմեն Գևորգյանի հայցն ընդդեմ Խաչատուր Սուքիասյանի՝ մերժվել է
Արմեն Գևորգյանի փաստաբանական թիմը հայտարարություն է տարածել.
«Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սերգեյ Սահակյանը՝ ԱԺ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի կողմից ԱԺ պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի հասցեին հնչեցրած պատվին և արժանապատվությանը արատավորող արտահայտությունների վերաբերյալ քաղաքացիական գործի շրջանակում 18.07.2022 թվականին կայացրել է վճիռ և Արմեն Գևորգյանի հայցն մերժվել է: Մեր դիտարկմամբ նշված դատական ակտը կայացվել է նյութաիրավական և դատավարական օրենքի կոպիտ խախտմամբ: Հանրության ուշադրությունն ենք դարձնում այն հանգամանքի վրա, որ նշված դատական վեճը չի սպառվել և առկա չէ օրինական ուժի մեջ մտած դատական ակտ:
Հայտնում ենք նաև, որ դատավարության ընթացքում դատավորի կողմից դրսևորած վարքագծով պայմանավորված մեզ համար արդեն իսկ կանխատեսելի էր հօգուտ Խաչատուր Սուքիասյանի քաղաքացիական գործի լուծումը: Նշվածի առնչությամբ մեր կողմից բացարկ է հայտնվել դատավոր Սերգեյ Սահակյանին, որը մերժվել է նրա կողմից:
Ազգային ժողովի՝ 25.08.2021 թվականի նիստի ընթացքում ԱԺ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի կողմից ամբիոնից ելույթի ընթացքում Արմեն Գևորգյանի վերաբերյալ ներկայացված իրականությանը չհամապատասխանող փաստական տվյալների վերաբերյալ այդպես էլ դատարանում Խաչատուր Սուքիասյանի կողմից որևէ ապացույց չներկայացվեց:
Հատկանշական է նաև, որ դատարանը հայցադիմումը մերժելու հիմքում դրել է այն հանգամանքը, որ Ազգային ժողովի պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը, չլինելով իրավաբան, պարտավոր չէր գիտակցել հնչեցված արտահայտությունների իրավական բովանդակությունը։ Այսինքն՝ ըստ դատավոր Սերգեյ Սահակյանի ստացվում է, որ օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչը, ով իրականացնում է օրինաստեղծ գործունեություն, օժտված չէ բավարար իրավագիտակցությամբ:
Ընդ որում, պատգամավորի իրավաբան չլինելու հանգամանքը պարզելուն ուղղված գործողություններն իրականացվել են դատարանի կողմից ինքնուրուն՝ վճիռ կայացնելիս, ինչը մեր դիտարկմամբ դատավարական կանոնների կոպիտ խախտում է:
Նշվածը նկատի ունենալով դատավորի վարքագծի կապակցությամբ արդեն իսկ ներկայացվել է համապատասխան հաղորդում վերջինիս կարգապահական պատասխանատվության հարցը լուծելու համար, իսկ վճիռը բողոքարկվել է վերաքննության կարգով: