Այդ տեսակ մարդկանց հարցերը մեզ համար լինելու են ամենավերջին շարքում. քաղաքապետ Ծարավ աղբյուրի թաղամասում մանկապարտեզի կառուցման աշխատանքները կսկսվեն Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջ Երևան համայնքի վարչական տարածքում ապամոնտաժվել է 252 գովազդ Նեթանյահուն պահանջել է, որ Իրանը զրկվի ուրանը հարստացնելու բոլոր հնարավորություններից Քաղաքապետը փոսալցման աշխատանքների վերաբերյալ հանձնարարականներ է տվել Բնակարանային գողություններ կատարելու համար մեղադրվող անձը հանձնվել է Ավստրիայի իրավասու մարմիններին Այսօրվանից սկսվում է Մեծ պահքը․ ի՞նչ է կարելի ուտել ու ինչի՞ց հեռու մնալ Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, առանձին շրջաններում տեղումներ են սպասվում Փետրվարի 16-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօր ՔՊ–ն հրապարակեց քվեարկության արդյունքները. հայտնի են հաջողակ 50 անձանց անունները Սուրճը եփելուց անմիջապես հետո խմելը կապվա՞ծ է քաղցկեղի առաջացման ավելի բարձր ռիսկի հետ
Բաքուն հասկացավ, որ միջազգային ճնշման տակ մեծ գին է վճարելու, դրա համար միացրեց գազը. Բեգլարյան
Այսօր առավոտյան Ադրբեջանը վերականգնել է Արցախի գազամատակարարումը առանց մեր կողմից որեւէ զիջման. Սա նշանակում է, որ կամ գիտակցել են, որ դատարկ ու վատ բան են արել առաին հերթին իրենց համար, կամ, որը շատ ավելի հավանական է, միջազգային ճնշումն այնքան է մեծացել, որ իրենք պետք է բարձր գին վճարեին, հետեւաբար, մի զիջման գնացել են: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 16-ին, Հայաստանում ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց ընթացող նստացույցի ժամանակ հայտարարեց Արցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բելգարյանը:
«Սա նշանակում է, որ ամբողջ հայությունը, առաջին հերթին Հայաստանը, պետք է հնարավինս միջազգային կառույցների, լրատվամիջոցների միջոցով ճնշումը մեծացնի, որպեսզի ճանապարհի բացման խնդիրն էլ լուծվի: Սա մեր կարճաժամկետ խնդիրն է, բայց մենք գիտենք, որ Ադրբեջանն անընդհատ փորձելու է այդպիսի ցեղասպանական, ահաբեկչական գործողությունների դիմել եւ անընդհատ փորձում է մեր համբերությունը եւ միջազգային հանրության արձագանքը: Դրա համար շատ կարեւոր է, որ մենք անընդհատ բարձրաձայնենք, ճնշենք, որ պատշաճ միջազգային արձագանք լինի միջազգային հանրության կողմից»,-ասաց Բեգլարյանը:
Նա ներկայացրեց միջազգային հանրությանը, առաջին հերթին՝ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի 5 անդամներին ուղղված իրենց պահանջները։
«Մեր կարճաժամկետ պահանջն է՝ մի քանի օրվա մեջ լուծել մեր հումանիտար խնդիրները, բացել ճանապարհը, նաև օդային հումանիտար միջանցք բացել, որպեսզի ունենանք այլընտրանքային ճանապարհ՝ ոչ միայն ցամաքային, այլև օդային։
Իսկ ավելի երկարաժամկետ առումով մենք ակնկալում ենք, պահանջում ենք, որ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդում Արցախի ժողովրդի անվտանգության և իրավունքների, հետագայում նաև՝ հակամարտության կարգավորման բոլոր հարցերը քննարկվեն և լուծում տրվեն»,- ասաց Արտակ Բեգլարյանը։
Նա հայտնեց, որ նաև գրավոր պահանջ են նաև ներկայացնելու Հայաստանում ՄԱԿ-ի գրասենյակին, որն արդեն ձևակերպված է։
«Որ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհուրդը, ՄԱԿ-ին առնչվող կառույցները պետք է ներգրավվեն Արցախում, այսինքն՝ նաև Արցախում գրասենյակներ ունենան։ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհուրդը պետք է միջազգային անվտանգային կայուն երաշխիքներ տրամադրի Արցախի ժողովրդին․ թե ինչ ձևով, խաղաղապահ առաքելության ինչ կազմով և ինչ այլ քաղաքական ու ռազմական գործիքակազմեր կիրառելով, դա արդեն իրենք կորոշեն, բայց մեզ համար սկզբունքային հարց է, որ ՄԱԿ-ը զբաղվի Արցախի անվտանգության և Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության հարցերով, որը կայուն և բարենպաստ միջավայր կապահովի հակամարտության արդարացի, երկարաժամկետ և վերջնական կարգավորման համար, որի համար, իհարկե, ինքնորոշման սկզբունքը գլխավոր առանցքն է»,- հայտարարեց Արտակ Բեգլարյանը։
Այդ տեսակ մարդկանց հարցերը մեզ համար լինելու են ամենավերջին շարքում. քաղաքապետ Ծարավ աղբյուրի թաղամասում մանկապարտեզի կառուցման աշխատանքները կսկսվեն Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջԵրևան համայնքի վարչական տարածքում ապամոնտաժվել է 252 գովազդ Նեթանյահուն պահանջել է, որ Իրանը զրկվի ուրանը հարստացնելու բոլոր հնարավորություններիցՔաղաքապետը փոսալցման աշխատանքների վերաբերյալ հանձնարարականներ է տվել Բնակարանային գողություններ կատարելու համար մեղադրվող անձը հանձնվել է Ավստրիայի իրավասու մարմիններինԱյսօրվանից սկսվում է Մեծ պահքը․ ի՞նչ է կարելի ուտել ու ինչի՞ց հեռու մնալՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, առանձին շրջաններում տեղումներ են սպասվում Փետրվարի 16-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօրՖրանսահայ կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդը դատապարտում է ՀԱԵ-ի դեմ բռնաճնշումներըՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ էԴռները բացե´ք, գարուն է գալիս. Գագիկ ՍուրենյանՔՊ–ն հրապարակեց քվեարկության արդյունքները. հայտնի են հաջողակ 50 անձանց անուններըՍուրճը եփելուց անմիջապես հետո խմելը կապվա՞ծ է քաղցկեղի առաջացման ավելի բարձր ռիսկի հետ Ով կհարստանա և ով կաղքատանա փետրվարի 15-ից 28-ը Ամենօրյա սովորություն, որը բարելավում է սրտի և անոթների առողջությունը Մեսին հնարավոր է չմասնակցի այս տարվա ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնությանը Իրաքում Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է երկրի ԱԳՆ Հաքան Ֆիդանի հարցազրույցից հետո Ինչպես ապրել փետրվարի 16-ից 22-ը՝ ներդաշնակ լինելով ինքներդ ձեզ հետ՝ ըստ չինական աստղագուշակի Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 16-23-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 6-8 աստիճանով. Լևոն Ազիզյանը մանրամասնում է Ովքեր են առավելագույն ձայն հավաքած 10 թեկնածուները Արսեն Բաբայանը ստացել է Արշակ սրբազանի տեսագրության վերաբերյալ փորձաքննության արդյունքներըԳյումրեցի մարզուհիների առավելությամբ․ տեղի է ունեցել ՀՀ ծանրամարտի կանանց առաջնությունը ՔՊ կուսակցության ընտրացուցակի հաստատման 1-ին փուլի քվեարկության նախնական արդյունքները՝ ժ. 22:00-ի դրությամբ Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունն ավարտվել է. հայտնի են չեմպիոններն ու մեդալակիրները Ձյուն կտեղա՞. ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 16-ից 20-ը Կանադացիների 40%-ը ցանկանում է միանալ Եվրամիությանը․ Կալլաս Երեք միլիոն չվարչապետեր, Նիկոլը գիտի, զգում է, որ դուք անդիմադրելիորեն ուզում էիք Արցախը հանձնել թուրքին ու ինքը պարզապես իրականացրել է ձեր վաղեմի երազանքը. Նաիրա Զոհրաբյան«Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ)Ադրբեջանը կավելացնի բնական գազի արտահանումը Սերբիա Անժամանակ կյանքից հեռացել է բարի ու լուսավոր Ալլա Հակոբյանը Խոշոր ու շղթայական ավտովթար՝ Երևանում․ կա վիրավոր Խոշոր ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Պատրիարք Կիրիլն արգելել է ռուսներին աղոթել աշխատավարձի բարձրացման համար Փաշինյանն ամեն կերպ փորձում է խափանել Ավստրիայում հրավիրված Եպիսկոպոսաց ժողովը․ Հակոբ Բադալյան Ե՞րբ է Բայրամյանը պատրաստվում ավարտել կարիերան Մեդվեդևը բացատրել է, թե որքան կապրի Զելենսկին՝ Պուտինի մասին իր խոսքերից հետո Միքայել Սրբազանը դուրս կգրվի Իզմիրլյան ԲԿ-ից. Արտաշես սարկավագ Աջապահյան Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահինԳերմանիայում 2 ամսում 5 բանկ է կողոպտվել Ուկրաինային անհրաժեշտ է հուսալի ՀՕՊ՝ ռուսական հարվածներից պաշտպանվելու համար․ Զելենսկի Արգենտինայում բողոքի ցույցեր են սկսվել նախագահ Խավիեր Միլեյի բարեփոխումների դեմ Արագածոտնի մարզի մի շարք բնակավայրերում փորձարկվելու են էլեկտրական շչակներ Նիգերիայի արևմուտքում ահաբեկիչները սպանել են 32 խաղաղ բնակչի Կարատեի Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 54-րդ առաջնությունը կանցկացվի Երևանում Զելենսկիի՝ երիտասարդ լինելու, Պուտինի նկատմամբ առավելություն ունենալու խոսքերը հիվանդ լինելու նշան են. Վոլոդին Կիևը գտնվում է աղետի եզրին․ Կլիչկո Արմավիր քաղաքում մի քանի շենքերի բակեր ու նկուղներ ողողված են կեղտաջրերովՀայ ըմբիշները միջազգային մրցաշարում 8 մեդալ են նվաճել