Իշխանությունը չի ուզում` արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. Պետերի ախորժակը բացվել է (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Փաստաբանը` Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասին Զելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ Դպրոցի նկատմամբ հարուցվել և իրականացվել է վարչական վարույթ․ տնօրենին տրվել է կարգադրագիր Ռուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահին Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբ Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեն անդրադարձել է Արմավիրի մարզում իրականացվող խուզարկություններին
Ովքեր կհեռանան Ինտերից և ովքեր կմեկնեն ՖԻՖԱ-ի Աշխարհի ակումբային առաջնությանը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, չնայած պայմանագրի լուծման հնարավորությանը, ընդգրկվել է «Ինտերի» հայտացուցակում՝ մասնակցելու ՖԻՖԱ-ի Աշխարհի ակումբային առաջնությանը, որը կկայանա Հյուսիսային Ամերիկայում։ 36-ամյա կիսապաշտպանը, ով 2022 թվականին հայտարարել էր Հայաստանի հավաքականից հեռանալու մասին, շարունակում է կարևոր դեր խաղալ «Ինտերի» կազմում։
Tuttosport-ի՝ FCInterNews-ի միջոցով հաղորդմամբ, «Ինտերը» որոշել է հայտացուցակում ներառել ոչ միայն Մխիթարյանին, այլև թիմի մյուս վետերաններին՝ Ֆրանչեսկո Աչերբիին, Մատեո Դարմյանին և Ստեֆան դե Վրեյին։ Չնայած նրան, որ այս խաղացողների պայմանագրերում առկա է լուծման կետ, որով ակումբը կարող է դադարեցնել համագործակցությունը՝ վճարելով ընդամենը 500 հազար եվրո փոխհատուցում, «Ինտերը» որոշել է վստահել նրանց փորձին միջազգային մրցաշարում։
Հատկանշական է, որ Ֆրանչեսկո Աչերբին, ով նույնպես ընդգրկված է հայտացուցակում, մերժել է Իտալիայի ազգային հավաքականի հրավերը՝ կենտրոնանալու ակումբային առաջնության նախապատրաստության վրա։ Նշվում է, որ 37-ամյա պաշտպանի և Իտալիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լուչիանո Սպալետիի միջև լարվածություն կա, ինչի հետևանքով Աչերբին չի մասնակցի Նորվեգիայի և Մոլդովայի դեմ աշխարհի առաջնության որակավորման խաղերին։
Ինչ վերաբերում է Մխիթարյանին, նա շարունակում է ցուցադրել բարձր մակարդակի խաղ «Ինտերի» կազմում՝ լինելով թիմի կարևոր խաղացողներից մեկը։ Նրա փորձն ու բազմակողմանիությունը կարևոր դեր կխաղան առաջնության ընթացքում, որտեղ «Ինտերը» կմրցի աշխարհի լավագույն ակումբների հետ։
Միևնույն ժամանակ, «Ինտերը» որոշել է չերկարաձգել Մարկո Առնաուտովիչի և Խոակին Կոռեայի պայմանագրերը, և այս խաղացողները չեն մեկնի թիմի հետ ԱՄՆ՝ մրցաշարին մասնակցելու համար։
Թիմը կմեկնի ԱՄՆ այս ամսվա վերջին՝ պատրաստվելու մրցաշարի մեկնարկին։
Աղբյուրը՝ Armsport.am: