Ձյուն և անձրև. առաջիկա օրերի եղանակի կանխատեսումը Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ) Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ) Ավինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ) Կարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումը Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսը Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Կեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ)
Հայաստանում անհրաժեշտ է արմատապես փոխել Սահմանադրությունն ու իրավական համակարգը․ Գևորգ Դանիելյան
Սահմանադրությունը չէ, այլ ողջ իրավական համակարգն ու իրավական մշակույթն է անհրաժեշտ անչափ սեղմ ժամկետում արմատապես վերափոխել։ Ներկա հայրենական իրավունքը սոսկ սովետական գաղափարախոսության և եվրոպական, հիմնականում խնդրահարույց արժեքների մի անորակ քաղաքական սիմբիոզ է՝ կանխատեսելի կործանարար խմորումներով հանդերձ։ Սա իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանի համոզմունքն է․
«Իրավական համակարգի և մշակույթի հիմնարար վերափոխումը անխուսափելիորեն ուղեկցվելու է միանգամայն նոր արժեհամակարգով: Անշուշտ, սա սոսկ մերկապարանոց կոչ չէ, այլ իրական աշխատանք կատարելու և արդյունքում համահունչ հայեցակարգային մանիֆեստ մշակելու պատրաստակամություն: Առաջադրվելու են միանգամայն բարձր նշաձողի հավակնող, բայց և արդյունք ապահովող, ոչ թե հռչակագրային ու զուտ զգացմունքային պատրանքներ երաշխավորող ծրագրային հիմնադրույթներ»,-ԼՈՒՐԵՐ․com-ի հետ զրույցում շեշտեց փորձառու իրավաբանը։
Նրա պնդմամբ, գործուն, համազգային ընկալում ստացած ծրագրի պարագայում, անխուսափելիորեն պահանջված կլինեն միայն այն քաղաքական ուժերը, որոնք ի զորու կլինեն իրականացնելու այն։
«Մարդկանց չեք կարող անվերջ սիրաշահելով խաբված պահել, իսկ սոցիալ-տնտեսական վիճակը, երկրի անվտանգության սպառնալիքները հատել են բոլոր թույլատրելի ու հնարավոր սահմանները, մինչդեռ՝ մենք տեսնում ենք, որ անգամ այս ծանր, ճգնաժամային փուլում կա պետության ողնաշարը ամրացնելու ունակ զորեղ ներուժ: Մի քանի մասնավոր օրինակներ. իրավունքի հիմնադրույթներից Սահմանադրության անփոփոխ հոդվածով ամրագրված «Ողջ իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին» դրույթը պարզ սովետական դեմագոգ պոստուլատ է, որպիսին կարող եք գտնել սակավաթիվ երկրների սահմանադրություններում՝ Հյուսիսային Կորեա, Կուբա և այլն: Մինչդեռ՝ հարկ է ամրագրել, որ ժողովուրդը ինքնիշխանության աղբյուր է, ինչն առավել պատասխանատու և բովանդակային մեկնակետ է»,-ընդգծեց Դանիելյանը։
Նրա խոսքով, Հայաստանը հռչակվել է սոցիալական և իրավական, մինչդեռ՝ պետությունը չի կարող միաժամանակ լինել և սոցիալական և իրավական: Արդյունքում՝ իրավունքի գերակայության համատեքստում, իբր իրավահավասարություն ապահովելու նկատառումով պարզապես «իրավաչափորեն» ոտնահարվում են սոցիալապես թույլ  և խոցելի խավերը:
«Եթե Հայաստանը լիներ զուտ սոցիալական, իսկ մեր քաոտիկ ու խնդրահարույց պարագայում հենց այդպես էլ պետք է լինի, ապա կարգելվի բոլոր տեսակի գերշահույթ ապահովող ազարտային և վիճակախաղի գործունեությունը, և այդ ոլորտում մենաշնորհը կհատկացվի, օրինակ՝ պատերազմի զոհերի ընտանիքներին, հաշմանդամներին և այլն: Այսպիսով, խոսքը ոչ թե մեր օրերում շատ հանդիպող հերթական վերացական գաղափարի, այլ կոնկրետ արդյունքներ ապահովող, մարդկանց հոգսերը վերջապես թեթևացնող իրավական համակարգի մասին է: Այ այսպիսի համակարգի դեպքում է, որ «կախարդական փայտիկի» մասին անմիտ թեզերը անվերադարձ կանցնեն պատմության գիրկը»,-ամփոփեց մեր զրուցակիցը։