Մոդուլային ատոմակայանն ունի մի շարք առավելություններ, որոնք այն ավելի գրավիչ են դարձնում ՀՀ-ի համար. ՀԾԿՀ նախագահ ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Ուկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ) Ուկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ 2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան
Առանց ԼՂ խնդրի հստակեցման հնարավոր չէ խաղաղության պայմանագիր կնքել. Արմեն Գրիգորյան
Ադրբեջանի ՊՆ-ի կողմից հաղորդագրությունները հրադադարի ռեժիմի խախտման վերաբերյալ նպատակ ունեն  իրավիճակն էսկալացնելու, հետո ռազմական գործողություններ իրականացնելու: Այս մասին Civilnet-ին   տված հարցազրույցում նշել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Այս պահին եւս շարունակում է վտանգը մնալ առկա, որ Ադրբեջանը կարող է ռազմական սադրանք՝ իրականացնել ՀՀ նկատմամբ: Մենք շարունակում ենք աշխատել մեր կարողությունները մեծացնելու, ինչպես նաեւ միջազգային հանրության հետ աշխատելու ուղղությամբ, որպեսզի թույլ չտանք այդպիսի էսկալացիա»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ սեպտեմբերի 13-ին, օրինակ, ՀՀ բանակի պատասխանը եւ միջազգային ներգրավվածությունը հնարավորություն տվեցին կանգնեցնելու ռազմական գործողությունները, բայց հնարավորություն չի տվել կանխել այն:
«Այսինքն միայն միջազգային մեխանիզմը արդյունավետ չի աշխատում, անհրաժեշտ է, որ մենք կարողանանք մեր կարողություններն ավելացնել, մեր բանակը բարեփոխել, որ կարողանանք բացառել Ադրբեջանի հետագա սադրանքը Հայաստանի ու ԼՂ նկատմամբ»,-ընդգծեց Արմեն Գրիգորյանը:
«Ինչքան սրում է իրավիճակն Ադրբեջանը, այնքան օրակարգային են դառնում արցախահայության իրավունքների եւ անվտանգության մասին քննարկումները եւ միջազգային մեխանիզմի ստեղծումը»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է մինչեւ տարեվերջ խաղաղության պայմանագիր կնքելուն, ԱԺ քարտուղարն ասաց. «Եթե խաղաղության պայմանագիրը այն տարբերակով ենք կնքում, որը մենք առաջարկում ենք, հնարավորություն է ստեղծում նաեւ կանխել հնարավոր սադրանքները: Այն մեխանիզմները, որը մենք առաջարկել ենք խաղաղության պայմանագրի տեքստում, նաեւ երաշխիքներ է ստեղծում, օրինակ միջազգային գարանտորների մասին է խոսքը: Դեռ հստակ չի, թե ովքեր են լինելու այդ գարանտորները, դա բանակցությունների թեմա է: Հայաստանը գիտակցում է, որ այդ երաշխիքները երբեմն պատմության ընթացքում չեն աշխատել, բայց կարող են լինել դեպքեր, որ դրանք աշխատեն»:
Նա անդրադարձավ նաեւ խաղաղության պայմնագրի տարբերակներին, նկատելով, որ Հայաստանը բոլոր հարթակներում նույն բանն է ասում, եւ նույն օրակարգն է առաջ տանում. «Երեւէ տարբերություն չկա, թե որ հարթակում է ընթանում գործընթացը: Այս առումով, քանի որ Ադրբեջանը ներկայացրել էր խաղաղության պայմանագրի սկզբից 5 կետերը, այնուհետեւ այդ կետերը բացված տեքստ են ներկայացրել: Մենք այդ տեքստի վրա աշխատել ենք, դրա պատասխանն ունենք, այն արձրել ենք ավելի շրջանակային պայմանագրի տեսք ունեցող, դրա հիման վրա նաեւ նոյեմբերի 7-ին Վաշինգտոնում հանդիպում է տեղի ունեցել ԱԳ նախարարների միջեւ: Այդ տեքստը, կարծում եմ՝ համապարփակ է եւ կարողէ լուծել այն խնդիրները, որոնք գոյություն ունեն Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ: Գնալով ավելի են հստակեցվում խաղաղության գործընթացի շրջանակները, հարցերը, այն ուղղությունները, որ աշխատելու ենք»:
Հարցին, թե արդյոք ռուսական առաջարկներն ուժի մեջ են, Արմեն Գրիգորյանը պատասխանեց. «Հայաստանը կոնկրետ դիրքորոշում ուներ, որ  Սոչիի հայտարարության մեջ նշվեն այդ առաջարկների մասին, բայց վերջնական տեքստում դա չի նշվել: Կշարունակենք աշխատել: Մեծ հաշվով այդ առաջարկները համահունչ են նաեւ այս ընթացքում գործընթացներին: Գլոբալ հաշվով այդ տեքստերը փոխկապակցված են իրար հետ:
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ կա 4 մեծ թեմա, որոնք ունեն ենթաթեմաներ: Առաջինը հումանիտար հարցերն են, բոլոր գերիների արագ ազատումը, երկրորդը ապաշրջափակումն է, դելիմիտացիայի, սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովների աշխատանքը, եւ ԼՂ հիմնախնդրի լուծում:
Բնականաբար, բանակցություններում Ղարաբաղի հարցը քննարկվում է, մենք փնտրում ենք հնարավոր լուծում, թե ինչպես առաջ շարժվենք: Կա տարբերակ հարցն պագային թողնել, կամ ստեղծել միջազգային մեխանիզմ, որպեսզի ԼՂ-ի եւ Ադրբեջանի  միջեւ տեղի ունենա քննարկում իրավունքների ու անվտնգության վերաբերյալ:
Առանց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի լուծման, կամ գոնե հստակեցման, թե ինչպես է լուծվելու ԼՂ խնդիրը, հնարավոր չէ խաղաղության պայմանագիր կնքել: Շրջանցել ԼՂ խնդիրը հնարավոր չէ, այն բոլոր հանդիպումներում քննարկվում է, օրակարգում է»:
