Օլիմպիական խաղերի 13-րդ օր․ ոսկե մեդալ կանանց գեղասահքում Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ» Փետրվարի 20-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօր Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ» Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ» Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ» Լույս չի լինելու բազմաթիվ հասցեներում Անվանվել է ռեժիմի խախտման անսպասելի վտանգը հանգստյան օրերին Ինչ է տեղի ունենում օրգանիզմի հետ, երբ 6 ժամից պակաս եք քնում Ոչ բոլորի համար է օգտակար. հայտնի է դարձել, թե ով չպետք է բրոկկոլի ուտի Վատ լուր․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանով Պեսկովը գնահատել է Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
«Դա չի կարող ազդել նրա գործունեության վրա»․ ՆԳ նախարարը՝ նորանշանակ ոստիկանապետի ազգակցական կապերի մասին
«Արդյո՞ք ճիշտ է տեղեկությունը, որ նոր ոստիկանապետը ազգակցական կապ ունի քրեական հեղինակություն «Տույի» հետ, և այս իրավիճակում, եթե տեղեկատվությունը ճիշտ է, շահերի բախում չե՞ք տեսնում, ինչպե՞ս կարող է ոստիկանապետը «օրենքով գողերի» հետ կապված որոշակի գործողություններ անել, եթե ինքը հանդիսանում է օրենքով գողի ազգական»,– նման հարց է լրագրողն ուղղել ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին:
«Ես հասկացա հարցի էությունը, բովանդակությունը, մտահոգությունները: Հիմա ասեմ՝ ոստիկանության համակարգ և առհասարակ ներքին գործերի նախարարություն մուտք գործելու շրջանակներում, բնականաբար կադրային ստուգումներ են տեղի ունենում, ընդ որում շատ խորքային են այդ ստուգումները լինում, որպեսզի մենք համոզված լինենք, որ ներքին անվտանգությունը անսասան է և որևէ ձևով որևէ մեկը անկաշկանդ գործելու խնդիր չի ունենա։
Պարոն Ղազարյանի դեպքում, բնականաբար, այնպիսի պաշտոն է հավակնել զբաղեցնելու, որը որ ևս ստուգողական որոշակի գործողություններ իրականացվել են, բնականաբար հաշվի են առել բոլոր հանգամանքները, այդ թվում՝ հնարավոր անկաշկանդվածություն ունենալու կամ չունենալու հանգամանքները և այսպես շարունակ։ Ի վերջո, ուզում եմ շեշտել, որ անկախ ազգակցական կապերից՝ պարոն Ղազարյանը ունի մարդկային այն արժեհամակարգը, այն փորձառությունը, որը որ թույլ կտա նրան արդեն ոստիկանապետի պաշտոնում անկաշկանդ իրականացնել այն բոլոր լիազորությունները, որոնք վերապահված են ոստիկանապետին»,– ասել է նա։
Սարգսյանը նշել է՝ ազգակցական կապի մասով տեղեկությունը չի հերքելու, բայց վստահեցրել է՝ դա որևէ ձևով չի կարող ազդել Ղազարյանի գործունեության վրա։
«Հայաստանի Հանրապետությունը շատ փոքր երկիր է, և բոլորս կարող ենք ունենալ այս կամ այն շփումները, կարող ենք ունենալ տարբեր ազգականներ, բայց կոնկրետ պաշտոնում անձը հստակ առաքելություն ունի»,– հավելել է նախարարը։