Ուղիղ եթերում մի քանի վայրկյան գեղեցկության ֆիլտրի անջատվելու հետևանքով բլոգերը կորցրել է 140 հազար հետևորդ ՆԳՆ-ն հաստատեց՝ նախկին դատախազ Տիգրան Սուքիասյանը նետվել է կամրջից «Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ) Խոշոր հրդեհ․ հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչ Միրզոյանը կմեկնի Շվեյցարիա Ռուսաստան-Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ չվերթները չեղարկվել են Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անց Հրդեհ Մերձավան գյուղում գտնվող արտադրամասում. Մանրամասներ Վթարային ջրանջատում Շենգավիթ վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք
Ուրուգվայում կոչ են արել Ադրբեջանին ազատ արձակել բոլոր հայ ռազմագերիներին և պատանդներին
Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Անա Օլիվերան, Ուրուգվայի նախկին նախագահներ Խուլիո Մարիա Սանգինետտին և Լուիս Ալբերտո Լակաժե Էռեռան, 45 պատգամավոր և 4 սենատոր Ադրբեջանին կոչ են անում ազատ արձակել բոլոր հայ ռազմագերիներին և պատանդներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է Ուրուգվայում Հայաստանի դեսպանությունը, ուրուգվայցի քաղաքական գործիչներն այդ մասին հայտարարություն են տարածել։
«Ողջունում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում առաջընթացը և կարևորում ենք հարգանքը երկու երկրների տարածքային ամբողջականության նկատմամբ՝ միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններին համապատասխան, ինչպես նաև՝ հումանիտար խնդիրների լուծումը։
Այս համատեքստում կոչ ենք անում Ադրբեջանին՝ ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության ամենամյա հեղինակավոր համաժողովի՝ COP29-ի հյուրընկալող երկրին, անհապաղ և անվերապահորեն ազատ արձակել բոլոր հայ ռազմագերիներին և պատանդներին՝ դրանով իսկ ամրապնդելով երկու կողմերի միջև վստահությունը հաշտեցման այս պատմական պահին», - նշված է տարածված հայտարարության մեջ՝ միաժամանակ  ընդգծելով ուժի կիրառման անթույլատրելիությունը և ռազմատենչ հռետորաբանությունից և ատելության խոսքից զերծ մնալու կարևորությունը՝ տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատմանը չխոչընդոտելու համար։