Բժիշկները պայքարում են գնացքի և ատոմեքենայի միջև ավտովթարից տուժած երեխաների կյանքի համար․ ծնողները մահացել են
Ծայրահեղ ծանր է երկու անչափահաս աղջիկների վիճակը՝ երեկ՝ մարտի 5-ին, Արարատի Բուրաստան գհյուղի հատվածում գնացքի հետ ՎԱԶ «ՎԱԶ 21099»-ը ավտոմեքենայի բախումից հետո, մեքենայի խցիկից 2 անչափահասներին տեղափոխել են Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն, իսկ ծնողները նույն պահին մահացել են։
Euromedia24-ի հետ զրույցում Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնից հայտնեցին․ «14 և 15 տարեկան երեխաների վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, վերակենդանացման բաժանմունքում են և մասնագիտական խումբը պայքարում է նրանց կյանքի համար»,- փոխանցեցին ԲԿ-ից։
Նշենք՝ պարզվել է, որ «ՎԱԶ 21099»-ը վարել է Արարատի մարզի բնակիչ 43-ամյա Ռաֆիկ Սարգսյանը, բեռնատարը գնացքը վարել է Արմավիրի մարզի բնակիչ 62-ամյա Աշոտ Սարգսյանը, իսկ պատահարի հետևանքով մահացածները «ՎԱԶ 21099»-ի վարորդ Ռ․ Սարգսյանը, նրա կինը, Արարատի մարզի բնակիչ 44-ամյա Նվարդ Ավագյանն են, իսկ վիրավորները նրանց 14-ամյա և 15-ամյա աղջիկներն են։