Հայաստանի քաղաքների մթնոլորտային օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Ինչ է կատարվել իրականում․ ՆԳՆ-ից պարզաբանել են աղմուկի պատճառ դարձած տեսանյութի իրադարձությունները Սպասվում է կարճատև անձրև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանն արդարացվեց խարդախության և կաշառք ստանալու գործով․ Aravot.am ՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակները հանրային ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մնում է չլուծված․ Կանադայի ԱԳ նախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանի ու մարզերի մի շարք հասցեներում Բարձր վտանգավորությամբ թմրանյութերի շրջանառությունն աճել է ՀՀ-ում Ոստիկանության Գառնիի բաժնի պետը Նոր Հաճնի կամրջի վրա փրկել է ինքնասպանության փորձ կատարող 35-ամյա տղամարդու կյանքը ՊԵԿ-ի տուգանքների դեմ ներկայացված հայցերը մեծամասամբ՝ մոտ 70 տոկոսով բավարարվում են․  «Փաստինֆո» Հայտնի են Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի կիսաեզրափակչի մասնակից բոլոր ակումբները Վտանգն օրհասական է, Թուրքիան ու Ադրբեջանը պատրաստվում են վերացնել մեր պետականությունը․ Վարուժան Գեղամյան
Ինչու է ԼԳԲՏ անդամը հանդիպել Արայիկ Հարությունյանի հետ
Համացանցում վաղ առավոտից ակտիվ քննարկվում են ԼԳԲՏ համայնքի ակտիվիստի և Կրթության ու գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանի հանդիպման կադրերն ու զրույցի առեղծվածային թեման:
Կադրերը հրապարակել է ֆեյսբուքյան օգտատեր Սամվել Մելիքյանը, այն մեկնաբանելով հետևյալ կերպ. «ԼԳՊՏ համայնքի ակտիվիստ, կարկառուն ներկայացուցչի հանդիպումը` կրթության նախարարի հետ: Հետաքրքիր կլինի իմանալ հանդիպման շարժառիթները և քննարկման թեման»:
ԿԳՆ մամուլի խոսնակ Լուսինե Մարգարյանը ԼՈՒՐԵՐ.com-ի հետ զրույցում նշեց, որ նախարարն ամեն ամիս մի շարք քաղաքացիների է ընդունում, իսկ այդ ընդունելությանը կարող է մասնակցել յուրաքանչյուր ոք:
Մեր այն ճշտող հարցին, թե նախարարը ԼԳԲՏ համայնքի ներկայացուցիչների հաճա՞խ է ընդունում իր մոտ, Մարգարյանը պատասխանեց. «Գիտեք, այդ հանդիպումները լինում են ամիսը մեկ, և յուրաքանչյուրն էլ գալիս է: Թե ինչ դավանանքի կամ ինչ կողմնորոշման են նրանք՝ մեր գործը չէ: Նրանք ԿԳ նախարարի մոտ գալիս են այն խնդիրներով, որոնք առչվում են անձամբ իրենց և կրթության ոլորտին»:
Այն դիտարկմանը, թե կրթության ոլորտին վերաբերող ինչ խնդիրներ են քննարկել Արայիկ Հարությունյանն ու ԼԳԲՏ ներկայացուցիչը, խոսնակը հրաժարվեց պատասխանել, պատճառաբանելով, թե դա անձնական է և հրապարակման ենթակա չէ:
ԼԳԲՏ համայնքին սատարող «Նոր սերունք» մարդասիրական ՀԿ-ի լրատվության բաժնից մեզ փոխանցեցին, որ իրենց անդամներից ոչ ոք հանդիպում չի ունեցել ԿԳ նախարարի հետ. «Ըստ երևույթին՝ այդ անձը մեր ՀԿ-ի անդամ չէ»:
Ստացվում է նաև այնպես, որ ԼԳԲՏ համայնքի ներկայացուցիչները, հանդիպելով ԿԳ նախարարի հետ և իրենց համայնքին հուզուղ խնդիրները բարձրաձայնելով, այնուամենայնիվ, կկարողանան լուծման ճանապարհներ գտնել:
Արմինե Միքայելյան
Հայաստանի քաղաքների մթնոլորտային օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Լը Պենը պատրաստվում է դիմել ՄԻԵԴԻնչ է կատարվել իրականում․ ՆԳՆ-ից պարզաբանել են աղմուկի պատճառ դարձած տեսանյութի իրադարձություններըՍպասվում է կարճատև անձրև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանն արդարացվեց խարդախության և կաշառք ստանալու գործով․ Aravot.am Երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 3000-ըՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակները հանրային ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերումԻրանը փակում է օդային տարածքն ու բանակը բերում մարտական պատրաստության Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մնում է չլուծված․ Կանադայի ԱԳ նախարարԷլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանի ու մարզերի մի շարք հասցեներում Բարձր վտանգավորությամբ թմրանյութերի շրջանառությունն աճել է ՀՀ-ում Աշակերտով տարված ուսուցչուհին 25000 հաղորդագրություն է ուղարկել նրան և բռնաբարելԺան-Կլոդ Վան Դամն անցնում է մարդկանց թրաֆիքինգի քրեական գործով. ԶԼՄ-ներՈստիկանության Գառնիի բաժնի պետը Նոր Հաճնի կամրջի վրա փրկել է ինքնասպանության փորձ կատարող 35-ամյա տղամարդու կյանքը ՊԵԿ-ի տուգանքների դեմ ներկայացված հայցերը մեծամասամբ՝ մոտ 70 տոկոսով բավարարվում են․  «Փաստինֆո» Հայտնի են Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի կիսաեզրափակչի մասնակից բոլոր ակումբները Վտանգն օրհասական է, Թուրքիան ու Ադրբեջանը պատրաստվում են վերացնել մեր պետականությունը․ Վարուժան Գեղամյան Գյումրիի ընտրությունն այլևս քաղաքական շարունակականություն չունի. Վլադիմիր Մարտիրոսյան Պարեկները քաշքշելով հանում են վարորդին մեքենայից և «փռում ասֆալտին» (տեսանյութ) Գյումրիում Եվրադաշինքի անցողիկ շեմը չհաղթահարելը ապացուցեց՝ ՀՀ-ի եվրոպական ապագան մշուշոտ է. Էդմոն Մարուքյան Պաշտոնանկություն՝ վարչապետի աշխատակազմում Արման Հովհաննիսյանն այցելել է Արա Մարտիրոսյանի շիրիմին (տեսանյութ) Պուտինը շնորհավորել է ԼուկաշենկոյինԳիտնականները զգուշացնում են՝ սոցիալական ցանցերը ոչնչացնում են ուղեղըԹրամփը հայտնել է, որ Մասկն առաջիկա շաբաթներին կլքի պաշտոնը․ PoliticoՇախմատի կանանց հավաքականի անդամ Աննա Սարգսյանն այսուհետ հանդես կգա ԱՄՆ դրոշի ներքո Բաքվի «ապտակն» Ուկրաինային․ ինչ որոշում է կայացվելԻսրայելի վարչապետը հայտարարել է Գազայի հատվածում նոր տարածքներ գրավելու մասինԳիտնականները պարզել են Երկրի ու Լուսնի համար վտանգ ներկայացնող աստերոիդի պարամետրերըՀայաստանում խուլիգանության դեպքերն աճել են 17.2 տոկոսով Իտալիայի վարչապետը կոչ է արել խուսափել ԱՄՆ-ի հետ առևտրային պատերազմիցԻնքնաթիռ է կործանվելԲերիո Հայոց թեմի առաջնորդը քննարկել է Քեսապում ստեղծված իրավիճակը Փնթիության և պոպուլիզմի դրսևորում է Գերմանիայի նախագահի հայտարարութունը. Լաուրա Բաղդասարյան (տեսանյութ)Լանսի՝ Սպերցյանի տրանսֆերի համար առաջարկած գումարը սարսափելի էր․ Տկաչենկո Ապրիլյան պատերազմի մասնակիցների, հայրենի հողի համար նահատակված մեր քաջորդիների սխրագործությամբ սերունդներ պետք է դաստիարակվեն. Արման Թաթոյան Օտարերկրյա գործակալների և ԶԼՄ-ների ստանդարտների մասին օրենքները կխանգարեն Վրաստանի ինտեգրմանը ԵՄ-ինՇտապօգնության մասնակցությամբ խոշոր վթար է տեղի ունեցել Երևանում 2025 թ. Երևանում շուրջ 400 թեքահարթակ կկառուցվի. քաղաքապետարան (տեսանյութ) Տրանսգենդեր Լիլիթ Մարտիրոսյանը Դատախազություն բողոք է ներկայացրել Վարդան Ղուկասյանի դեմ. «Հրապարակ» «Չենք վստահում Նիկոլ Փաշինյանին». ակցիա` մայրաքաղաքում (տեսանյութ) Իրանի և ՌԴ ԱԳ փոխնախարարները քննարկել են միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություններըՎաղինակ Գալուստյանը վերընտրվել է ԵՕՀՊՄ քոլեջի տնօրենի պաշտոնումԱՄՆ-ը պատրաստվում է հարվածներ հասցնել Իրանի տարածքին․ DMԳաբրիելյանը լրագրողին վիրավորելու համար մանդատը վայր դրեց, Քոչարյանը ինչու՞ չպետք է նույնն անի. Քրիստինե Վարդանյան (տեսանյութ) Պուտինը թույլատրել է Ամարյան եղբայրներին Goldman Sachs-ից գնել ռուսական մի շարք ընկերությունների բաժնետոմսերըՉինական կողմը Բաքվում հայտարարել է՝ «Զանգեզուրի միջանցքի» գործարկումը ռազմավարական նշանակություն ունի Բաքու է ժամանել ԱՄՆ Պետքարտուղարության բարձրաստիճան ներկայացուցիչըԱրդյո՞ք Փաշինյանին և իր թիմին կհաջողվի 2026 թվականի ընտրություններում հաղթանակ տոնել․ հարցում (տեսանյութ) Ադրբեջանը թշնամական քաղաքականություն է վարում ոչ միայն հայերի, այլև՝ հայկական ժառանգության նկատմամբ