ԱԽ քարտուղարը նաեւ հավելեց, որ այս պահին քննարկումներ են գնում, թե ինչպես ԼՂ խնդիրը տարանջատել խաղաղության պայմանագրի գործընթացից. «Որովհետեւ երկար ժամանակ լուծում չէր գտնվում, թե ինչպես ԼՂ  խնդիրը խաղաղության պայմանագրում որպես գործընթացի մաս տեղավորել: Հիմա մենք փորձում ենք տարանջատել, բայց դրա համար երաշխիքներ են անհրաժեշտ: Առանց երաշխիքների հնարավոր չի լինելու խաղաղության պայմանագրում դա չարտացոլել»:
Եվրոպան փորձում է նվազեցնել ԱՄՆ-ից ռազմական կախվածությունըՄոդուլային ատոմակայանն ունի մի շարք առավելություններ, որոնք այն ավելի գրավիչ են դարձնում ՀՀ-ի համար. ՀԾԿՀ նախագահՀիլարի Քլինթոնը անվանել է ԱՄՆ-ի սխալըԴիետոլոգը նշել է առողջ սիրտ ունենալու հիմնական խորհուրդներըՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031Մի շարք դեմոկրատներ Մյունխենի անվտանգության համաժողովում խոսել են ԱՄՆ–ի դերի և միջազգային հարաբերությունների մասինՈւկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․Զելենսկի․ՀՀ-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովները կհանդիպեն (տեսանյութ)Politico․ Մյունխենի համաժողովը ցույց է տվել ԱՄՆ-Եվրոպա հարաբերությունների ճգնաժամըՈւկրաինան Չեխիայից ստացել է 4,4 միլիոն արկ2025 թվականի համար էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները չեն բարձրացրել․ ՀԾԿՀ նախագահ Քաղաքագետը գնահատել է Եվրոպայի անվտանգության ապահովման հնարավորությունները առանց ԱՄՆ-իԱՄՆ-ում հայտարարել են՝ Ուկրաինայի կառավարությունը կարող է լուծարվելԶելենսկին հայտնել է Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտների վրա գիշերային հրթիռային հարվածների մասինԱյս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահինԳերմանիան երկարացնում է սահմանային վերահսկողությունը ևս վեց ամսով Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ)Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքներըԻլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Արևմուտքում հայտնել են Մակրոնի՝ Մյունխենում «ամոթալի» վիճակի մասինԿարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակումՊայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկանՄԱԿ-ը կմասնակցի արդյոք Ուկրաինայի հարցով Ժնևում կայանալիք բանակցություններին․ ԶԼՄԵվրոպայում իսրայելական ապրանքների դեմ բողոքի ակցիաները արագորեն աճում ենՌուբիո. ԱՄՆ-ը Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չի պարտադրում հակամարտության կողմերին Պակիստանի հյուսիս-արևմուտքում մահապարտ ահաբեկչի կողմից իրականացված պայթյունի հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու մարդ Ուկրաինայում հայտարարել են Ռուսաստանի շուրջ «գլոբալիստական ծրագրերի» մասինՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թեկնածու կառաջադրիԱՄՆ-ն պլանավորում է ռազմական նպատակներով շարժական միջուկային ռեակտոր փորձարկելՀովնան եպիսկոպոսը «Բարձրաշնորհ» է կոչում իրեն․ խուսափում է հավատացյալների հետ հանդիպումից (տեսանյութ)Ժնևում, որտեղ տեղի են ունենալու Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները, անվտանգության միջոցառումները չեն ուժեղացվել Ֆրանսահայերը կոչ են անում դադարեցնել եկեղեցու դեմ արշավըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց Ժնևի բանակցությունների օրակարգում ներառված են Ուկրաինայի հիմնական հարցերը, այդ թվում՝ տարածքային խնդիրները. ՊեսկովՄանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Արևմուտքում դժգոհություն են հայտնել Զելենսկու նոր պահանջի վերաբերյալԱՄՆ-ում չեն բացառել, որ Մակրոնը կարող է այցելել ՄոսկվաՄելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալՉկա որևէ ուժ, որը կարող է Բելառուսը պոկել Ռուսաստանից․ ԼուկաշենկոԿաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններՀունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանքՆույն օրը Ժնևում տեղի կունենան և Ուկրաինայի, և Իրանի վերաբերյալ բանակցություններԵթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա ՄանթաշյանՀամաճարակային իրավիճակը ՀայաստանումՄեծ Բրիտանիան խստացնում է անչափահասների ինտերնետային հասանելիությունըՆշվել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնի համար փոխզիջումային թեկնածունԱրցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվներըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց«Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համարՏապալված շահի որդին ԱՄՆ-ին կոչ է արել «մարդասիրական միջամտություն» Իրանում