ՈՒՂԻՂ. Ազատության հրապարակում արցախցիները իրենց պահանջն են ներկայացնում իշխանությանըՌուսաստանը կործանիչների նոր խմբաքանակ է ստացելՈւկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմաթիրախային» հարձակման են սպասումՎերջին իրադարձությունները կրկին ցույց տվեցին, թե ինչպիսի խորը ճգնաժամի մեջ է հայկական ֆուտբոլըԻնչի է ձգտում Թրամփը․ Պարզել են ԱրևմուտքումԱրամ Ա-ն Բեյրութի Սուրբ Նշան եկեղեցում մասնակցել է Միջինքի առիթով կազմակերպված արարողությանըՄյանմայում նոր երկրաշարժ է տեղի ունեցելԻնչի է ձգտում Թրամփը․ Պարզել են Արևմուտքում (տեսանյութ)Ռուսաստանի և ՆԱՏՕ-ի միջև պատերազմի հավանականության մեկ պատճառ կա. ՊետդումաԼրացավ ԽՍՀՄ կրկնակի հերոս, լեգենդար հայ օդաչու Նելսոն Ստեփանյանի ծննդյան 112-րդ տարեդարձըՖրանսիայում խոսել են Ուկրաինայի ԶՈւ-ի վախի մասինԹուրքիայում Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով ձերբակալվել է շվեդ լրագրողը (տեսանյութ)Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համար (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին բռնել են գրագողության մեջՊենտագոնը Թրամփին կներկայացնի «Ոսկե գմբեթ» հակահրթիռային պաշտպանության համակարգի ստեղծման պլանները«Լիսկայի» որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը 4 տարի 3 ամիս ազատազրկման է դատապարտվել (տեսանյութ)Գերմանիայում արձագանքել են Ռուսաստանից Գրենլանդիան պաշտպանելու Թրամփի խոսքերին (տեսանյութ)Դատախազությունը պահանջում է նախկին ղեկավարի իրավահաջորդից բռնագանձել անշարժ գույքերԹրամփին զգուշացրել են ազատազրկման սպառնալիքի մասին (տեսանյութ)Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք․ Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագը՝ ՀՖՖ ղեկավարությանը (տեսանյութ)ԱՄՆ-ն Ռուսաստանին առաջարկել է Ուկրաինան «կտրել» Սև ծովիցԶելենսկին հայտարարում է, որ Ուկրաինան չի ընդունի ԱՄՆ ռազմական օգնությունը որպես վարկ (տեսանյութ)ԱՄՆ-ն հսկայական դրամական պարգև է խոստացել «Հեզբոլլահ»-ի մասին տեղեկատվության համարԳնային փոփոխություններ ոչ պարենային շուկայում. Բենզինի գինն աճել է (տեսանյութ)ՀԱՄԱՍ-ը կարող է ազատ արձակել մի քանի պատանդներիԳերմանիայում արձագանքել են Ռուսաստանից Գրենլանդիան պաշտպանելու Թրամփի խոսքերին (տեսանյութ)Արցախի ներկայացուցչությունը Մոսկվայում այլևս չի գործում (տեսանյութ)Էջմիածնի քաղաքապետի ՔՊ-ական ամուսինը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ չառգրավեն․ «Հրապարակ»Ուկրաինան ամերիկյան խնդիր է. Բրազիլիայի ղեկավարը գրեթե «վռնդել է» Իտալիայի նախկին վարչապետին, ով եկել էր Զելենսկու խնդրանքովԿիևը չի ճանաչի նախկինում հաստատված ԱՄՆ ռազմական օգնությունը որպես վարկ. Զելենսկի (տեսանյութ)Թրամփին զգուշացրել են ազատազրկման սպառնալիքի մասինՏարադրամի փոխարժեքները մարտի 29-ինԿոչ արեցի հավաքվել, քայլեր ձեռնարկել, որպեսզի այս վանդալիզմը կանխենք, բայց ընդամենը 15 մարդ եկավ. բա ու՞ր էիք. Արթուր ՉախոյանՊղնձի եւ մոլիբդենի պահանջարկը կկրկնապատկվի եւ կեռապատկվի, իսկ ադրբեջանական նավթը սպառվում է. Ջհանյան (տեսանյութ)Վաշինգտոնի օդանավակայանի մոտ ինքնաթիռը քիչ է մնացել՝ բախվի կործանիչի հետԹաիլանդում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 1002-ի (տեսանյութ)Ուկրաինայի զինված ուժերում դատապարտյալ կանայք են ծառայում. ՌԻԱ ՆովոստիԹուրքիայում Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով շվեդ լրագրող է ձերբակալվելՈՒՂԻՂ. Բագրատ Սրբազանը ուղերձով դիմում է ժողովրդինՊապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին. օրվա մամուլ (տեսանյութ)Իշխանությունը Գյումրիում հաջողություն ունենալու համար պատրաստ է ամեն ինչի. ԱբրահամյանՌուսաստանը հավատարիմ է պայմանավորվածությանը․ Պեսկով (տեսանյութ)Դնեպրոպետրովսկի մերձակայքում հարվածի հետևանքով` ՆԱՏՕ-ի սպաներ են զոհվելՊենտագոնի ղեկավարը կնոջն իր հետ բերել է՝ մասնակցելու գաղտնի հանդիպումներիԱրեւմուտքում խոսել են Ռուսաստանի իրավունքների մասին (տեսանյութ)Եվրահանձնաժողովը հայտնել է՝ երբ ընտրություններ կանցկացվեն Ուկրաինայում (տեսանյութ)Մեր պետությունը կարող է շահել, եթե կարողանա նախաձեռնողաբար դառնալ հենց նման բանակցությունների հարթակ. Վարդան ՈսկանյանՄյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆԵրևանում թալանել են «Միլենա Սուիթ» ՍՊԸ-ի տնօրենի «Infiniti»-նԹաիլանդում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 1002-ի (լուսանկարներ)