· անվտանգության հետ կապված հարցեր,
· տնտեսության, ենթակառուցվածքների զարգացում,
· մշակութային, կրթական, սոցիալական հարցեր,
· պետական կառավարման համակարգի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացում։
Պետնախարարը ներկայացրել է նաև իր նորանշանակ խորհրդականներին և նշել այս փուլում նրանց համակարգման ոլորտները. Արտակ Բեգլարյանն զբաղվելու է արտաքին քաղաքական, սոցիալական, հումանիտար խնդիրներով, Գրիգորի Մարտիրոսյանը՝ ենթակառուցվածքների ոլորտով, Նարինե Աղաբալյանը՝ կառուցվածքային և կազմակերպչական, Մեսրոպ Առաքելյանը՝ ֆինանսական, իսկ Արման Հակոբջանյանը՝ օպերատիվ հարցերով:
Օրակարգային հաջորդ հարցը վերաբերել է ձմեռային սեզոնի նախապատրաստական աշխատանքներին և հրատապ խնդիրներին: ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանը և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը մանրամասն տեղեկություններ են ներկայացրել նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի և դրանց կազմակերպման մասին:
Խորհրդակցությանը ներկայացվել է նաև 2020թ. պատերազմի հետևանքով տուժած ընտանիքների բնակարանային կարիքների բավարարման պետական ծրագրի ընթացքը: ԱՀ բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահ Արմեն Մանգասարյանը տեղեկություններ է հաղորդել կատարված աշխատանքների և ծրագրերի ընթացիկ վիճակի մասին:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը ՝ պետնախարարը մի շարք հանձնարարականներ է տվել օրակարգային հարցերի վերաբերյալ և վստահություն հայտնել, որ թիմային, կազմակերպված ու պրոֆեսիոնալ աշխատանքը մեծ արդյունքներ է ապահովելու:
Մոդուլային ատոմակայանն ունի մի շարք առավելություններ, որոնք այն ավելի գրավիչ են դարձնում ՀՀ-ի համար. ՀԾԿՀ նախագահՀիլարի Քլինթոնը անվանել է ԱՄՆ-ի սխալըԴիետոլոգը նշել է առողջ սիրտ ունենալու հիմնական խորհուրդներըՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031Մի շարք դեմոկրատներ Մյունխենի անվտանգության համաժողովում խոսել են ԱՄՆ–ի դերի և միջազգային հարաբերությունների մասինՈւկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ)Politico․ Մյունխենի համաժողովը ցույց է տվել ԱՄՆ-Եվրոպա հարաբերությունների ճգնաժամըՈւկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Քաղաքագետը գնահատել է Եվրոպայի անվտանգության ապահովման հնարավորությունները առանց ԱՄՆ-իԱՄՆ-ում հայտարարել են՝ Ուկրաինայի կառավարությունը կարող է լուծարվելԶելենսկին հայտնել է Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտների վրա գիշերային հրթիռային հարվածների մասինԱյս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահինԳերմանիան երկարացնում է սահմանային վերահսկողությունը ևս վեց ամսով Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ)Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքներըԻլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Արևմուտքում հայտնել են Մակրոնի՝ Մյունխենում «ամոթալի» վիճակի մասինԿարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակումՊայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկանՄԱԿ-ը կմասնակցի արդյոք Ուկրաինայի հարցով Ժնևում կայանալիք բանակցություններին․ ԶԼՄԵվրոպայում իսրայելական ապրանքների դեմ բողոքի ակցիաները արագորեն աճում ենՌուբիո. ԱՄՆ-ը Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չի պարտադրում հակամարտության կողմերին Պակիստանի հյուսիս-արևմուտքում մահապարտ ահաբեկչի կողմից իրականացված պայթյունի հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու մարդ Ուկրաինայում հայտարարել են Ռուսաստանի շուրջ «գլոբալիստական ծրագրերի» մասինՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թեկնածու կառաջադրիԱՄՆ-ն պլանավորում է ռազմական նպատակներով շարժական միջուկային ռեակտոր փորձարկելՀովնան եպիսկոպոսը «Բարձրաշնորհ» է կոչում իրեն․ խուսափում է հավատացյալների հետ հանդիպումից (տեսանյութ)Ժնևում, որտեղ տեղի են ունենալու Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները, անվտանգության միջոցառումները չեն ուժեղացվել Ֆրանսահայերը կոչ են անում դադարեցնել եկեղեցու դեմ արշավըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց Ժնևի բանակցությունների օրակարգում ներառված են Ուկրաինայի հիմնական հարցերը, այդ թվում՝ տարածքային խնդիրները. ՊեսկովՄանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Արևմուտքում դժգոհություն են հայտնել Զելենսկու նոր պահանջի վերաբերյալԱՄՆ-ում չեն բացառել, որ Մակրոնը կարող է այցելել ՄոսկվաՄելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալՉկա որևէ ուժ, որը կարող է Բելառուսը պոկել Ռուսաստանից․ ԼուկաշենկոԿաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններՀունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանքՆույն օրը Ժնևում տեղի կունենան և Ուկրաինայի, և Իրանի վերաբերյալ բանակցություններԵթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա ՄանթաշյանՀամաճարակային իրավիճակը ՀայաստանումՄեծ Բրիտանիան խստացնում է անչափահասների ինտերնետային հասանելիությունըՆշվել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնի համար փոխզիջումային թեկնածունԱրցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվներըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց«Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համարՏապալված շահի որդին ԱՄՆ-ին կոչ է արել «մարդասիրական միջամտություն» ԻրանումՌուսաստանում ցանկանում են նվազեցնել դեռևս չսերտիֆիկացված Ил-114-300 ինքնաթիռի արժեքը