«Հրապարակ». Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են «Հրապարակ». Աննա Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա «Հրապարակ». ՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխին «Հրապարակ». Արցախցիները բացատրություն են պահանջել Վիտալի Բալասանյանից «Ժողովուրդ». Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. իրավունքի խնդիր կա «Ժողովուրդ». Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. Արփինե Սարգսյանը հեռանում է Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարող է լինել գրավիչ, շահավետ և հեռանկարային. ԿԳՄՍՆ Որքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվել
2026 թ.-ից աշխատանքի ընդունվելու և ազատվելու ակտերը պետք է լրացվեն էլեկտրոնային միասնական հարթակում՝ էլեկտրոնային ստորագրությամբ. Ժորա Սարգսյան
«Նոր փոփոխություններով հուլիսի1-ից կամավորության սկզբունքով և 2026 թվականի հունվարի 1-ից պարտադիր ձևով բոլոր աշխատանքային պայմանագրերը, բացառությամբ որոշ փոքր դեպքերի, կնքվելու է էլեկտրոնային եղանակով»,- «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հայտնեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատանքի և զբաղվածության վարչության պետ Ժորա Սարգսյանը։
Նրա խոսքով՝ մինչ այդ գործարկվելու է պորտալ ՊԵԿ-ի հարթակում, որտեղ մուտք են գործելու գործատուները, որտեղ հնարավորություն է լինելու ստեղծելու աշխատանքային պայմանագիր և գործատուները լրացնելու են պարտադիր դաշտերը»,- ասաց նախարարության պաշտոնյան, ընդգծելով, որ այդ պահանջները ամրագրված են Աշխատանքային օրենսգրքով։
Ըստ Սարգսյանի՝ գործատուն հնարավորություն կունենա աշխատանքային էլեկտրոնային պայմանագրում ավելացնել  նոր պայմաններ, որը սակայն կարող է նաև էլեկտրոնային հարթակում չներկայացնել։
«Էլեկտրոնային աշխատանքային պայմանագիրը գործատուն էլեկտրոնային ստորագրությամբ է վավերացնելու, կամ այն անելու է իր լիազորված անձը»,-հայտնեց Ժորա Սարգսյանը և նշեց, որ այն ուղարկվում է աշխատանքի ընդունվողին « Ես եմ » հարթակ և նրանք պարտադիր էլեկտրոնային ստորագրությամբ պետք է վավերացնեն իրենց պայմանագիրը։
Նա նշեց, թե բոլոր դեպքերում մինչև 2026 թվականը բոլոր աշխատողները պետք է էլեկտրոնային ստորագրություն ունենան։
Ըստ սոցապ նախարարության պաշտոնյայի՝ աշխատողին աշխատանքաից ազատելու ակտը նույնպես պետք է էլեկտրոնային հարթակում լրացի և գործատուները նաև 2026 թվականի ընթացքում պետք է  այդ պահին իրենց մատ նախկինումընդունված և այդ պահին աշխատողների աշխատանքային պայմանագրերը լրացնեն էլեկտրոնային հարթակում։