Ուղիղ եթերում մի քանի վայրկյան գեղեցկության ֆիլտրի անջատվելու հետևանքով բլոգերը կորցրել է 140 հազար հետևորդ ՆԳՆ-ն հաստատեց՝ նախկին դատախազ Տիգրան Սուքիասյանը նետվել է կամրջից «Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ) Խոշոր հրդեհ․ հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչ Միրզոյանը կմեկնի Շվեյցարիա Ռուսաստան-Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ չվերթները չեղարկվել են Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անց Հրդեհ Մերձավան գյուղում գտնվող արտադրամասում. Մանրամասներ Վթարային ջրանջատում Շենգավիթ վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք
Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանի Սահմանադրությունն ունի տարածքային պահանջներ ՀՀ–ի նկատմամբ․ Փաշինյան
«Բանակցային սեղանի շուրջ Ադրբեջանի Սահմանադրության հարցը մենք չենք քննարկել և օրակարգում չենք ներառել, բայց որ Ադրբեջանը նման դիրքորոշում ունի, դա փաստ է»,– Հանրայինի ՀԸ եթերում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ադրբեջանն ասում է, որ ՀՀ Սահմանադրության մեջ կա տարածքային պահանջ Ադրբեջանի նկատմամբ։ Մեր քաղաքական արձագանքը մեծ հաշվով էդքան կարևոր չէ, որովհետև ՍԴ-ն է հարցին անդրադարձել սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգի քննարկման համատեսքտում:
Ադրբեջանն ինչու է այդ հարցը բարձրացնում, որովհետև իրոք ունի մտավախություններ և մտահոգություննե՞ր, թե դա անում է խաղաղության գործընթացը փակուղի մտցնելու համար:
Հաշվի առնելով բանակցություններում առկա որոշակի առաջընթացը, մենք չենք ուզում առաջնորդվել տրամաբանությամբ, որ Ադրբեջանը հատուկ փակուղի է մտցնում: Դրա համար մենք հատուկ փաստարկներով փորձում ենք էդ մտավախությունը փարատել:
Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանի Սահմանադրությունն ունի տարածքային պահանջներ ՀՀ–ի նկատմամբ։ Մենք չենք բարձրացնում Ադրբեջանի Սահմանադրության փոփոխության հարց, քանի որ դա կնշանակեր խաղաղության բանակցության գործընթացը մտցնել փակուղի, և երկրորդ,  խաղաղության պայմանագրի համաձայնեցված մասում ունենք համաձայնեցված հոդված, որտեղ ասվում է, որ կողմերից որևէ մեկը չի կարող հղում անել իր ներքին օրենսդրությանը այս պայմանագրով ստանձնած պարտավորությունները չկատարելու համար։ Իսկ այդ պայմանագրի արդեն իսկ համաձայնեցված  ուրիշ հատվածում արձանագրվում է, որ ՀՀ-ն ու Ադրբեջանը ճանաչում են միմյանց տարածքային ամբողջականությունը, իրար նկատմամբ չունեն տարածքային պահանջներ, և պարտավորվում են ապագայում էլ չառաջադրել տարածքային պահանջներ»,- մանրամասնեց վարչապետը: