Վթարային ջրանջատում Շենգավիթ վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակվել է գրեթե 300 հարվածային դրոն․ Զելենսկի Ռուսաստանում նախատեսում են նոր հարկեր սահմանել միգրանտների համար Իրանում ուժեղ պայթյուններ են որոտացել (տեսանյութ) Նշվել է Իրանի դեմ ԱՄՆ հնարավոր հարվածի նոր ժամկետ Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը
Ալիևը հայտարարել է՝ «Հայաստանը պետք է փոխի սահմանադրությունը»
Նախքան Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելը` Հայաստանը պետք է փոխի սահմանադրությունը և համաձայնի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարմանը, VGTRK-ին և RIA Novosti-ին տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Եվս երկու կետ, որ հայկական կողմը պետք է անի. առաջինը՝ փոխել իր սահմանադրությունը, քանի որ սահմանադրության մեջ հիշատակվում է անկախության հռչակագիրը, որն իր հերթին տարածքային պահանջներ է պարունակում Ադրբեջանի դեմ, որտեղ Լեռնային Ղարաբաղը հայտարարված է Հայաստանի մաս։ Ուստի, սահմանադրության փոփոխությունը մեր քմահաճույքը չէ։ Դրանք ուղղակի օբյեկտիվ պայմաններ են»,- ասել է Ալիևը։
Բաքվի երկրորդ պայմանը, ըստ Ալիևի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարումն է։
«Քանի որ այս հարցը լուծվում է կոնսենսուսով, դա ֆորմալ առումով անհնար է անել՝ առանց Հայաստանի համաձայնության, թեև ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը վաղուց չի գործում, բայց մեր հարցն այն է, որ եթե Հայաստանը ճանաչի Ղարաբաղը Ադրբեջանի մաս, իսկ Մինսկի խումբը ստեղծվել է Ղարաբաղի հարցի լուծման համար, այդ դեպքում ինչի՞ համար է Հայաստանի դժկամությունը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը լուծարելու հարցում»,- ասել է Ալիևը։